Filtr sieciowy z wyświetlaczem.

Zaczęty przez paul_67, Grudzień 07, 2019, 15:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Postanowiłem wykonać taki filtr, chociaż elektryk czy też elektronik ze mnie żaden, ale to nie przerosło moich możliwości.Zastosowałem gniazda typu Schuko w tym jedno filtrowane, a drugie to tylko przelotka.Wydawało się,że roboty z tym nie będzie wiele, jednak się myliłem.Najwięcej czasu zajęło mi wycięcia odpowiednich otworów, szczególnie o średnicy 43 mm.

paul_67


paul_67

Jeszcze nie wypróbowałem jaki ma takie urządzenie wpływ na dźwięk bo muszę wykonać jakieś lepsze kable zasilające niż komputerowe i tych stosować nie będę.Na próbę podłączyłem jeden taki przewód i okazało się,że ma przebicie! Myślę,że Belden będzie odpowiedni.

paul_67

Zrobiłem go głównie dlatego,że spodobał mi się wyświetlacz, który w realu wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach, a jak przy okazji coś poprawi w brzmieniu to będzie dobrze :)

paul_67

Na bieżąco też mogę śledzić jakie mam napięcie w gniazdku.Nigdy tego nie sprawdzałem miernikiem.Sprawa wygląda następująco: w dzień jest średnio 235 V, a wieczorem 238 V.Oczywiście z małymi wahaniami.

Kangie

Fajne to je. Widzę karton Marshall. Czyżby piec do basu?  >:D

paul_67

Cytat: Kangie w Grudzień 07, 2019, 17:27Widzę karton Marshall. Czyżby piec do basu? 
Do basu.Nie inaczej :)

vasa



Cytat: paul_67 w Grudzień 07, 2019, 16:48
w dzień jest średnio 235 V, a wieczorem 238 V.Oczywiście z małymi wahaniami.
Pan który robił trafo do mojego Amplifona twierdzi że to jest przyczyną buczenia traf zasilających. Trafo które miało pracować pod napięciem 220V ponoć kiepsko się czują przy prawie 240V.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Ja Ci proponuję Western na okablowanie wewnętrzne, bardzo dobrze się sprawdza.
Zresztą na sieciówki też.
Robiliśmy takie z kolegami i były lepsze od niektórych Furutechów....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

O ile mnie pamięć nie myli to wydaje mi się ,że dwadzieścia lat temu też buczały :)

paul_67

Cytat: wiki w Grudzień 07, 2019, 17:50Ja Ci proponuję Western na okablowanie wewnętrzne, bardzo dobrze się sprawdza.
Zresztą na sieciówki też.
Jakiegoś linka mógłbyś podrzucić? "Western" to ja raczej mam w środku :))

vasa

Cytat: paul_67 w Grudzień 07, 2019, 17:51
O ile mnie pamięć nie myli to wydaje mi się ,że dwadzieścia lat temu też buczały :)
Mój był 20 lat temu grzeczny i cichy.
[emoji846]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Cytat: vasa w Grudzień 07, 2019, 18:04Mój był 20 lat temu grzeczny i cichy.
Być może wtedy miałem lepszy słuch :)

paul_67

Belden 19364 jest chyba odpowiednio giętki, aby nie wywrócić mi pudełeczka po podłączeniu?

wiki

Cytat: paul_67 w Grudzień 07, 2019, 17:52
Cytat: wiki w Grudzień 07, 2019, 17:50Ja Ci proponuję Western na okablowanie wewnętrzne, bardzo dobrze się sprawdza.
Zresztą na sieciówki też.
Jakiegoś linka mógłbyś podrzucić? "Western" to ja raczej mam w środku :))
Proszę:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1657.0

Ja używam 11ga.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

To nie są kable głośnikowe? Chodziło mi o zasilające.

paul_67

Przed chwilą sprawdzałem ile prądu ciągnie plazma i wyszło od 90 do 160 W zależnie od wyświetlanego obrazu.Czym jaśniejszy tym więcej.Laptop od 23 do 47 :)

wiki

Cytat: paul_67 w Grudzień 08, 2019, 18:45
To nie są kable głośnikowe? Chodziło mi o zasilające.
To są stare kable zasilające, które brać audiofilska zaczęła stosować jako kable głośnikowe i interkonekty.
One są na 400V (jak pamiętam) , taki napis nawet mają wydrukowany na koszulce.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

OK. Widocznie za bardzo pobieżnie przeczytałem wątek. Dzięki!

wiki

Cytat: paul_67 w Grudzień 08, 2019, 19:04Przed chwilą sprawdzałem ile prądu ciągnie plazma i wyszło od 90 do 160 W zależnie od wyświetlanego obrazu.Czym jaśniejszy tym więcej.
Bo plazmy maja zmienne waty, pewnie w instrukcji jest, że moc znamionowa to około 300W (taką wartość osiągnie jak puścisz biel na cały ekran).
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: paul_67 w Grudzień 08, 2019, 19:10
OK. Widocznie za bardzo pobieżnie przeczytałem wątek. Dzięki!
Może w tym wątku to nie jest opisane. Ja już wcześniej wspominałem gdzieś o tym na forum.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Cytat: wiki w Grudzień 08, 2019, 19:12Bo plazmy maja zmienne waty, pewnie w instrukcji jest, że moc znamionowa to około 300W (taką wartość osiągnie jak puścisz biel na cały ekran).
Tak, wiem o tym, ale nigdy tego nie śledziłem na bieżąco :)

wiki

Cytat: paul_67 w Grudzień 08, 2019, 19:30
Cytat: wiki w Grudzień 08, 2019, 19:12Bo plazmy maja zmienne waty, pewnie w instrukcji jest, że moc znamionowa to około 300W (taką wartość osiągnie jak puścisz biel na cały ekran).
Tak, wiem o tym, ale nigdy tego nie śledziłem na bieżąco :)
Bynajmniej jak teraz oglądasz tv plazmowy to masz zmieniające się odczyty na bieżąco (ja tak też mam bo mam plazmę) .... prawie jak wskaźniki w magnetofonie...  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67


vasa



Cytat: paul_67 w Grudzień 08, 2019, 19:04
Przed chwilą sprawdzałem ile prądu ciągnie plazma i wyszło od 90 do 160 W zależnie od wyświetlanego obrazu.Czym jaśniejszy tym więcej.
A jaką przekątną masz w Twoim telewizorze?


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.