SilverCrest SSRA1 robot sprzątający

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 10, 2018, 11:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Od dziś w Lidlu. Założenia przed zakupem robota do biura. Nie musi być jakiś wielce inteligentny, radzić sobie z dywanami- bo ich nie ma, ma natomiast mieć harmonogram, żeby mu zaprogramować codzienne wycieczki i mieć stację dokującą do której sam będzie wracał się naładować. Zakup dokonany, no ciekawe. JA byłem za droższym o 150 zł Xiaomi, żonie było szkoda kapusty na niego...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Solidne pudełko, dużo obietnic, bogate wyposażenie. Są zapasowe szczotki, filtr, pilot, wirtualna ściana
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Otwieramy ten róg obfitości...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#3
O ile pilot, wirtualna ściana wyglądają dziecinnie to są wykonane solidnie. Cały zestaw jest wykonany z połyskliwych plastików, które się trochę palcują, ale wyglądają nobliwie. Wszystko solidnie zbudowane, nic nie trzeszczy, dobrze popasowane ze sobą, przemyślane. Szok  :o :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Nie. To nie jest szczotkowane aluminium :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ciekawostka. Robot można ładować za pomocą stacji, ale po co dodano na obudowie robota możliwość ładowania bezpośredniego i wyłącznik? Może doczytam w instrukcji
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wygląda to wszystko bardzo solidnie i podobnie jak w mojej Roombie. Różnica jest taka, że lidlowy robot ma dwa śmigła ( na zdjęciu nie są jeszcze założone), za to jedną szczotkę w paszczy, którą zasysa brud do pojemnika. Roomba ma odwrotnie. Jedno śmigło i dwie szczotki. Inna sprawa, że nie znoszę wyczesywać włosów z tego rodzaju szczotki jak na zdjęciu. Na szczęście dodano też gumową. Uffff.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To co? Odpalamy :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Therion

Odpalaj!

Napisz, jak głośny jest, jak dobrze robi i gdzie nie umi robić dobrze.

Też mysle o takim robocie
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

#10
Po pierwsze jest w porównaniu z Roombą o wiele, wiele cichszy. Być może dlatego, że jest nowy, czysty, a tamta zasuwa już dzień w dzień ( weekendy ma wolne) ze dwa lata? Chyba nie. No to jest czad, że udało się zrobić tak ciche urządzenie. Roomba jest cichsza od większości normalnych odkurzaczy tradycyjnych, ale ten wyznacza chyba jakieś nowe standardy  :o To co mi się nie podoba, to brak uchwytu. Irytujące. Nie ma jak go podnieść, przestawić jedną ręką. Sporym minusem dla mnie jest to, że wirtualna ściana to tylko wirtualna ściana. U siebie ( Roomba) używam trybu latarnia. Czyli okrąg wyłączony z pracy robota wokół jednostki . Wstawiam go w kable i robot mi się w nie nie zaplątuje. Na szczęście ani jedno, ani drugie w biurze nie będzie potrzebne. Wszystko ładnie popodwieszane.


Czujniki przeciw upadkowi z wysokości SiSRAA1 ma tylko z przodu. Wykręciłem mu taki numer, że wystartowałem na blacie kuchennym ze stacji dokującej, a ten na wstecznym i bach na głupi ryj by spadł, gdym nie był gotowy na taki scenariusz. Na szczęście normalnie- w czasie rutynowych zajęć- nowe rewiry poznaje przodem i nie spada :)

Szczotka po sprzątaniu. Brrr:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Z czasem go zlampizujesz, wymienisz kable na lepsze, będzie imił bardziej.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

LampowY

Ile on w tym lidlu kosztuje?
Ponad rok temu kupiłem w lidlu tej firmy wolnoobrotową wyciskarkę do soków. Pracuje ciężko niemal dzień w dzień i nie da się jej wykończyć. Fakt, że silnik nie za mocarny i twarde warzywa jak marchewka czy burak trzeba kroić w drobniejsze części ale działa dobrze.

frywolny trucht

#13
650 zł Raczej jest poza zasięgiem zainteresowania klientów więc nie trzeba gnać na łeb na szyję. No chyba, że pół Polski przeczytało moje wypociny  ;D ;D Po wioskach trzeba będzie szukać.

To jak on się zachowuje i czy jest skuteczny- wyjdzie w praniu. Na tu i teraz wygląda, że sobie radzi. Był w trybie przypadkowym ( classic) jako domyślnym. Nic go jeszcze nie programowałem. Pobędzie parę dni w domu to go poobserwuję.  Ogólnie zasuwa z podobną prędkością, wydajnościowo nie widzę różnic na dziś, trochę delikatniej napierdziela czaszką w przeszkody. Robi wokół siebie mniej rumoru niż Roomba... i tu mnie naszła myśl. Zaraz, a co z częściami eksploatacyjnymi? Przeglądam instrukcję, wypada jakiś formularz. Z jednej strony wykaz części i ceny, z drugiej jakieś telefony, dane adresowe do wypełnienia przeze mnie. WTF?
Wchodzę na stronę serwisu i zupełnie robi się dziki: http://www.ksr-group.com/index.php/home_ksr_en.html E? Y? Dzwonię na infolinię Lidla. Pani każe podać kod IAN produktu (305857), żeby sprawdzić jaki serwis konkretnie obsługuje ten produkt. Pani sprawdza i na dziś żaden. Trochę śmiesznie, ale zakładam, że zanim jakąś część eksploatacyjną będę potrzebował zamówić minie minimum pół roku. W końcu sprzedają te SilverCresty ( nie mówię o tym modelu robota) już kawał czasu i jakoś serwis zapewniają. Czy nie? Nie wiem, to mój pierwszy SilverCrest.

Obiektywnie robot robi bardzo dobre wrażenie. Jak będzie dalej- zobaczymy. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę cenę? Jak się będzie zachowywał jak dziś- nie mam pytań :)

To co przetestowałem na blacie- wraca do bazy jak mu z pilota wcisnąć HOME. Pytanie jak wraca po opędzlowaniu chaty? Sam, a nie na wciśnięcie guzika. Dziś go wypuściłem tak, żeby sobie pobiegał, ale bateria mu padła i się zatrzymał. Hmmm. Nie szukał bazy? I tak by nie znalazł bo była wysoko, na blacie, gdy zasuwał po podłogach, ale nie wyglądał jakby szukał. Jest jeszcze sporo niewiadomych.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

... z drugiej strony trzeba się śpieszyć. Najwyżej oddacie jak mi za parę dni wyjdzie, że ujnia. Chodzi o to, że ludzie mają takie brzydki nawyki, że rozrywają te opakowania, zaglądają, obsługa składa, na drugi dzień znowu fala przegrzebków rozkłada, cmoka, ocenia i wygląda to wszystko po trzech dniach jak psu z gardła wyjęte. Do tego coś wypadnie, coś ktoś i z wyposażenia zniknie. Weź się potem szarp z panią kierowniczką sklepu, że brakowało jakieś elementu...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wolwi

A sprawdzałeś może czy poradzi sobie z grubym audiofilskim dywanem?

LampowY

Cytat: wolwi w Grudzień 10, 2018, 17:34
A sprawdzałeś może czy poradzi sobie z grubym audiofilskim dywanem?


W 90% domach są dywany Shaggy średniej długości włosa.
Czy ten robocik z Lidla pokona ten dywan czy odwrotnie?

Pytanie do Arka.

frywolny trucht

Żaden robocik. On jest bardzo zbliżony gabarytowo, konstrukcyjnie do mojej Roomby, a w paru miejscach ją przewyższa  :o Średnica 32 cm przy 34 cm Roomby. Wysokość praktycznie ta sama. SilverCrest wygląda na niższy, ale to gra plam kolorystycznych. Lidlowy ma bardzo podobny układ jezdny jak Roomba. Podobnie duże kółka, podobny skok góra- dół zawieszenia. Piszę podobne, bo nie mierzyłem, nie ważyłem, a na oko identyko :) Czyli jest tak, że oba roboty radzą sobie z dywanami w bardzo podobny sposób. Oba jak zadrą narożnik dywanu to nie wjadą, jak przyatakują pod jakimś kątem bok dywanu- na luzie wjadą na takie coś jak u mnie. Dywanik pochodzi z Ikei i się zdeptał trochę, na początku bywało, że Roomba miała problem, ale była uparta i jak już znalazła miejsce, to ten dywan był objechany. Roomba ma to do siebie, że chyba jest w każdym miejscu trzy razy ( o ile dobrze pamiętam. Takie problemy z wjechaniem na dywam mogą oznaczać, że nie będzie, a wręcz pozostaną place nieobrobione.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Tutaj widać jak ładnie zadarł tyłek. To był właśnie narożnik dywanu, który ma lekką tendencję do zadzierania ( nie jest przyklejony). Wygląda, że już witał się z gąską, ale próba niezaliczona. Wycofał się i przyatakował z innej strony.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#19
Dalsza część porównań. Byłem zachwycony cichą pracą SilverCresta, ale to po prostu był cichy tryb pracy o mniejszej mocy ssącej. (Są dwa tryby) W moim przypadku fajnie, że jest, bo na podłogę bez dywanu w zupełności wystarcza, ale na dywan włochaty to ja wątpię. IRobot poszedł inną drogą. Jest głośny na podłodze, ale za to cichy na dywanie podając chyba tę samą moc. I tak ktoś kto ma biuro w wykładzinach biurowych będzie miał cichszą Roombę niż ktoś kto ma parkiet, płytki, panele. W trybie maksymalnej mocy lidlowego na podłodze oba roboty są podobnie głośne i trochę za głośne, na włochatym dywanie Roomba jest cichsza, ale i tak nie tak cicha jak SilverCrest w trybie mniejszej mocy ssącej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#20
Przyjrzę się jeszcze tematowi podjeżdżania pod dywan. Tak naprawdę Roomba i SilverCrest będą zasuwały ( ta pierwsza zasuwa już dwa lata) w godzinach gdy nikogo nie ma. Ogólnie jak wracam nie narzekałem na czystość dywanu, ale sugerowałbym coś mniej grubego.

Kolejna różnica. Lidlowy bardziej dba o siebie. Pierwszy dzień zakończył bez ryski. Roomba już pierwszego dnia miała sznyty i dziary, a dziś wygląda jak 80-letni samuraj, któremu zbuntowana wioska złoiła dupsko. To trochę dziwne uczucie. Stoisz patrzysz jak niszczeje dwa i pół koła. No ale OK. Nie kupiłem go, żeby sprzedawać. Działa niezawodnie. Prawie ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Największa przewaga lidlowego nad moją Roombą? Sterowanie. Manie wpływu na to co robi robot. Co prawda mój model miał możliwość sterowania pilotem, ale za dopłatą. Trzeba było sobie dokupić. To było jakoś 160 zł, dziś za nieco ponad stówkę plus przesyłka. Lidlowy daje pilota za free, a do tego jest aplikacja na smartfony. Upierdliwa w instalacji, ale jak już się uda? Truskawka na torcie ;)

Do czego przydaje się takie sterowanie? Po pierwsze poczucie władzy. Twój sługa robi co pokazujesz, a tak poważnie Roomba ma na przykład tryb spirali ( lidlowy też ma). Rozsypał ci się cukier. Stawiasz robota i on robi swoje i kończy, a co jak parę ziarenek jest 5 cm dalej? Znowu przestawiasz i znowu program spirali? Nuda. Albo stawiasz robota przed tym co ma sprzątnąć, a temu coś odwala i jedzie w bok, całą chatę objedzie, która jest czysta, zanim trafi w miejsce, w którym się nabrudziło  :o. Pilot, aplikacja pozwalają naprowadzić robota na sedno problemu. Tak, to jest to.

Czy pilot renomowanego, amerykańskiego producenta wygląda lepiej niż produkt z dyskontu spożywczego? Nie bardzo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

A paczałeś jak z dostępnością części eksploatacyjnych?