Winyle używane - gdzie kupić?

Zaczęty przez jajacek1410, Wrzesień 11, 2014, 00:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajacek1410

... czyli o tym, gdzie możesz się zaopatrzyć w winyle wyciągnięte z zatęchłej piwnicy... i jeszcze  zadowolony będziesz.
   Mam nadzieje, że nie  będziesz trzymał w tajemnicy, gdzie w Twoim przysiółku takowe punkta smrodliwe znaleźć można.

Na dobry początek sam się wybebeszę.

1. GDAŃSK.
   Otóż w  jednym z falowców na Przymorzu (każdy z tambylców wie o co chodzi), pod schodami prowadzącymi do wejścia jest pakamera na szczotki i łopaty śnieżne. Tam zalęgły się regały wypełnione czarnym szrotem, przepraszam - złotem. Tam tez złażą się, kierując się wyczulonym nosem, winylofile z okolic i nie tylko. I grzebią później z szaleństwem w oczach w tysiącach czarnych krążków. A wybór jest duży - wszystkie rodzaje muzyki. Ceny przeróżne, dogadać się można, obsługa zna się na rzeczy. Kilkadziesiąt płyt  kupiłem, czym sam siebie zadziwiłem, czyli nie jest źle. Warto.

c.d.n.


[zmiana tytułu]
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

2. GDAŃSK c.d.
     Na przełomie lipca i sierpnia - Jarmark Dominikański i dużo handlarzy płytami. Mydło i powidło. Ceny czasami od czapy. Być może każdy coś dla siebie znajdzie. Ja znalazłem tylko dwie, z klasyką po dysze.

c.d.n.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

3. WROCŁAW

a) sklepik w garażu, w domku,  na początku Biskupina, na Olszewskiego 38.
Prowadzi chłopak z Anglii (tak!). Sterty płyt po sufit. Aczkolwiek niewiele znalazłem. Ubogo z muzyką klasyczną, ledwie kilkanaście pozycji, a także słabo z dżezem - jedno pudło. Udało mi się wykopać jednego Townera, King Crimson - Beat.  Reszta jakoś nie w moich klimatach. Dużo rocka lata 70-te - 99% nie wytrzymuje próby  czasu, ale to rzecz indywidualna.
   W niedziele ma swoje stoisko na bazarze koło Młyna Sulisławice.

c.d.n.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

merlin1973

Ja może napisze o Niemczech. Co miesiec jade do takiego sklepu co jest wszystko przechodzone, mozna tam kupic  wszystko za bezcen. Ludzie oddaja tam niepotrzebne rzeczy , zamiast wywalac na smietnik zanoszą tam. Są też płyty winylowe, sam szrot nic ciekawego -ale jak się poszpera to zawsze coś znajdzie. Dużo klasyki, ja biore wszystko w stanie MINT- , wczoraj przywiozłem 13sztuk. Zapłaciłem po 10cent sztuka.  ;)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

[To co zniknęło można podziwiać przez 30 dni w śmietniku.]

Tymczasem ja chciałbym dodać,  będąc parę razy na przestrzeni lat na Jarmarku Dominikańskim, że szukanie fajnych płyt jest tam coraz trudniejszym zadaniem, acz nie beznadziejnym. Na pewno narasta  trend beleco za dużo kasy.
Rarytasy  w dobrych cenach to pieśń przeszłości. Tak 10 lat wstecz.

GregWatson

LUBIN (Dolnośląskie)

Swego czasu jeździłem do Lubina woj.dolnośląskie tam w każdą sobotę odbywają się oprócz giełdy samochodowej (znanej bo o dosyć dużym zasięgu) odbywa się też giełda różności. Jako że są to "graty" przywożone z Niemiec to dosyć często zdarza się trafić fajny pakiet płyt. Początkowa jak nie było jeszcze bumu na winyle to za 5 - 10 zł można było dostać ciekawe wydania w ładnym stanie. Od kiedy rozpoczął się bum to to samo chodzi po 30 i więcej zł.
Ale jak się człek dogada z takim dostawcą płyt to i można coś fajnego wyszarpać za dobre pieniądze. Czasem mi się jeszcze zdarza coś nabyć.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

WROCŁAW c.d.

b)  bazar koło Młyna Sulisławice.
    Tylko w niedziele, do południa.
   Dwa poważniejsze stoiska. Jeden gość w części centralnej. Ma sporo płyt, aczkolwiek niczego dla siebie nie znalazłem.
   Drugie stanowisko prowadzi chłopak z Olszewskiego (patrz Wrocław , pkt. a) Płyt nie za dużo, ale za to ciekawsze pozycje.
   Trochę płyt jest również na bazarze na Dworcu Świdnickim. Tam warto zajrzeć z uwagi na szczególny klimat, zwłaszcza na odległych rejonach bazaru. Handel odbywa się na nieużywanych torach kolejowych, często bezpośrednio z podkładów. Dookoła sterty śmieci i sporo zabiedzonych. nie do końca trzeźwych osobników.  Nastrój jak z filmu o upadłej cywilizacji post cyberpunkowej. Polecam.

c) sklepik na pięterku księgarni Pod Arkadami. Mydło i powidło.

d) sklep Demolika, na lewo od przejścia podziemnego na Świdnickiej. Zdecydowanie najlepsza oferta we Wrocławiu. Również kompakty. Tanio nie jest.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GregWatson

WROCŁAW_ cd

Niedzielne giełdy elektroniczne przy ul. Robotniczej koło Dworca Świebockiego.
Czasem coś fajnego można wygrzebać ale drożej niż w Lubinie. Od rana do południa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Cytat: jajacek1410 w Wrzesień 15, 2014, 23:25
Dworcu Świdnickim.
Raczej Dworcu Świebodzkim.
Co do Wrocka polecam WinyLove Pod Arkadami przy ul. Swidnickiej i dwoch gostkow z Placu Dominikanskiego.

jajacek1410

Cytat: kangie w Wrzesień 16, 2014, 20:58Raczej Dworcu Świebodzkim.
No raczej. Walnąłem się.
Cytat: kangie w Wrzesień 16, 2014, 20:58dwoch gostkow z Placu Dominikanskiego.
Oni tam same potargane polskie śmieci mają. Jak dla mnie nie warto.

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kangie

Cytat: jajacek1410 w Wrzesień 18, 2014, 01:59Oni tam same potargane polskie śmieci mają. Jak dla mnie nie warto.
Oczywiście szanuję Twoje zdanie, ale ja mam inne doświadczenia. Zostawiłem u tych Panów w sumie ok. 1000zł na płyty. W większości zagraniczne tłoczenia amerykańskie, niemieckie, holenderskie, kilka polskich. Zdarzało się, że płyta lekko smażyła. Z wymianą, a raczej zwrotem pieniędzy nie było problemów. Jeden z tych gości zmarł jakiś czas temu. Od niego najwięcej płyt kupiłem. Oczywiście mają też "smieci", ale ja kupuję to, co mnie interesuje i w doskonałym stanie.

jajacek1410

Ok. Pewnie kogoś innego tam napotkałem. Ten "mój" miał tylko złachaną "polszczyznę". :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

OLSZTYN
- dwa antykwariaty - polszczyzna i demoludowszczyzna
- sklep z gaciami, a w nim kącik winylowy - śmietnik z Niemiec

Nie polecam.

ps. nad jeziora i do lasu, natomiast jak najbardziej :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

il cattivo

Panowie, chciałbym się Was poradzić, a nie wiem ,czy jest sens zakładać osobny wątek (dlatego przepraszam, że nie na temat...).
Za dwa tygodnie jadę na kilka dni do Monachium i znalazłem tam taki duuuży skład z płytami (Schallplattenzentrale). Zajmują się zarówno sprzedażą, jak i skupem płyt.
Otóż nie dysponując obecnie jakąś wielką gotówką, którą mógłbym przeznaczyć na zakupy, wpadłem na pomysł, że zabiorę kilka rzadziej słuchanych płyt ze sobą i wymienię je tam na ojro. Tylko czy mam szansę uzyskać w ten sposób w miarę przyzwoitą cenę za nie?
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że sklep musi zarobić na odsprzedaży, ale porównując ceny na Discogs i Allegro to zastanawiam się, dlaczego Niemiaszki czasem u nas nie kupują ;)

frywolny trucht

Weź też jakiś uznany polski jazz z PRL w dobrym stanie i się nie przejmuj. Jeśli im się zaświeci lampeczka to się zaświeci. Polski jazz jest ceniony, a resztę płyt pchniesz w pakiecie. Przy czym oczywiście nie wiem jak cenne są Twoje pozycje wyjściowe. Ważne też by trafić w profil sklepu i zapotrzebowanie. Warto sobie ustalić parę alternatywnych adresów.

il cattivo

Kurde, a ja dwie płyty Komedy jakiś czas temu na aukcji popchnąłem...
Ogólnie to jakiś tam metal bym chciał wymienić, bo coś znudził mi się ostatnio. Profil mają ogólny (z tego, co wyczytałem), więc może akurat. Dzięki za odpowiedź!

merlin1973

Dziś odwiedziłem znowu sklep co wszystko tanio stoi :)
Dwa wydawnictwa 3 płytowe są nowe. Cena za wszystko 0.60 €  ;) ;) ;)
Pozdrawiam S.CH.

Two-FacedGirl

Cytat: merlin1973 w Listopad 21, 2014, 15:31

Dwa wydawnictwa 3 płytowe są nowe. Cena za wszystko 0.60 €  ;) ;) ;)

Nieprzyzwoicie tanio [emoji4]. Nie wiem jak to jest, ale praktycznie nigdy nie trafiam na takie okazje. Brak mi chyba talentu łowcy/szperacza[emoji4]. Raz jedyny tylko udało mi się trafić płytę Soyki za 5pln.
Pozdrawiam

merlin1973

Cytat: Two-FacedGirl w Listopad 21, 2014, 16:39Nieprzyzwoicie tanio
Bardzo tanio, każda płyta kosztuje 0.10€ - 99% nadaje się tylko na zrobienie zegara ściennego::) ja kupuje wszystko co jest nowe.
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

#19
Nie wiem czy "szrotownia" ale namierzyłem taki adres:

Grupa Winylowa Ogłoszenia
Witam wszystkich winylaków

Od sierpnia działamy w centrum Białegostoku jako pub - kawiarnia - sklep z płytami. Chciałem zachować niszowy charakter lokalu, ale przykro mi patrzeć na niektóre płyty, które bardzo rwą się do nowych właścicieli. Zdecydowałem się wyjść z mroku.

Poza skupem / sprzedażą płyt - muzyka z winyli (klimaty blues, rock, ambient), ok 70 gatunków piwa (tylko butelkowane) i parę innych ciekawych zjawisk, ale to nie miejsce na to - generalnie WINYLE, dużo WINYLI! (Płyt jest obecnie ok. 2000, wciąż napływają nowe).

Nasza nora: Waszyngtona 26A lok. U1, Białystok - VINYL pub
(dojazd od Legionowej - były Market ABC)

Wszelkie nowości na fb (vinylbialystok)

Pozdrawiam i zapraszam!



frywolny trucht

#20
No wiadomo, żem z Bydgoszczy. Przemycę coś od nas z wioski. To jedyny mój związek z tym sklepem, w dodatku daaaaawno  byłem. Nie jestem więc w stanie potwierdzić, czy grają z Fonciaka:

http://www.sklep.lamminam.pl/


il cattivo

Może "Składy i szrotownie winylowe"?
Każdy zamieszczał by adnotację przy prezentacji jakiegoś miejsca, czy taktować je jako profesjonalny skład/sklep, czy też jako szrot.
Taka luźna propozycja...

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 17, 2014, 22:00Poza skupem / sprzedażą płyt - muzyka z winyli (klimaty blues, rock, ambient), ok 70 gatunków piwa (tylko butelkowane) i parę innych ciekawych zjawisk, ale to nie miejsce na to - generalnie WINYLE, dużo WINYLI! (Płyt jest obecnie ok. 2000, wciąż napływają nowe).
Szkoda,że tam nie mieszkam:) :):) fajny klimat do kupna, słuchania (widziałem Altusy110) i do miłego wypicia czegoś "ciepłego" :)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Właśnie dostałem zgodę bym mógł wstawic fotki ;D ;D ;D
Na jednej widac kolumny Altus 110
Na drugiej widac Radmora 5100 lub 5102
Pozdrawiam S.CH.

il cattivo

Piwa z browaru Pinta oraz Ale Browar (na pierwszym planie) gorąco polecam! Dwóch pozostałych niestety nie znam :(