Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: vasa w Październik 27, 2022, 23:21A co do porównania transportów to przy okazji sprawdziłem kto wygrywa w starciu coax vs optyk jako połączenie.
I pewnie już wiecie jaki był wynik starcia? ;D
Jasne że się domyślam  ;) Ja np. różnicy w optykach nie zauważyłem ale miałem jeden coaxial taki, że zagrał wyraźnie lepiej niż pozostałe, których praktycznie nie rozróżniałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Cytat: Piterski w Październik 28, 2022, 08:23Mogę podpiąć BluRay optykiem z Esoterikiem i porównac oba "napędy' bo DAC będzie z Esoterica.

Tak, tak, zrób tak.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

To jak znajdę chwilę czasu i chęci to tak zrobię. Obecnie myje moje zasoby płytowe i je wprowadzam do discogs.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Oczywiście, jestem ciekawy rezultatów.

Katalogujesz, myślałem o tym kilka razy i na tym się kończyło ale może w długie zimowe wieczory ... Ostatnio z powodu zaj....ego kryzysu, musiałem ograniczyć nieco rozbudowywanie kolekcji.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Tak, to mi pozwoli odświeżyć sobie co mam, a mam płyty których dotychczas nie miałem okazji posłuchać.
By mnie to nie zmęczyło, połączyłem to z ich myciem po 5 do 10 sztuk przez kilka dni w tygodniu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Moje zawsze czyściutkie, razem z okładkami i w nowych koszulkach. ;)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Nowe koszulki Nagaoka to podstawa, a do ochrony okładki są zaklejane koperty foliowe Kata.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Przy okazji oceny zmian jakie wprowadziłem w brzmieniu moich kolumn zrobiłem niezobowiązujące porównanie Blu-Ray Pioneer BDP-51FD w roli "transportu" (spięty optykiem z DAC Esoterika) z Esoterikiem jako kompletnym odtwarzaczem CD.
Nie wchodząc w głębsze analizy jednak różnice usłyszałem. Brzmienie K01 jest gładsze bardziej analogowe i chyba mimo wszystko ma lepszą głębię sceny. Z Pioneera dźwięk był bardziej przerysowany i plany jak gdyby wypchnięte do przodu na pierwszą linię.

Nie zagłębiałem się w dalsze porównania bo nie wiem czy różnica wynika z wpływu samych napędów i systemów odczytu płyty czy tego, że w Esoteriku ustawiłem upsampling. Nie chciało mi się już tego rozkminiać. Następnym razem go wyłączę i zobaczę czy różnicę znikną. Na razie jestem pod wrażeniem tego jakie zmiany wprowadziłem w samym brzmieniu kolumn.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite