Mój gramofon Oracle Delphi mk II

Zaczęty przez vasa, Październik 01, 2014, 00:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Ciekawostka taka.
Oracle pochwaliło się biżuteryjnym gramofonem. 
I wybrało do niego wkładkę Grado.
Czyżbym nie doceniał wkładek Grado? :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bacek

Stary jestem. Mnie jednak najbardziej podoba się prosty, drewniany design z przełomu 70 i 80.

Pboczek

Również wolę konserwatywną estetykę ale jakby co, wybieram lepsze brzmienie, nie ważne z jakiego kształtu i koloru.

Ten brzydki nie jest ale czy gra jak Deplhi?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Maj 25, 2022, 11:03
Również wolę konserwatywną estetykę ale jakby co, wybieram lepsze brzmienie, nie ważne z jakiego kształtu i koloru.

Ten brzydki nie jest ale czy gra jak Deplhi?
No raczej nie.
Jednak Delphi to flagowiec.
Natomiast ramię w tym modelu wygląda bardzo ciekawie.
Wie ktoś co to jest?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Cytat: vasa w Maj 25, 2022, 12:42Natomiast ramię w tym modelu wygląda bardzo ciekawie.
Wie ktoś co to jest?

To jest Origine Tonearm, ich własne ramie (Oracle), unipivot zaprojektowane do pracy z werkami serii Origine MK2. Proszę nie mylić z ramionami Origin.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Pboczek

Wystrugałem taki domek, żeby wolniej obrastał kurzem.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Też mnie się podoba.... 😀
Do twarzy mu z tym przykrywkiem.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

sheykk

Szperając znalazłem na duńskiej stronie dba.dk oracle delphi z ramieniem orion (nie mam pojęcia co za jedno)wygląda na dobrze utrzymany zainteresowani mogą dopytać cena ok.6500,0 zł .

wiki

Sheykk, czyżbyś mnie kusił?  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

sheykk

Oj ,decyzja jest tylko twoja.Jak wdepniesz to na własną odpowiedzialność. Albo płacz albo radości bez końca będziesz zaznawał. :) :'(

wiki

Na razie zaznaję radości z nowym transportem CD (znaczy odtwarzaczem CD, który pracuje jako transport).
I jest mi z tym bardzo dobrze.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Wiki, zapomniałbyś od razu o transporcie. Trzeba zobaczyć jaki ma silnik i zasilacz, ew. sprawdzić obroty i brać.:)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Mogło by się tak zdarzyć....
Tylko te coraz droższe płyty LP....
Koszmar jakiś....

A póki co na działce "Schody Do Nieba".... Led Zeppelin.... 😀

I wcale mi nie przeszkadza, że to niszowy dźwiękowo sprzęt..... 🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Dobre, nowe wydania kompaktów też nie są tanie. Owszem winyl potrafi kosztować ale pomyśl o cenach szpulek, za jedną taśmę masz kilka, a nawet naście bdb winyli.   
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Nie przekonałeś mnie..... 😀😀😀

Mimo to i tak tęskni mi się za czarną płytą.... Bo to wtedy był wypas.....

W planach mam..... Raczej dalekosiężnych...... 🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Lipiec 15, 2022, 23:28Szkoda.     
Wiki się nie nadaje na właściciela Oracla.
Jemu idlera trzeba.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Na idlerze więcej płyt zagra, zaczaruje te słabsze.

Wiki, ty o wysokich cenach winyli piszesz, a kupujesz K2HD.   
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Lipiec 16, 2022, 14:41Wiki, ty o wysokich cenach winyli piszesz, a kupujesz K2HD. 
Czasek trzeba się skusić na takie wydanie.
Chociażby aby ocenić co i jak.
W K2HD mam obecnie tylko 2 płyty... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Lipiec 16, 2022, 19:34
Jak oceniasz jakość K2?
A jaka jest różnica pomiędzy K2CD a K2HD?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: Pboczek w Lipiec 16, 2022, 19:34
Jak oceniasz jakość K2?
K2HD

Miałem kiedyś wzmacniacz JVC, który miał na pokładzie przetwornik.
Miał też opcję włączania kodowania K2. Zawsze po włączeniu tego kodowania brzmiało lepiej. Do tej pory nie wiem co oni tam zrobili. Jak pamiętam to w drodze sygnału cyfrowego był dodatkowy scalak, który coś tam robił (kodował K2). Taka ciekawostka, przepuszczasz sygnał przez ten scalak i gra lepiej. Może robił recloking, kto ich tam wie.



Co do płyt w K2HD......
Swoje opinie zawsze mam wtedy, gdy mogę coś porównać z lub bez.
Obydwie płyty w tym wydaniu mam same, nie mam ich odpowiedników w normalnym wydaniu.
Więc jak wydać osąd?

Ale mogę napisać, że obydwie brzmią dobrze.
Hancock w sumie mnie nie zachwycił, liczyłem na więcej. Ale i tak dobrze brzmi. A ta druga to.... To już inna historia.
Tiger Okoshi wydany przez JVC.
Podchodziłem do tej płyty już kilka razy i zawsze miałem mieszane uczucia....
Zawsze brzmiała niby bardzo dobrze ale cały czas dźwięk był przesunięty w stronę wysokich tonów i ciągle mi to przeszkadzało. Jak to niektórzy piszą w swoich poetyckich opowieściach..... po drugim utworze już głowa boli. Coś w tym stylu to było.
Wg mnie płyta potrzebowała dużo lepszego sprzętu żeby pokazać na co ją stać.
Obecnie u mnie już jest całkiem dobrze, a nawet lepiej.
Nowy przetwornik i nowy transport zaczęły pokazywać, że ta płyta może brzmieć zaskakująco dobrze. Choć nadal ta płyta jakoś na mnie "nie działa".

To tyle w temacie płyt K2HD.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Robcio

Kłaniam się. Od kilku tygodni jestem posiadaczem tytułowego gramofonu.Ma dwie niestandartowe części . Ramię Alphason HR100s oraz wkładkę Golding limitowana do 100 sztuk zrobiona z Hebanu + igła Van den Hul. Podłączony do Eccuphase 212.Dzisiaj przyjechał z serwisu ( nastawy, kalibracje - ogólny serwis) . Po 2 godzinach na kolejnej płycie Led Zeppelin 3 , szok dźwiękowy. Piękna scena i selektywność . Jestem bardzo zadowolony i myślę że to w tym temacie ( gramofonów ) koniec poszukiwań.

ps. W jednym z wcześniejszych postów czytałem że jest brzydki.....hmmm .Mojej żonie też do gustu nie przypadł, ale dla mnie jest piękny.