Marantz Pearl Light CD

Zaczęty przez GregWatson, Październik 15, 2022, 15:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Jakoś za Marantzem tym starszym jakoś nie przepadam choćby ze względu na dizain,  który to Marantz wymyślił. Ale miałem ostatnio możliwość posłuchania Marantza już nowszego o zupełnie zmienionym wyglądzie a mianowicie CD Marantz Pearl Light.
No i zrobił na mnie wrażenie całkiem spore.
Być może zastanowię się czy czasem trochę nie pozmieniać moje stare graty i zbudować jeden na wysokim poziomie. Tak na stare lata żeby trochę się pocieszyć dobrą muzą.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym modelem? Jeśli tak to poproszę o kilka s)łów swoich odczuć. Czytałem trochę recenzji ale jak pewnie zawsze są one trochę wyśrubowane.


Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

GregWatson, ja tam się nie znam....
Ale moim zdaniem to ten grajek nie przystoi do Twojej końcówki mocy Onkyo i kolumn JBL.
Ja bym uderzał w trochę wyższą półkę.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

muda44

Te stare CD Marantza jak seria 42,52,72 piękne nie są ale za swoją cenę ( pomijając dzisiejsze ceny 72 ) fajnie grały i ciężko je zajechać.
Są też dobrymi transportami pod DAC. Jednak te wyższe, nowsze, starsze czy droższe mnie nigdy nie przekonały. Zawsze przeciętne, konkurencja potrafiła więcej.

Ile chcesz wydać i jak ma grać?

wiki

Ja tam bardzo dobrze wspominam Marantza z serii 40, 50, 60 i 80.
Bo miałem trzy ostatnie z nich.....
80-tka była całkiem niezła i pancernie zbudowana. No i miała ten scalak z jedną koroną.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

muda44

40,50,60,80 znam też. Tak jak te późniejsze 63, 17 czy 10,16 itp.
Jak się odpali starego NAIMa CDX czy Wadie 830 to przechodzi ochota na Marantza  ;)

GregWatson

Dzięki za sugestie. Przegryzę temat.

Pozdrawiam
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Cytat: muda44 w Październik 17, 2022, 08:59Jak się odpali starego
Stary może sprawiać problemy z racji wieku, sam wiesz jaki szrot można kupić z ogłoszenia bo takie rodzynki jak Sony, czy transport który u ciebie widziałem czy też mój Esoteric nie trafiają się od tak na ulicy. Z tego co zrozumiałem Georg chciałby kupić coś nowego na lata. Może coś co ostatnio na forum chwaliłeś, PD... nie pamiętam nazwy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Pioneer PD-30AE z modyfikacją. Mam takie 2 dla siebie. Szkoda że na rynku są już ostatnie nowe sztuki. Bardzo dobre i śmiesznie tanie odtwarzacze ( z bliźniaczym Onkyo C-7030 ).
Masz rację, rynek sprzętu używanego jest teraz ubogi. Nie ma co kupić a i tak do 3x droższe niż kilka lat temu. A te wyjątkowe konstrukcje przeważnie w agonalnym stanie.
Wśród nowych to powiedzmy 20k też nic ciekawego oprócz Denona DCD-A110.