Autor Wątek: Wzmacniacze cyfrowe  (Przeczytany 112540 razy)

Offline Piterski

• maniak
Odp: Wzmacniacze cyfrowe
« Odpowiedź #600 dnia: Października 28, 2022, 08:25 »
A co do porównania transportów to przy okazji sprawdziłem kto wygrywa w starciu coax vs optyk jako połączenie.
I pewnie już wiecie jaki był wynik starcia? ;D
Jasne że się domyślam  ;) Ja np. różnicy w optykach nie zauważyłem ale miałem jeden coaxial taki, że zagrał wyraźnie lepiej niż pozostałe, których praktycznie nie rozróżniałem.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #601 dnia: Października 28, 2022, 08:42 »
Mogę podpiąć BluRay optykiem z Esoterikiem i porównac oba "napędy' bo DAC będzie z Esoterica.

Tak, tak, zrób tak.  :)
Focal MiniUtopia, Sansui 607 MOS Premium, Lehmann Decade, Oracle DelphiMKI, SME 3009II, AT-OC9ML/II.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #602 dnia: Października 28, 2022, 09:04 »
To jak znajdę chwilę czasu i chęci to tak zrobię. Obecnie myje moje zasoby płytowe i je wprowadzam do discogs.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #603 dnia: Października 28, 2022, 09:09 »
Oczywiście, jestem ciekawy rezultatów.

Katalogujesz, myślałem o tym kilka razy i na tym się kończyło ale może w długie zimowe wieczory ... Ostatnio z powodu zaj....ego kryzysu, musiałem ograniczyć nieco rozbudowywanie kolekcji.
Focal MiniUtopia, Sansui 607 MOS Premium, Lehmann Decade, Oracle DelphiMKI, SME 3009II, AT-OC9ML/II.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #604 dnia: Października 28, 2022, 09:14 »
Tak, to mi pozwoli odświeżyć sobie co mam, a mam płyty których dotychczas nie miałem okazji posłuchać.
By mnie to nie zmęczyło, połączyłem to z ich myciem po 5 do 10 sztuk przez kilka dni w tygodniu.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #605 dnia: Października 28, 2022, 09:19 »
Moje zawsze czyściutkie, razem z okładkami i w nowych koszulkach. ;)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #606 dnia: Października 28, 2022, 11:08 »
Nowe koszulki Nagaoka to podstawa, a do ochrony okładki są zaklejane koperty foliowe Kata.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #607 dnia: Listopada 01, 2022, 20:03 »
Przy okazji oceny zmian jakie wprowadziłem w brzmieniu moich kolumn zrobiłem niezobowiązujące porównanie Blu-Ray Pioneer BDP-51FD w roli "transportu" (spięty optykiem z DAC Esoterika) z Esoterikiem jako kompletnym odtwarzaczem CD.
Nie wchodząc w głębsze analizy jednak różnice usłyszałem. Brzmienie K01 jest gładsze bardziej analogowe i chyba mimo wszystko ma lepszą głębię sceny. Z Pioneera dźwięk był bardziej przerysowany i plany jak gdyby wypchnięte do przodu na pierwszą linię.

Nie zagłębiałem się w dalsze porównania bo nie wiem czy różnica wynika z wpływu samych napędów i systemów odczytu płyty czy tego, że w Esoteriku ustawiłem upsampling. Nie chciało mi się już tego rozkminiać. Następnym razem go wyłączę i zobaczę czy różnicę znikną. Na razie jestem pod wrażeniem tego jakie zmiany wprowadziłem w samym brzmieniu kolumn.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #608 dnia: Listopada 02, 2022, 09:02 »
 U+1F44D