Electro Voice Interface D "Delta" po pełnej renowacji

Zaczęty przez julius-6, Styczeń 04, 2022, 17:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

julius-6

Kultowe juz w PL Electro Voice'y
https://allegro.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-electro-voice-interface-d-delta-10251818619

zwrotkę tam lekko poprawiał zdaje się goky, wiec można podpytac co w trawie szumi.
reszta w opisie aukcji.
Możliwość dowozu w dowolne miejsce w PL.

julius-6

Letnia promocja.

Cena 10k pln ze stendami.

julius-6

Up

9500zł, mozliwosc dowozu np do Wawy.
możliwość zamiany na coś mniejszego - np lampowiec.

Szkoda by staly i sie kurzyły.

michał_flaga

Zrobię Up tego posta, bo jestem bardzo zdziwiony... wygląda na to, że ceny legendarnych Delt spadają. Ten oryginalny egzemplarz, po pełnej renowacji, ze standami i zwrotnicą kosztuje tylko 10 kzł... Kto je ma, ten wie, że dostaje bardzo ciekawe zestawy głośnikowe: elastyczne pod kątem modyfikacji zwrotnicy, na wskroś "przebadane" przez kilku audiomaniaków oraz budzące zaciekawienie. Warto się zainteresować.

Moriarty

Myślę, że to nie kwestia zaniku mody na te kolumny. Coraz więcej osób się zastanawia, jak zapłacą rachunki za gaz i prąd - to nie sprzyja wydawaniu dużych kwot na hobby.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

julius-6

Cytat: Moriarty w Październik 18, 2022, 17:10
Myślę, że to nie kwestia zaniku mody na te kolumny. Coraz więcej osób się zastanawia, jak zapłacą rachunki za gaz i prąd - to nie sprzyja wydawaniu dużych kwot na hobby.
Trochę tak, ale nie demonizowałbym. Jak ktoś miał 10k na kolumny  przed kryzysem to nadal ma, szczególnie uwzględniajac inflacje.
Mysle, że to raczej kwestia swego rodzaju nasycenia rynku, a kolumny są spore i nieco kontrowejsyjne z wyglądu (WAF). 

Czasem trzeba trochę poczekacć - nie ma na to reguły.

Cena jest obecnie bardzo dobra, stan super, kto się zdecyduje na pewno nie pożałuje, a poki co stoją i czekają na chętnego.

miniabyr

Dla mnie ta konstrukcja jest fantastyczna. Jednak jak wiecie, aby zagrała zgodnie z tym, co sobie założyłem, poświęciłem jej 4 lata ciężkiej pracy.  Ja nie szukam już innego rozwiązania !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

julius-6

W związku z kilkoma niemądrymi propozycjami cena wraca na

10 500zł


Piterski

Mój kolega rozważał zakup tych kolumn, w końcu jako że nie ma za bardzo na nie miejsca stanęło na innych.
Może gdyby udało się udokumentować kilka kwestii to sprzedaż była by łatwiejsza.
- czy to jest obudowa oryginalna czy klon, po renowacji usuwali pewne elementy jak przełączniki i nie widać tego gołym okiem.
- jaki od spodu jest port BR (były dwie wersje),
- jakie są przetwornik,
- czy są do nich pomiary (Goky robił pomiary nie wiem czy udostępniał przy sprzedaży).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Ja nadal się zastanawiam i próbuje przekonać żonę a to co napisał powyżej Piotr jest ważne

julius-6

Cytat: Piterski w Styczeń 11, 2023, 10:18
Mój kolega rozważał zakup tych kolumn, w końcu jako że nie ma za bardzo na nie miejsca stanęło na innych.
Może gdyby udało się udokumentować kilka kwestii to sprzedaż była by łatwiejsza.
- czy to jest obudowa oryginalna czy klon, po renowacji usuwali pewne elementy jak przełączniki i nie widać tego gołym okiem.
- jaki od spodu jest port BR (były dwie wersje),
- jakie są przetwornik,
- czy są do nich pomiary (Goky robił pomiary nie wiem czy udostępniał przy sprzedaży).
Na wszystkie pytania odpowie Goky, który wraz z Charlie Studio wykonał całą pracę przy kolumnach. Ja tylko wystawiam i na prośbę sprzedającego odświeżam, on w te kwestie nie wnikał, bo jak wiadomo ani Charlie Studio, ani Goky lipy nie wypuszczają :)

Piterski

Nie chodzi o lipę tylko o to co jest w środku, a przy okazji nie tylko robili renowacje starych ale też kopie tych obudów. Dla przyszłego nabywcy to może lecz nie musi mieć znaczenia.
Moim zdaniem to właściciel kolumn powinien sobie wyjaśnić to z sprzedawcą.
Uczciwie powiem tak, że ja bym bez tych wszystkich informacji nie polecił nikomu zakupu tych kolumn w ciemno.
Dlatego, że moje kolumny musiałem zbudować od nowa więc wiem na co się można nadziać.

Chciałem pomóc ale bez takich informacji jak pisałem nikomu nie powiem, że nie ma sprawy bierz w ciemno i dotyczy to obu modeli wystawionych na allegro.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

julius-6

Tak jak pisałem, wszelkich informacji udzieli Goky.
Jeśli ktoś jest zaintereswoany, może tam uderzać, a jeżeli nie jest i tylko sobie dywaguje to po prostu sobie dywaguje i tak to zostawmy :)

Odpowiadajac na częśc pytań:
Z tego co wiem pomiary byly robione przy okazji zwrotki (w zwrotce z tego co zagladalem siedzi Jantzen niebieski i ruskie olejaki)
ale mowiac szczerze pierwsze slysze, żeby ktos przy zakupie kolumn chciał dostać pomiary, tzn sorry - drugi raz, kiedyś jeszcze w kontekscie Tannoy. Tych egzempllarzy w Charlie studio powstało wiele i z tego co wiem wszystkie byly robione tak samo jesli chodzi o zwrotke.

Nie są to klony, a oryginalne delty, więc nie wiem jakie tam mialyby być inne przetworniki. Potencjometry zostaly wyrzucone bo wg gokyego degradowaly dzwiek, a że miał tych Delt w rękach kilka i na swoich grał latami to zakladam, że tak winno byc to zrobione, pewnie potki jeszcze są jakby kto chcial.

Inna kwestia, że tutaj na audiomaniakach każdy ma inne Delty, bo każdy po swojemu modyfikuje zwrotkę więc karkołomnym byłoby mowić polecaniu Delt jako produktu skonczonego lub niepolecaniu.

Od siebie mogę tylko dodać, że u Myszora wygryzły one zdecydowanie takie paczki jak Dali Grand, Quadral Vulcan, czy wielkie Titan(!), a ich poprzednikami były słynne Tannoy Cheviot...

Więc coś tam chyba grają : )

Wystawiane są poniżej ceny zakupu w Charlie Studio, jeszcze taniej od tych z Allegro i ze standami, ktore kosztowaly bodaj 1000zł (o ladniejszym i uniwersalniejszym looku nie wspominam, bo to kwestia idnywidualna)

Z tego co kojarzę rozgruchotane Delty zza granicy dziś kosztują po 7,5-9k + koszty sprowadzenia, także czy zasadne jest aż takie wchodzenie w szczegóły można ocenić samemu. Brzmienie zresztą też - wystarczy się przejechać do Wrocławia.



GB

Czy można posłuchać bez kupowania?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

#15
Ok. Zostańmy przy tym co napisałeś. Pewne rzeczy nie są właściwe do roztrząsania ich na forum.
Ja czasem rozmawiam z kolegami zainteresowanymi zakupem Delt i mówię im na co trzeba zwrócić uwagę.

Cytat: julius-6 w Styczeń 11, 2023, 12:00Nie są to klony, a oryginalne delty, więc nie wiem jakie tam mialyby być inne przetworniki.

Do tego się tylko odniosę.
Są dwa głośniki basowe jeden ma miękkim zawieszeniu drugi na papierowym.
Są dwa rodzaje głośników wysokotowych typ A i typ B. Różnią się chociaż by kształtem magnesu.
VRM to odrębny temat.

Dlaczego to piszę bo dostępne Delty nie są do siebie podobne, jak swoje usłyszałem w oryginale to bym ich nie kupił gdybym nie wiedział jak mogą zagrać po tym co słyszałem u Ondreja i Miniabyra.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

julius-6

Cytat: Piterski w Styczeń 11, 2023, 13:56Dlaczego to piszę bo dostępne Delty nie są do siebie podobne, jak swoje usłyszałem w oryginale to bym ich nie kupił gdybym nie wiedział jak mogą zagrać po tym co słyszałem u Ondreja i Miniabyra.
Wierzę, ale też nie sądze, żeby Ondrej, czy Miniabyr z takimi zwrotnicami sprzedali te delty za podobną kwotę. Ty dziś po inwestycjach pewnie też nie...

Cytat: Piterski w Styczeń 11, 2023, 13:56Są dwa rodzaje głośników wysokotowych typ A i typ B. Różnią się chociaż by kształtem magnesu.
Tu jest kwadratowy z tego co pamietam. basowiec nie wiem- do sprawdzenia dla zainteresowanego.

Delty Myszora są odnowione i odswiezone jeśli chodzi o zwrotkę, ale niemal każdy ich nabywca zaczyna w nich grzebać celem wykorzystania potencjału. Gdyby Goky tam włożył zwrotke za 3k to i cena bylaby od razu inna.

Cytat: GB w Styczeń 11, 2023, 12:45Czy można posłuchać bez kupowania?
Z tego co wiem nie stoją już w salonie, także towarzysko to trochę skomplikowana logistycznie sprawa.

Aha , dodam jeszcze że po zakupie Delt kolega Myszora po usłyszaniu ich też się w takowe zaopatrzył...

Piterski

Oczywiście, że nie sprzedał bym ich za taką kwotę i nie twierdzę, że to są złe komponenty zwrotnicy. To jest dobra opcja wyjściowa chociaż można przy tym zostać. Bardziej chodziło mi o to iż typ przetworników i budowa BR determinuje brzmienie tych kolumn i możliwość jego strojenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Jeśli ktoś się chce zdecydować na te kolumny, a nie wie czy mu przypasują , to zapraszam do siebie. Może to rozwieje wątpliwości za tymi konstrukcjami lub przeciw. Fakt ,że to co w nich siedzi jest niewiadomą. Raczej na dokumentacje ze strony sprzedającego nie można liczyć - szczególnie tych z egzemplarzy kupowanych z zachodu. Trzeba pobawić się w detektywa. Nie każdemu się chce.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !