Szukam pomysłu na nowe źródło CD.

Zaczęty przez Stef, Styczeń 08, 2022, 14:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

Stef

Jako newbie na tym forum  grzecznie Witam Wszystkich.

Szanowni, szukam nowego źródła.

W tej chwili mój podstawowy zestaw to Arcam FMJ CD 33 +  zbalansowany preamp Neurochrome + Amp 286 Neurochrome .
Dla bardziej relaksującego słuchania odpalam SE GM70 z tym samym żródłem.
Skrzynki to stare i wielkie JMLAb Spectral, jak coś mnie natchnie to starusieńkie Tannoy .

Słucham całego spektrum muzyki od klasyki, jazz, róznego starego i nowego rocka.
Wszystko, od Bacha do Bestie Boys.
Ostatni zakup CD to Naturalna Generacja Gooral / Paprodziad i Die Welt ist Klang: A Tribute to Pete Namlook.

Lubię detale,  scenę i  delikatność. Niekoniecznie musi walić po nerach.
Nie rozumiem jednak czegoś co  nazywa się muzykalnością sprzętu, a  ten niby muzykalny i ciepły sprzęt gra  jakby ktoś to kocem nakrył.


Budżetowo to  chętnie bym się zamknął CD+DAC i licząc pi X drzwi, w 10-15 tys. ale to też nie jest jakiś wyznacznik.
Mogę żyć z odtwarzaczem za 500PLN jeśli fajnie gra.
Bez problemu rozbiję klocki na transport i DAC.

Mogę łatwo wydobyć od sąsiada Cambridge CD200 dla zwariowania.
I pewnie to zrobię w wolnej chwili dla samej zabawy.

Oonline granie nie jest dla mnie piorytetem, chociaz przez jakis czas zastanawialem sie nad Technics SL-G700 i mocna kuszony przez kolegę mało nie kupiłem DirectStream PS Audio.

Mieszkam w UK więc jest spory dostęp do używek.
Kwestia tylko wyczekania. Ale cytujac Masza , czekanie to sól tego sportu.  8)
Klasyki typu Marantz 42/52/72 czy różne Pioniery, Kenwoody, Sony itd. itp. można zdobyć bez problemu.

Lutownica też się znajdzie.

Widziałem ogłoszenie Parasound CDP1000 niedaleko.
Wpadl mi tez w oko Ayre acoustics Cx7 czy nowy Cyrus CDt .
EAD T1000 CD  też mi się przewinął.



Marka, kolor czy wygląd są bez znaczenia. Liczy się brzmienie.

Pomóżcie !

audroc

Ja przerobiłem wszystkie wymienione Mady, Pioneery, Sony, Cambridge Audio, i kilka mniejszych producentów. Wymieniałem kondensatory, opampy i okablowanie w środku. Za każdym razem okazywało się że zamiast kupować odtwarzacz za powiedzmy 1kzl plus drugi tysiąc na wymianę tych elementów, lepiej było od razu kupić odtwarzacz w wyższej półki za 2kzl i tak samo za następnym razem. Teraz mam Yamahę CDS2200 z wejściem na DACa i to załatwia sprawę. Oczywiście mogę w każdej chwili przesiąść się na Accu ale tu będzie drożej bez wyraźnej poprawy jakości przy połączeniu XLR oczywiście. Jedyne co do mnie przemawia to odtwarzacze z wyjściem lampowym. Jestem od lat miłośnikiem lamp i tu pełna zgoda że warto. Jednak lampy to oddzielny temat, nie każdy ma na nie ochotę, choć warto.

Stef

dzięki, też dochodze do takiego wniosku, przegladajac forum.
Lampa jest piękna  8)

audiokawosz

Pioneer PD 70AE. Jak Wam się trafi to polecam . U mnie zastąpił lectora cdp 707. Porównywałem oczywiście w warstwie CD.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

muda44

Mając do wydania 15000 zdecydowanie Ayre C-5XE MP. Mało tutaj popularny odtwarzacz CD ale bardzo chwalony na świecie.
Najlepszy odtwarzacz CD jaki miałem ( czyta też inne formaty w tym ścieżki dźwiękowe z np koncerttów DVD ) i przewyższał np tu wspomnianego Pioneera PD-70AE, Lectora miałem 7 coś tam, Yamahę 2100 czy Accuphase DP-55,65,75,400,510, Krella 280. NAIM CDX,CDX2 V1, CEC CD5 i wiele innych.
Drugie miejsce w moim rankingu to Wadia 830, dalej Resolution Audio Opus 21 który jest jeszcze lepszy jako DAC niż CD.

Nieco ponad 15000 może starczyć na DAC Reimyo DAP-999EX, jako transport CD Pioneer PD-30AE lub bliźniaczy Onkyo C-7030 ale dolicz do tego z 1000zł na Coax Audioquest Carbon i z 6k na sieciówki do obydwu żeby to miało przewagę nad Ayre.


Stef

#5

Dzięki  8) .

Czy on zawsze występował w specyfikacji  EMP czy bylą też "goła" wersja tak ja z CX7 ?

muda44

CX7 to model niższy a MP to wersja nowsza, lepsza.
Na hifi shark widzę że jest jeden w UK.

Co ciekawe to cała płyta sterująca z napędem pochodzi z odtwarzacza DVD którego nawet nieużywanego można dostać poniżej 1000zł

https://theaudiostandard.net/thread/2966/replacing-drive-ayre-5xe-mp

Czyli jakby co, da się tanio go serwisować w przeciwieństwie do np napędów Philipsa Pro.

Stef

Chodziło mi o to czy 5 występuje w gołej specyfikacji  i MP , czy tylko MP.
CX7 podałem jako przykład, bo wiem ze 7 jest w obu wersjach.
Nawet chcialem kupic CX7, żeby zobaczyć brzemienie Ayre, ale sprzedawca jest taki jakis nieciekawy i proponował spotkać się w pół drogi na stacji benzynowej. Deal pod latarnią  ??? :o

Cytat: muda44 w Styczeń 11, 2022, 11:38Resolution Audio Opus 21
Jest jeden niedaleko mnie i nawet rozmawialem już ze sprzedającym, może podjadę zobaczyć.

Wadia to bardzo rzadko można zobaczyć na sprzedaż

Stef

#8
Cytat: muda44 w Styczeń 11, 2022, 12:45Na hifi shark widzę że jest jeden w UK.

To własnie ten sprzedawca od dealu na stacji benzynowej.
No i się nie zgadza to co on mówi, z  tym co mam w mailu od serwisu Ayre.
Sprawdziłem historię ogłoszenia i on to sprzedaje już od 7 lutego 2021. Coś tu jest  ???

Czyżby kolejna wersja klonu Oppo ? Pamiętam, że Ayre  zbudowal kiedyś swoje DVD na bazie z ktoregoś Oppo.
Nawet były wywiady , ze śp. twórcą Ayre, w ktorych tłumaczył co i jak zmienili i dlaczego jest o tyle drożej.


znalazlem linka :
https://hydrogenaud.io/index.php?topic=76749.0

muda44

Nie wiem co za sprzedawca, podałem przykład.

Taka firma jak Ayre nie może sobie pozwolić na swoje transporty itp. Nawet obecny Accuphase bazuje na tanich napędach innych firm ...
Jak znaleźli coś co można adoptować to dlaczego nie, robiło tak wiele firm z lepszymi i gorszymi skutkami. Dla użytkownika plusem jest to że jak tu cały napęd ze sterowaniem można za grosze w razie potrzeby serwisu kupić.
Liczy się całość a to co tam wstawili swojego już nawet od strony budowy budzi podziw.

Stef

Cytat: muda44 w Styczeń 11, 2022, 13:47Nie wiem co za sprzedawca, podałem przykład.

Nie, no jasne, spoko. Mówię o tym tylko jak by ktoś inny czytający ten wątek miał cheć na deala.
Absolutnie nie mam nic do tego, że  powiedziałeś o tej okazji, a nawet odwrotnie. Dzięki  8).

Cytat: muda44 w Styczeń 11, 2022, 13:47Taka firma jak Ayre nie może sobie pozwolić na swoje transporty itp. Nawet obecny Accuphase bazuje na tanich napędach innych firm ...
Jak znaleźli coś co można adoptować to dlaczego nie, robiło tak wiele firm z lepszymi i gorszymi skutkami. Dla użytkownika plusem jest to że jak tu cały napęd ze sterowaniem można za grosze w razie potrzeby serwisu kupić.
Liczy się całość a to co tam wstawili swojego już nawet od strony budowy budzi podziw.

I ja to absolutnie rozumiem.
Pamiętam swój pierwszy zagramaniczny samochód Mazdę. Co sprawdziłem naklejkę to wszędzie bylo Mitsubishi, i na klimie, i na alternatorze itd. Ale Mazda jezdzila lepiej niz podobne Mitsubishi. Tak jak mówisz, liczy się całość.

audroc

Czegoś tu nie rozumiem. Jest jeden na świecie prawdziwy pancerny napęd Yamaha 700/1000/2000/2100/2200/3000. Sam napęd w serwisie w razie awarii kosztuje w całości marne 2000zł czyli ułamek ceny kabla zasilającego. A przypomnę że mówimy o transporcie, gdzie liczy się tylko i wyłącznie napęd czyli mechanizm. Po jakie licho kupować do roli transportu CD drogiego Accu zbudowanego na napędzie za 100zł ? Tylko dla loga ?

audroc

Oczywiście pamiętajmy o tym co napisałem wcześniej i o czym pisał Muda- kable sygnałowe i zasilające nie mają tu nic do rzeczy, bo takie same za 10 czy 100 kzł można podłączyć zarówno do Yamahy CD700 za 1000 zł jak i do bardzo drogiego Accu.

audroc

PS- a może istnieje jeszcze jakiś odtwarzacz z prawdziwym, solidnym napędem kosztującym więcej niż 100 zł, oczywiście dostępnym w razie awarii.

kangie

Cytat: audroc w Styczeń 16, 2022, 10:41można podłączyć zarówno do Yamahy CD700 za 1000 zł
Nowa jest ~2,5x droższa.
https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-cd-sacd/cd-s700.html

W 2012 r. kupowałem u nich za 1900zł. Dostałem trochę rabatu, bo zostawiłem wtedy jednorazowo 11000zł (5k pożyczyłem z od córy, które dostała "na chrzciny". Do dziś nie oddałem). ;)

P.S. W temacie wątku. Gram na CD-S700 do dzisiaj. Z powodzeniem. Podoba mi się. Dodam, że to nie jedyne moje źródło dźwięku.
Life is too short for boring HiFi.

vasa

Istnieje też pogląd że za dźwięk CD odpowiada wyłącznie przetwornik a napęd jedynie podaje dane i jego wpływ na dźwięk jest żaden.
Wobec powyższego mając jakikolwiek napęd należy poszukać odpowiedniego przetwornika.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Liczy się dokładność odczytu i to jak ten sygnał jest dalej obrobiony.
Ważna jest całość.
Kiedyś robiono ciężkie, masywne napędy a dzisiaj nadrabia się to elektroniką i dokładnością wykonania w najlepszych odtwarzaczach. 
Dzisiaj też da się zrobić plastikowe, lekkie a dokładne czytniki.
Accuphase obecnie stosuje tanie napędy ale o innej selekcji z dopracowanym sterowaniem i swoimi zmianami jak np talerzyk który trzyma płytę a to od niego,  jego dokładności zaczynają się wibracje i błędy odczytu.

audroc

Dlatego spytałem czy oprócz Yamahy ktoś jeszcze na świecie robi dobre napędy. Elektronika i oprogramowanie nic nie kosztuje więc upycha się tego pod korek. Natomiast zastosowanie napędu wprost z DVD za 50 zł brutto i wciskanie kitu że to przerobione oprogramowanie to raczej śmiech na sali.niestety widać tu wpływ księgowych i tyle.

audroc

#18
Kangie
- w jednym ze swoich domków też mam Yamahę CD700. Wkładanie płyty to czysta przyjemność, ma się namiastkę obcowania ze sprzętem za 100 kzł. Gdyby wspominanego tutaj Accuphase stać było na zakup takich napędów od Yamahy powstałby naprawdę superodtwarzacz.

audroc

#19
Sory miało być " Kangie"
Jestem tu nowy, sory za nieudolności w obsłudze swoich wpisów, ale szybko się uczę.


romeksz

Tak, a bit rate CD od czterdziestu lat tyle samo [emoji854]

Tak że ten... golić jeleni, jak się dają.

sonus_fan

Oj tak, oj tak! :D

Dodam tylko, że padło tu niewątpliwie słuszne twierdzenie, że: "elektronika i oprogramowanie nic nie kosztuje".

Jak tak dalej pójdzie to i kolumny i pomieszczenia odsłuchowe rozdawać będą za darmo!

Radujmy się więc, braci audiofilska!
:D

masza19

Dlatego też swojego playera na CD-Pro2 nigdy z rąk nie wypuszczę...
Raz wypuściłem ale na szczęście rozum powrócił i odzyskałem  8)

muda44

Cytat: audroc w Styczeń 16, 2022, 15:58
Kangie
- w jednym ze swoich domków też mam Yamahę CD700. Wkładanie płyty to czysta przyjemność, ma się namiastkę obcowania ze sprzętem za 100 kzł. Gdyby wspominanego tutaj Accuphase stać było na zakup takich napędów od Yamahy powstałby naprawdę superodtwarzacz.

A które odtwarzacze Accuphase miałeś?
Miałem przez chwilę CDS 700 i szybko ją oddałem. Z całym szacunkiem dla Yamahy ale do Accuphase to tym odtwarzaczom daleko. Oczywiście to inne ceny były i są.
Miałem DP55,65,75,400 i 510. Stare były na najlepszych mechanizmach / laserach Sony i w większości działają bez awarii do dzisiaj a od DP-500 zrobili swój mechanizm wysuwu szuflady na wzór Sony. Fakt że KSM 213 tam używany był i jest używany w tanich odtwarzaczach ale tam wygląda na inną selekcję, zupełnie inne serwo, talerzyk itd. To sprawia że nie czuć różnicy względem starych pancerników na topowych wtedy rozwiązaniach.

Wracając Do Yamahy to w odtwarzaczach serii 2000, 2100 padające co kilka lat lasery są standardem. Szkoda, mi bardzo się podoba 2100 ale niestety wygląd, budowa nie idzie w parze z jakością.
Obecny Accupohase znowu odleciał z cenami za podstawowy model.

Stef

Brałem Yamahe pod uwagę, ale jak się dowiedziałem, że znajomy rezygnuje z rocznej Yamamahy bo ma problemy to poszperałem w sieci  i wydaje się, że nie jest on odosobnionym przypadkiem.  :(
Np. https://www.davidsclassicalcds.com/blog/an-honest-review-of-the-yamaha-cd-s2100-sacd-player

Jakieś to trochę dziwnie, oceniać CD Playera po wysuwaniu się szufladki.  :o

Czy jakość samochodu też powinno się zawężać do oceny otwierania./zamykania drzwi kierowcy ?  ;D