Menu główne

Jaki SET?

Zaczęty przez Moriarty, Grudzień 04, 2021, 12:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: czuguri w Październik 11, 2022, 21:47
Patefonik, Forte IV to głosniki Klipscha.

Sciagne do siebie Haiku 300B i zmodze tego Yaqina :)
Zobaczymy co z tego wyjdzie

Dzięki wszystkim!
Na moich Tannoy'ach z 300b brakowało mi dołu pasma. Może na Kipschach będzie lepiej.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Nieśmiało uważam, że lepiej nie będzie bo problem jednak chyba mimo wszystko leży w wzmacniaczu. Zobaczymy jakie będą wnioski z odsłuchów u kolegi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

czuguri

Z ciekawych 300b, z naszej rodzimej manufaktury, znalazłem jeszcze Feliks Aroso 300B, miał ktoś doświadczenia ?

czuguri

Cytat: GB w Październik 12, 2022, 07:48
Cytat: czuguri w Październik 11, 2022, 21:47
Patefonik, Forte IV to głosniki Klipscha.

Sciagne do siebie Haiku 300B i zmodze tego Yaqina :)
Zobaczymy co z tego wyjdzie

Dzięki wszystkim!
Na moich Tannoy'ach z 300b brakowało mi dołu pasma. Może na Kipschach będzie lepiej.

zawężam dylematy, bo się opcje pojawiły następujące, niestety znowu strzelanie

300b Haiku w cenie 13k, czy
300b LM 210IA w cenie 14k



Golden

#154
Czy ktoś z was miał okazję posłuchać Elekit - TU8600, 8800, 8230?
Albo Braun CSV 60?
Może warto pójść w tym kierunku?

Co do SET 300b z dobrym basem, 99% sukcesów to dobre trafa: Tamura F-2007, Tamura F-7003, Tango NY-15

Co do mięsa w muzyce, to Audio Note Meishu 300b, ma to mięso po byku:-)

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

thomas_XLR

Cytat: Golden w Listopad 18, 2022, 19:43Czy ktoś z was miał okazję posłuchać Elekit - TU8600, 8800, 8230?

Kolego Golden
Ja jeszcze nie ale ludziska chwalą sobie Elekit TU 8600S oraz TU 8900 z trafami Lundahl - a.
Na DIY Audio jest o nich wątek https://www.diyaudio.com/community/threads/elekit-tu-8900-2a3-300b.374425/  a sprzedaż modelu TU 8900 odbywa się również w Polsce https://getaudio.eu/en/product/elekit-tu-8900e/ .

Osobiście przymierzam się do zakupu ale używki bo cena też nie należy do niskich.
Mam na oku kilka opcji:

1. Elekit TU 8600S - już nie produkowany ( tylko 4 lampy są potrzebne , model już nie produkowany)
2. Elekit TU 8900E ale z trafem Lundahl-a ( tylko 4 lampy są potrzebne )
3. Yaqin MS 300C - nieco więcej lampek
4. Music Angel 845 III + mod

Pozdrawiam
Thomas_XLR

Pboczek

Rozglądam się za jakimś piecykiem może być rasowy PushPull.

Był ostatnio Haiku SE211 na wtórnym rynku, wychwalany SET z niezłą mocą. Poszedł do dobrych ludzi, trochę żałuję ale pocieszam się że jego dźwięk mógłby być za mało dociążony z moimi Utopiami.

Jest AmplifonSET42SE i on to ma dopiero kopyto ponad 40Watt, to chyba nadaje się do słuchania tylko zimą przy ujemnych temperaturach, nie sprawdzę bo jest po za budżetem. Po za tym mamy globalne ocieplenie.

Jak wasze poszukiwania?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

julius-6

Cytat: Pboczek w Luty 24, 2023, 09:06
Rozglądam się za jakimś piecykiem może być rasowy PushPull.

Był ostatnio Haiku SE211 na wtórnym rynku, wychwalany SET z niezłą mocą. Poszedł do dobrych ludzi, trochę żałuję ale pocieszam się że jego dźwięk mógłby być za mało dociążony z moimi Utopiami.

Jest AmplifonSET42SE i on to ma dopiero kopyto ponad 40Watt, to chyba nadaje się do słuchania tylko zimą przy ujemnych temperaturach, nie sprawdzę bo jest po za budżetem. Po za tym mamy globalne ocieplenie.

Jak wasze poszukiwania?

Do tych Mini Utopii jak mówiłem Kubie - jakiś Jadis ale taki od 50W w góre, może coś amerykaśkiego typu Cary Audio. Niby grało to z 300B, ale to jesli stawiamy na rozdzielczosc, barwę, 3d, gładkosc. Było dla mnie zdecydowanie za lekko. Warto sprawdzic jesli bedzie mozliwosc ASR Emitter - tam jest tłusto, duzo dołu i powinno pasować swietnie. Mozna spokojnie za 10k upolować.
Kolega mial Lebena 300xs i też mu fajnie grało... natomiast to przy pomieszczeniu mniejszym. Trzeba szukac alektroniki raczej gęstej, z niezbyt dużą iloscią góry/swiatła. Bo będzie sie robiło natarczywie i lekko.

Pboczek

Cześć Karol, Kuba wspominał o Jadisie, że z niego może być fajne granie z Utopiami. Leben powiadasz? Jest 600X do wzięcia choć kosztuje trochę.

Sprawdzę ASR Emitter.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

julius-6

Nie wiem czy 600 ma równie muzykalny i dociążony dzwiek jak 300.
ASR gra lampowo i powinien pasowac.

Pboczek

Widzę że to tran, a to wątek o SET, nie można. :) Ciągnie mnie do lampy.



Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Karol słuchałeś coś ze stajni EAR?

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Zadzwoń do Czyżewskiego z LAR'a.
Słuchałem jego monobloków na KT100 (chyba? ???)
Miałem wrażenie że napędzą wszystko.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Mariusz dzięki ale nie chciałbym wchodzić w monobloki, bo to wymaga pre, drutów, miejsca. Wolę zintegrowany.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Piotrze a próbowałeś podpytać Gokiego, on jest lampowiec i miał Mini Utopie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

#167
Z tego co widzę to te kolumny mają  wysoką efektywność, tak więc Leben 300F, którego miałem, powinien sobie z nimi poradzić. Nie wiem, czy stworzy z nimi symbiozę.

Leben CF600X będzie radził spobie z nimi na wyższym poziomie od 300, i nie obawiałbyn się o odpowiednie dociążenie pasmo niskiego.

________________
Pozdrawiam GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Ta efektywność to 90dB, niby nie całkiem mało ale też nie za dużo. 600Leben na pewno je nadmucha, choć jest to piecyk trochę powyżej budżetu i nie wiem jak by się wpasował w tor.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Luty 24, 2023, 14:05Mariusz dzięki ale nie chciałbym wchodzić w monobloki, bo to wymaga pre, drutów, miejsca. Wolę zintegrowany.
To zapytaj o mocną lampową integrę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

patefonik

Mini utopie to trudne kolumny dla lampy.
Pozornie efektywność wysoka, ale mają nierówną impedancję. Grałem na parallel 300B 20 watów, ale to granie na pół gwizdka. One potrzebują solidnego push pulla na jakiejś 6550 albo kt 120.
PP na el 34 to trochę za mało.

EmilioE

Jakby używany Amplifon SET42 się trafił, to mogłoby być idealnie. Wiadomo, że nowy drogi trochę...
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

vasa

Cytat: EmilioE w Luty 24, 2023, 18:43Jakby używany Amplifon SET42 się trafił, to mogłoby być idealnie.
Dopuki nie trzeba będzie coś przy nim zrobić.
W życiu z żadnym producentem nie miałem takiej jazdy jak z Piwowarczykiem  >:(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

A ja się naczytałem kiedyś o Czyżewskim....
Także, jak widać, jak się trafi.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

EmilioE

Ja o Czyżewskim złego słowa nie powiem. Miałem/mam dwa jego wzmacniacze i obsługa jest wzorowa. Fajny człowiek, fan Subaru 🙂
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500