Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

#650
Cytat: GB w Październik 02, 2022, 07:35W nowych oknach powinna być funkcja rozszczelniania

Zupełnie jak stare, nieszczelne okna. Pytanie czy ta funkcja jest połączona z filtracją antysmogową.
https://streamable.com/qg09jh
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Frywolny otwory odpływowe dla wody są w zewnętrznej część, a okucia nie łącza wszystkich profili w jedną całość tak więc izolacyjność takiego okna jest większa niż po tym chamskim wierceniu go na wylot. Tak jak wspomniałem to jest metoda dobra do montażu nawiewników ale w oknach drewnianych. W plastikach porządny producent nawiewników wstawia owalną tuleje przez całą szerokość ramy i to nią przepływa powietrze. U mnie odbywa się to poza ramą okna.

GB każde okno ma funkcję rozszczelnienia tylko zostaw sobie tak rozszczelnione okno zimą. Nawiewnik posiada regulacje przepływu powietrza i korzystam z niej zimą, kiedy wieją bardzo silne wiatry tak że czuć aż podmuch powietrza z odległości 1,5m od od okna. Ja zimą nie zasłaniam nawiewników są tak skonstruowane, że umożliwiają napływ świeżego powietrza i jego wymianę na takim poziomie że da się normalnie funkcjonować. Wentylacje mam grawitacyjną wspomaganą wentylatorami z higrometrem by poziom wilgoci był dopuszczalny. Okna mam od zeszłego lata i zimą w domu utrzymywałem te same temperatury przy bardziej skręconych kaloryferach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Po przebiciu wyjścia na wodę powstaje jedna wielka, zimna komora :) Brrr. Otwór na klamkę bije na wylot, otwory wyrównujące temperaturę w poszczególnych komorach łączą komory. Itd, itp. Nieważne i tak nie ma innej możliwości jak orać okna gdy te są już zamontowane.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Ciekaw jestem skąd Ty wytrzasnąłeś te otwory wyrównujące temperaturę bo takich tam nie ma. Jak byś wiedział jak się taki profil wykonuje to byś takich banialuków nie opowiadał. Tu masz jedną wąską komorę (u mnie jest jeszcze jedna uszczelka i podział po drodze) czyli mostek termiczny ale nie taki jak kiedy przepraż całe okno na wylot wiertłem.
Frywolny ja dokładnie ten temat rozpoznałem zanim zamówiłem nowe okna. Ty teoretyzujesz liznąwszy temat bo podziurawiłeś sobie stolarkę mocując takie nie inne nawiewniki. Tylko po co mieszasz innym w głowach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Jak już wspomniałem, nawiewników nie mam. Rozszczelnienia nie stosuję. Wietrzę robiąc przeciąg. Problemów z wilgocią nie mam, wręcz odwrotnie. Zimą powietrze jest zbyt suche.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Październik 02, 2022, 18:17banialuków

https://youtu.be/Kt6TWt8pVQc?t=68

Banialukami to są teorie, że  nawiewniki bez jakichś tulei są tylko do okien drewnianych. Ewentualnie wytłumacz to humanistom z Aereco. Taka nic nie znacząca w technioogiii wentylacyjnej firemka. Zdjęcie poniżej.
Co ciekawe, tak się przyglądam otworom odpływowym w swoim oknie i one też są po chamsku wiertarką powiercone. No pacz pan, chwalą się tymi komorami i potem wrrrrr wiertarką.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Wiesz rury Plastbor do instalacji wodnych też były sprzedawane jako rury do instalacji sprężonego powietrza. Ja pracuje w handlu i sprzedać można wszystko tak jak przewiercenie komór okna na wylot tylko co to ma wspólnego z uczciwym technicznym podejściem do klienta? Tylko będzie taniej w zakupie bo zimą klient pozatyka sobie te otwory. Nie wiem czemu na siłę upierasz się przy rozwiązaniu, które się do tego wprost nie nadaje.
Nie będę Ci tego teraz szukał ale swego czasu znalazłem nawiewniki takie jak pokazujesz z dodatkowym kanałem, który wstawiasz w ten wyfrezowany otwór. Nie wybrałem ich ze względu na niski parametr akustyczny.
Jak duża jest ucieczka ciepła przez otwory odwadniające, a jaka przez otwór o powierzchni kilku centymetrów kwadratowych z wymuszonym przepływem powietrza?

Ja pokazuje, że są inne rozwiązania i kwota kilku set złoty za trzy nawiewniki przy cenie okien to nie jest coś co może wstrząsnąć. Jest inny aspekt, trzeba obrobić glify i to było jedyne wyzwanie jakie musiałem przewidzieć. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Ale ja się nie upieram na nic. Tłumaczę tylko, że zachowujesz się jak konstruktor, któremu zlecono budowę mostu w dolince. Zamiast zaprojektować lekką finezyjną konstrukcję, przewidzieć marginesy bezpieczeństwa, zawaliłeś dolinkę od góry do domu klamotami bo nośność najważniejsza. Ignor, że rzeczka nie ma jak płynąć, że koszty...  Zupełnie nie biorąc przy tym pod uwagę, że będą tam jeździły trzy osobówki na krzyż. To się nazywa wyolbrzymienie jednych problemów i nasikanie na inne, które wynikną z takiej inżynierii. Zamiast zarzucać, insynuować nieuczciwe praktyki sugeruję zastanowić się na listą strat i zysków, bo może straty cieplne w komorach są pomijalne skoro i tak nawiewnik wpuszcza kompletnie zimne powietrze? Zawsze można oczywiście jeszcze bardziej zasypać dolinkę i zamontować rekuperator w nawiewniku, żeby ograniczyć straty ciepła. Albo gdzieś się zatrzymać w tym szaleństwie i pójśc na kompromisy. Czasem zgniłe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Widzisz może ta różnica wynika z tego, że to ja miałem za to zapłacić. Jako klient postawiłem pewien warunek bo jak mam płacić za lepsze parametry okna to po co mam je dziurawić i te parametry pogarszać. Wymagało to znalezienia handlowca i firmy, która wie co sprzedaje i jak się to fachowo instaluje, a nie dorabiali teorię o dodatkowych profilach bo to czy tamto. Znalazłem też instrukcje i potwierdzenie parametrów tych nawiewników w badaniach IB. Nie tylko marketingowe nawijanie klientowi makaronu na uszy.
Podzieliłem się tym rozwiązaniem bo nie jest szerzej znane, a koszty ogrzewania będą rosły. 
Z mojej strony temat uważam za wyczerpany.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

Eż, kuźwa inżynierowie... Jak bym mojego Ojca słyszał. Dajcie sobie na wstrzymanie! Moja racja jest najmojsza, ale nie ma się co atakować.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

frywolny trucht

Tymczasem mały ludek z Żoliborza ustalił, że węgiel brunatny jest wporzo. Dymi, kopci, ale on nie słyszał, żeby ludzie jakoś od tego bardziej umierali.
W tym pięknym, nowoczesnym kraju już chyba tylko opony są na cenzurowanym, a to dziwne, bo jak sama nazwa wskazuje- pony zimowe- są idealne na zimę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93