MyślenickiKlubChujowegoAudiofila

Zaczęty przez mariobro12, Listopad 28, 2021, 18:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: vasa w Styczeń 10, 2022, 21:32Najpierw się bawimy a potem zostawiamy bez oleju

I coś w tym jest ! Bez sylikonu brzmiało tak ,że mnie i Ondrejowi zrolowały się skarpety ! Wlałem 1/2 butelki sylikonu i hmmm do dupy się zrobiło. Ani to wyciągnąć ,ani wytrzeć . Jednym słowem audifolska tragedia w jednym akcie. Ale nic to ,bo w ręku dzierżyłem  1/2  sylikonu . I zastosowałem na próbę. I zrobilo się zdecydowanie lepiej niż z połową sylikonu. Spróbuję pozbyć się sylikonu i ponownie zobaczyć jak się będzie tego słuchać. Bez tłumienia ramię lata jakby miało Parkinsona. Ale kiedy dotknie rowka to zapierdziela w nim aż milo . .......choć ze znacznie gorszym basem w porównaniu do tłumienia. Tak to brzmi na ucho .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Bo sylikon pcha się do cycków, a nie w jakieś ramię! :D ;)
Life is too short for boring HiFi.

miniabyr

Cytat: kangie w Styczeń 10, 2022, 22:12
Bo sylikon pcha się do cycków, a nie w jakieś ramię! :D ;)
Cicho tam być! Myślisz, że nie próbowałem !-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Ja bym tak tego silikonu w ramieniu nie negował, jak zauważyłeś bas lepszy bo i tracking ramienia jest lepszy.
Co kto lubi  :P
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Styczeń 11, 2022, 08:16
Ja bym tak tego silikonu w ramieniu nie negował, jak zauważyłeś bas lepszy bo i tracking ramienia jest lepszy.
Co kto lubi  [emoji14]
A to jest ciekawe pytanie: czy tracking po zalaniu olejem się zmienia? A jeżeli tak to w którą stronę?
Miniabyr, masz możliwość to zmierzyć?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Styczeń 11, 2022, 08:25A to jest ciekawe pytanie: czy tracking po zalaniu olejem się zmienia?
W jaki sposób niskie częstotliwości modulują igłę? Tu masz wskazówkę do odpowiedzi na to pytanie.
Piszcie o "siadaniu" dźwięku nie biorąc pod uwagę, że najprawdopodobniej jest to skutek wyeliminowania zniekształceń jakie się tam pojawiają.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kangie

Ja z silikonem żartowałem.
Myślę, że Piterski ma sporo racji.

U mnie jest linka wolframowa i sprężyna stalowa. Tak działa u mnie kompensacja dynamiczna, z której jestem bardzo zadowolony. Nie raz dałem doopy i grałem na VTF równym 0,5g. Igła winna wypadać z rowka na Kraftwerku, a siedziała i jakoś tam grało bez werwy, ale nigdy nie wypadła.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: sonus_fan w Styczeń 10, 2022, 17:34Dziś wieczorem lub najpóźniej jutro założę nowy wątek w dziale blogi. Od czasu do czasu coś tam napiszę. Najpierw będzie długo zapowiadana niespodzianka.
Nie mam wielkich nadziei, że ktoś to będzie czytał, ale spróbować mogę.
Będę czytał, chociażby dla zabicia nudy.
Life is too short for boring HiFi.

miniabyr

Cytat: vasa w Styczeń 11, 2022, 08:25Miniabyr, masz możliwość to zmierzyć?
Nie ,ale może wystarczy wykonać test antiscakingu kiedy ramię jest zalane sylikonem i bez niego ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Styczeń 11, 2022, 19:03
Cytat: vasa w Styczeń 11, 2022, 08:25Miniabyr, masz możliwość to zmierzyć?
Nie ,ale może wystarczy wykonać test antiscakingu kiedy ramię jest zalane sylikonem i bez niego ?
A może tracking na płycie testowej?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Przy okazji, co jeszcze robicie na programie Feickerta?
Instrukcja po ang. używa słownictwa, którego ja łatwo nie przechodzę. Będę tłumaczył ale rozumiem, że niektóre pomiary to jest ultratechnika. Wymaga kalibracji karty z udziałem odtwarzacza i testowej płyty cd. To wersja pro ale nie wiem czy do ogarnięcia?

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

#62
Poprawiłem nieco warunki pomiaru - antyskating, wyszło czytelniej. Nie powiem igła miała jedną przygodę z poziomiczką i to chyba widać.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Jak ma się ten obraz do separacji kanałów podanej przez producenta AT-OC09ML/II? Nie wiem co mam czytać?

Channel Separation:
31/21 (dB at 1 kHz/10 kHz)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Thorensik kręci się dosyć kulawo, low end. :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Pasmo przenoszenia. ::)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Ooo poprawiło się jak go wyłączyliśmy po pierwszej ścieżce.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Ja mam wersję Home -jest okrojona do podstawowych pomiarów  Tak naprawdę to korzystam z kontroli obrotów , azymutu i częstotliwości rezonansowej . Mi to wystarczy  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Wkładka wykazuje niedopasowanie do ramienia.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Tak właśnie  jest ! Zdecydowanie jest zbyt podatna do tego ramienia !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Cytat: miniabyr w Styczeń 11, 2022, 22:46Mi to wystarczy 

Instrukcji nie trzeba koniecznie tłumaczyć.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Styczeń 11, 2022, 22:47
Wkładka wykazuje niedopasowanie do ramienia.
Wkładka jest dopasowana do ramienia [emoji4]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

6 Hz to jakby trochę za mało na jednym kanale. 7 Hz już mogłoby być ale 6Hz? Przy tym pomiarze wychodziły nieco różne wyniki, ale raczej w przedstawionej wyżej okolicy. Nie wiem co generowało zmiany w układzie, start cyklu pomiarowego?


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Spróbuj z ustawić antyskating na 0 . Jakie masz tam ramię bo nie pamiętam?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !