Preamp Technics 30A

Zaczęty przez Janecek, Październik 18, 2021, 18:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janecek

Witam wszystkich ,wszedłem w posiadanie preampa Technics 30A , macie z nim doświadczenie bo miałbym kilka pytań żeby ktoś pomógł, Pozdrawiam

masza19


audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Czy wejście phono 1i2 są o tych samych parametrach czy może któreś jest do wkładek mc
-do czego służy wejście tape head 19cm i tape head 9,5cm
-czy wejścia aux1 i aux 2 są o tych samych parametrach?
Gdzieś mi się obiło o oczy że magnetofony szpulowe(nie znam modeli) mają wyjście bezpośrednio z głowicy jeśli tak to czy do tego preampa można podłączyć?

audiokawosz

 Phono jest jedynie dla wkładek MM ,tape head jest dla magnetofonów szpulowych ale takich z których sygnał idzie bezpośrednio z głowicy . 19 i 9,5 to prędkość przesuwu taśmy . Pod czarnym panelem jak odkręcisz są pokrętła do korekcji .Auxy są takie same.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

O proszę jaka niespodzianka, a podpowiesz może jakieś modele szpulowcow godne uwagi z wyjściem prosto z głowicy?

Janecek

Czyżby inne napięcia sygnałowe wychodzą z głowic magnetofonów o tych dwóch różnych prędkościach taśmy?

audiokawosz

To już musisz patrzyć w dany model . Ja miałem takiego TEACa . Ondrej ma podobnego dzielonego Denona . Przyznam że nie korzystałem z tych wejść . Masz tam też klasyczną pętle magnetofonową .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Jaki model tego teac'a ? A lampy mogę sam sobie dowolnie zmieniać Czy trzeba dać do fachowca żeby na nowo parametry ustawiał?

Janecek

Ciekaw jestem jaka różnica w dźwięku między klasycznym połączeniem ,a prosto z głowicy

audiokawosz

Teac 35 2b . Ja się lampami bawiłem .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Tak to u mnie grało
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Nie mam schematów, czy wiadomo które lampy za które wejścia odpowiadają?

Janecek

Apropos piękna drewniana obudowa

audiokawosz

.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

patrząc od tyłu pierwsze po prawej phono drugie mikrofon 3i4 wejścia liniowe . Góra lewy kanał dół prawy kanał
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Szpulowce z takim oznaczeniem mają bezpośrednie wyjście z głowicy jeśli dobrze rozumuje?

Janecek

Fajny schemat, lecz i tak po nim nie wiem które lampy za co odpowiadają

audiokawosz

https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1560.0

patrząc od tyłu pierwsze po prawej phono drugie mikrofon 3i4 wejścia liniowe . Góra lewy kanał dół prawy kanał
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Dziękuję za objaśnienie lamp to mi wiele ułatwia, mam na pokładzie lampy matsushita na chwilę obecną jestem zachwycony, lepszego preampa u mnie jeszcze nie było, piękne obudowy sam robiłeś? Pytanie: czy zanim popłynie muzyka mam go wygrzewać jakiś czas?

Piterski

Matsushita to moim zdaniem bardzo dobre lampy. Jak się osłuchasz z Technicsem to wzorem Ondreja spróbuj CL-36 Luxmana. Też lampowiec pełną gębą.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

audiokawosz

Włączaj i słuchaj . Co do lamp to masz zestaw fabryczny . Możesz na nim pozostać ale możesz i kombinować . Gra cały set. Obudowy kupiłem z allegro .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Bardzo Interesujący ten luxman, może jeszcze połączę ten preamp z końcówką luxman m2000 jak się uda

Janecek


audiokawosz

U mnie na początku 30A grał z końcówką M4000 . Zastąpił preamp Luxmana C1010. Po jakimś czasie M4000 została zastąpiona końcówką technicsa 40A .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny