Reed Muse 1C napęd idlerowy lub paskowy

Zaczęty przez jafi, Wrzesień 27, 2021, 10:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

sonus_fan

Cytat: jafi w Wrzesień 27, 2021, 20:07osiągnięcie obrotów 33,33 trwa 2 sekundy

W moim mniej niż 1.5.

bat73

Mnie się podoba.
Czy przerobienie na paskowca można wykonać samodzielnie ?
Chodzi o to czy da się porównać ten sam napęd w tych samych warunkach w tych dwóch opcjach.
Jeżeli trwałość i bezawaryjność będą z Wami to nic tylko gratulować.
Czego Wam życzę :D

jafi

Można wybrać jedną opcję przy zamówieniu.
Ze zdjęć w instrukcji wydaje się, że użytkownik mógłby sam zamieniać jedno na drugie: subtalerz trzeba odwrócić do góry nogami i silniki mają inne trzpienie obrotowe.
Czy to jest tak proste jak sądzę - nie wiem.

GP412

Chylę czoła przed producentem za technikalia i widoczną jakość wykonania.Ale MOIM zdaniem jeden jak i drugi są szpetne..Ciekawe z jakich silników korzysta ? Chyba nie z szczotkowych DC..
.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

miniabyr

Cytat: GP412 w Wrzesień 28, 2021, 17:28Ale MOIM zdaniem jeden jak i drugi są szpetne
A mi to kompletnie nie przeszkadza. Fakt, mogą być uznane za kontrowersyjne, ale za to mają charakter!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Mnie się podoba, brałbym taki dla siebie. :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

Sam jestem w szoku, nie wiedziałem. Nie spodziewałem się, że dzisiaj ktoś jeszcze chce robić idlery  :o

audiokawosz

Cytat: masza w Wrzesień 28, 2021, 19:18Nie spodziewałem się, że dzisiaj ktoś jeszcze chce robić idlery 
To chyba jednak jest łatwiejsze do zrobienia w garażu niż DD ;)
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

DD po 300 zl z usb jest w uj więc chyba nie jest to rocket science  ;)

audiokawosz

Cytat: masza w Wrzesień 28, 2021, 19:46DD po 300 zl z usb jest w uj więc chyba nie jest to rocket science 
Ale one som w chińskich fabrykach robione. No chyba że na Litwie też jest fabryka .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Kangie

Cytat: masza w Wrzesień 28, 2021, 19:46DD po 300 zl z usb jest w uj więc chyba nie jest to rocket science 
Rocket science to nie jest z pewnością, ale napędy DD klasy Technicsa SP15, SP25, Duala CS701 (EDS-1000), CS721, Brinkmanna, Kenwooda KD-990 - to już trzeba się nagłówkować żeby wyprodukować, zarobić i nie zbankrutować ;)

jafi

Inwestuję w przyszłość:
Reed Muse 1C stanął na stoliku. :)
Za lat parę nie trzeba się będzie schylać. ;)


vasa

Cytat: jafi w Październik 16, 2021, 14:51
Inwestuję w przyszłość:
Reed Muse 1C stanął na stoliku. :)
Za lat parę nie trzeba się będzie schylać. ;)
Zaznaczyłeś na podłodze najlepsze ustawienie odsłuchowe stołka na gramofon? [emoji44]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: vasa w Październik 16, 2021, 15:25
Cytat: jafi w Październik 16, 2021, 14:51
Inwestuję w przyszłość:
Reed Muse 1C stanął na stoliku. :)
Za lat parę nie trzeba się będzie schylać. ;)
Zaznaczyłeś na podłodze najlepsze ustawienie odsłuchowe stołka na gramofon? [emoji44]

[emoji485][emoji377]


Te oznaczenia co widać są "stare" i służyły do czego innego:)

Ale możesz być pewien, że posłuchałem ze stołkiem i bez.
Wybrałem lepszy wariant;)

vasa



Cytat: jafi w Październik 16, 2021, 15:34
Ale możesz być pewien, że posłuchałem ze stołkiem i bez.
Wybrałem lepszy wariant;)
Najpierw nie słyszę kabli a teraz się okazuje że nie słyszę też stołków [emoji22]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Nie pacz, nie. ;)

Wszystko się jeszcze zdarzyć może.
Albo i nie. :(

jafi

Muse 1C z ramieniem 3P w nowym domu. :)


sonus_fan

Gramofon, gramofonem, ale na zdjęciu widać nowe, rewolucyjne podejście - listwa z obi plus super wtyki i kable  pytony :D
Albo raczej warkoczyki Weroniki :D

jafi


Bacek

Mówcie co chcecie, ale przynajmniej ten wygląd jest niesztampowy. Ani staroć, ani rurowa armatura z piwnicy. Mię się podoba jak na nowy gramofon.

Bacek

Cytat: sonus_fan w Listopad 25, 2021, 10:38Gramofon, gramofonem, ale na zdjęciu widać nowe, rewolucyjne podejście - listwa z obi plus super wtyki i kable  pytony
Albo raczej warkoczyki Weronik
Z któregoś AS pamiętam taką listwę w wersji sote/original Obi (ale już solidnie pokrytą patyną pożółknięcia) a do niej powpinane pytony grubości wtyczek (normalnie bez tali zupełnie, ale w sumie malarstwo Rubensa też ma fanów) do sprzętu. Dość humorystycznie to wyglądało.

sonus_fan

#46
Teraz też tak wygląda :D

Gramofon ładny, ale jak dla mnie pozbawiłbym go wyświetlacza i tych guzików, bo to się gryzie z resztą. Wymieniłbym też ramię, bo ta rurka kojarzy mi się z wyrobami z garażu i zupełnie nie pasuje do reszty konstrukcji. Może to nie ma wielkiego znaczenia, ale w takim sprzęcie liczy się przede wszystkim wygląd. Ta rurka psuje ogólne wrażenie, podobnie jak listwa :)

To tak jakby do Rolls-Royce'a wstawić fotele z Syrenki.

vasa



Cytat: sonus_fan w Listopad 25, 2021, 11:12
Teraz też tak wygląda :D

Gramofon ładny, ale jak dla mnie pozbawiłbym go wyświetlacza i tych guzików, bo to się gryzie z resztą. Wymieniłbym też ramię, bo ta rurka kojarzy mi się z wyrobami z garażu i zupełnie nie pasuje do reszty konstrukcji. Może to nie ma wielkiego znaczenia, ale w takim sprzęcie liczy się przede wszystkim wygląd. Ta rurka psuje ogólne wrażenie, podobnie jak listwa :)

To tak jakby do Rolls-Royce'a wstawić fotele z Syrenki.

Co do listwy to pies ją drapał ale gramofon wygląda na żywo świetnie i jest niezwykle ergonomiczny w obsłudze. Gdybym go kupował to jedynie jakiś żywszy kolor bym wybrał.
A co do rurki ramienia to warto poczytać na stronie producenta dlaczego taka a nie inna. Bardzo pouczająca lektura
https://www.reed.lt/4372/research/our-workshop/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bacek

Cytat: sonus_fan w Listopad 25, 2021, 11:12Gramofon ładny, ale jak dla mnie pozbawiłbym go wyświetlacza i tych guzików, bo to się gryzie z resztą.
Ojtam, ojtam, mamy już Wiek Nietoperza, nie wszystko musi być na korbę :)

sonus_fan

Cytat: vasa w Listopad 25, 2021, 12:06Bardzo pouczająca lektura

Nie wątpię. Czy to jest prawda to jest inna sprawa.
Stary już jestem i moje poczucie estetyki jesr zapewne passe.

To ramię, jako żywo przypomina mi produkcje naszych rodzimych manufaktur, zwłaszcza jeśli chodzi o rurkę i headshell. Nie wzbudza to mojego zaufania co do precyzji wykonania. Cóż może to kwestia mody, ale osobiście wolałbym by całe ramię wyglądało tak jak konstrukcja zawieszenia.