Akai GX-635D - magnetofon szpulowy

Zaczęty przez GB, Luty 23, 2021, 10:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Cytat: GB w Luty 12, 2022, 21:05A gdzie go wiozłeś do USA?
transportu tych taśm :)  za przesyłkę mu zapłaciłem on z DE
Pozdrawiam S.CH.

GB

Parzyste harmoniczne śmigają jak ta lala.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Dziś praca z domu, to wrzucam taśmę, bo się ciągnie długo i nie trzeba co chwilę tyłka podnosić.

Już zapomniałem, że go mam. Jakieś kilka miesięcy nie grał.

Dire Stratis snuje się z głośników, wycieraczki bujają się w te i we wte.

Jest i akcent świąteczny autorstwa mojego 10cio tetniego dziecka.

W sumie taka choinka wystarczy, chyba, że będą naciski.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Zygus

Już zapomniałem, że go mam. Jakieś kilka miesięcy nie grał.  >:(

A mówiłem! Mam Cię na "oku", więc uważaj  >:D

Pozdrawiam  :)

GB

Cytat: Zygus w Grudzień 09, 2022, 14:52
Już zapomniałem, że go mam. Jakieś kilka miesięcy nie grał.  >:(

A mówiłem! Mam Cię na "oku", więc uważaj  >:D

Pozdrawiam  :)
Hej, miło Cię znowu czytać.

Ale wiesz jak po takim czasie miło wrócić i posłuchać i popatrzeć jak kręcą się szpule?

Zygus, co u Ciebie? Mam nadzieję, że, tak jak u mnie szpule się kręcą - przynajmniej od czasu do czasu.

PS.
Udało Ci się, gdzieś, przy okazji wyhaczyć tą elektronikę do klawiszy i wymienić w swoim sprzęcie?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Super wrażenia muszą być przy takim szpulaku...... 😀
No i ręka może być mniej pewna niż przy płycie winylowej..... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

merlin1973

Też nie grałem ze szpuli dobrych kilka miesięcy  ;) Trzeba coś nagrac i posłuchac jak to gra  :)
Pozdrawiam S.CH.

wiki

No pięknie Merlin1973, no pięknie....
Ładnie to tak zaniedbywać zabytek?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: merlin1973 w Grudzień 09, 2022, 18:11
Też nie grałem ze szpuli dobrych kilka miesięcy  ;) Trzeba coś nagrac i posłuchac jak to gra  :)
Dawaj, nagrywaj i chwal się jak poszło. Wrzuć jakieś foty.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Zygus

Cytat: GB w Grudzień 09, 2022, 15:31Zygus, co u Ciebie? Mam nadzieję, że, tak jak u mnie szpule się kręcą - przynajmniej od czasu do czasu.

U mnie szpulki kręcą się codziennie, choć przyznaję że ostatnio "zaprzyjaźniam" się z moim gramofonem Technics SL-1600 MK2.
Od paru lat leżał schowany głęboko na dnie szafki i pod wpływem przeczytanych na forum informacji próbuje coś z tego gramofonu "wycisnąć"
Jak czytam wypowiedzi ludzi (dla mnie guru) opisujących swój sprzęt, to mi po prostu jest smutno. Też bym tak chciał. Nawet nie mogę sobie wyobrazić jak to musi brzmieć. Eh...
Na razie wymieniłem przewody w ramieniu, zrobiłem nowy przewód do przedwzmacniacza, no i zmieniłem wkładkę na AT VMN-540.
Przedwzmacniacz to NAD PP3i, więc szału nie ma. Po prostu działa. Do grania jeszcze daleka droga.
Może nawet zainwestował bym w inny przedwzmacniacz, gdybym wiedział że poprawi to ogólne brzmienie, bo na razie wszystko jest "szczupłe, odchudzone i konturowe".
Jak ja to nazywam telefoniczne brzmienie. Muzyka z YouTube lepiej brzmi niż z gramofonu (oczywiście przesadzam).
W moim wieku inwestycja w nowy sprzęt mija się z celem...choć nie ukrywam że marzy mi się choć trochę lepsze brzmienie.

Oj, zapomniałem że tu się pisze o magnetofonie, a nie gramofonie. Moderatora proszę o wybaczenie. Już kończę.

Grzesiu nie zapominaj o magnetofonach i włączaj je częściej. Sprzęt nie używany lubi się psuć.

Pozdrawiam serdecznie

GB

Cytat: Zygus w Grudzień 09, 2022, 19:54
Cytat: GB w Grudzień 09, 2022, 15:31Zygus, co u Ciebie? Mam nadzieję, że, tak jak u mnie szpule się kręcą - przynajmniej od czasu do czasu.

U mnie szpulki kręcą się codziennie, choć przyznaję że ostatnio "zaprzyjaźniam" się z moim gramofonem Technics SL-1600 MK2.
Od paru lat leżał schowany głęboko na dnie szafki i pod wpływem przeczytanych na forum informacji próbuje coś z tego gramofonu "wycisnąć"
Jak czytam wypowiedzi ludzi (dla mnie guru) opisujących swój sprzęt, to mi po prostu jest smutno. Też bym tak chciał. Nawet nie mogę sobie wyobrazić jak to musi brzmieć. Eh...
Na razie wymieniłem przewody w ramieniu, zrobiłem nowy przewód do przedwzmacniacza, no i zmieniłem wkładkę na AT VMN-540.
Przedwzmacniacz to NAD PP3i, więc szału nie ma. Po prostu działa. Do grania jeszcze daleka droga.
Może nawet zainwestował bym w inny przedwzmacniacz, gdybym wiedział że poprawi to ogólne brzmienie, bo na razie wszystko jest "szczupłe, odchudzone i konturowe".
Jak ja to nazywam telefoniczne brzmienie. Muzyka z YouTube lepiej brzmi niż z gramofonu (oczywiście przesadzam).
W moim wieku inwestycja w nowy sprzęt mija się z celem...choć nie ukrywam że marzy mi się choć trochę lepsze brzmienie.

Oj, zapomniałem że tu się pisze o magnetofonie, a nie gramofonie. Moderatora proszę o wybaczenie. Już kończę.

Grzesiu nie zapominaj o magnetofonach i włączaj je częściej. Sprzęt nie używany lubi się psuć.

Pozdrawiam serdecznie
Prawdę prawisz. Ostatnio włączyłem mojego drugirgo Akai, po długim czasie. W środku zostawiłem kasetę i tak się uklepało, że nie chciał się otworzyć.

Ogólnie też mi się dźwięk podobał. Tak wygląda. Bardzo mi przypadło do gustu ponowne obcowanie z długo nieużytkowanym sprzętem. Wnosi to taką świeżość do słuchania.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Zygus

Cytat: GB w Grudzień 09, 2022, 20:41Prawdę prawisz.
Hm.. w tym przypadku wolałbym się mylić. A wyjaśnienie jest proste. Obraził się. Zaniedbałeś go.
Daj mu trochę popracować, niech się wykaże, a na koniec przed wyłączeniem pogłaszcz. Nawet nie wiesz ile to daje radości (dla Was obojga) :)

Pozdrawiam

merlin1973

Cytat: wiki w Grudzień 09, 2022, 18:27No pięknie Merlin1973, no pięknie....
Ładnie to tak zaniedbywać zabytek?
No fakt wstyd    :-\
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Cytat: GB w Grudzień 09, 2022, 19:26Dawaj, nagrywaj i chwal się jak poszło. Wrzuć jakieś foty.
W niedziele bede miał czas i.... natchnienie  ;)
Pozdrawiam S.CH.

GB

Jak to pięknie gra. Nalepa, Kiedy byłem...
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Zygus

Tak trzymaj  :) Grzegorz, ja już jestem duży... :np:

merlin1973

Nadejszła wiekopona chwila  ;)
Pozdrawiam S.CH.

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

merlin1973

Cytat: GB w Grudzień 25, 2022, 17:584ry ścieżki?
Tak 4  :) w styczniu bedzie  3 lata jak go odebrałem z serwisu i moze pograł z 25 godzin :)
Dziś nagrywam na prędkości 9,53 cm/sek co daje 90minut muzyki na szpuli 18cm :)
Na Sylwestra się włączy i można słuchać nie wstając przez póltora godziny  :)
Pozdrawiam S.CH.

GB

Praca z domu. Kiedy byłem małym chłopcem...

Chyba dźwięk się uleżał w tym szpulaku, bo co odpalam to lepiej.

Dziś wrzucę jeszcze coś na 3 3/4 ips.

Dźwięk petarda.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Dziś Anna Maria Jopek "Minone", płytę którą przegrałem z CD na taśmę z 3 3/4 ips.

Powiem tak, przyjemniej mi się słucha tej płyty z taśmy niż z cd czy winyla.



______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Anna Maria Jopek - Minione.

Jak to świetnie gra. Zupełna fascynacja.

________________
Pozdrawiam GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Szpulak piękny...... 😀

Ale Anny Marii Jopek nie mogę.....

Kiedyś już pisałem, raz mi się podobała jak byłem na jej koncercie....
Płyty niestety mi nie wchodzą.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

GB, tylko co tak ten szpulak buja?
;) ;) ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bacek

Cytat: wiki w Marzec 17, 2023, 17:34Kiedyś już pisałem, raz mi się podobała jak byłem na jej koncercie....
Płyty niestety mi nie wchodzą.

Gdzieś kiedyś przeczytałem że Bajm na koncercie wymiata bardziej niż Metalica na płycie. I tak trochę jest, na żywo zupełnie inna energia.