Radford monitor 180

Zaczęty przez Mikut1982, Marzec 03, 2022, 22:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Jedyny minus to taki że jest  dość spory... wiem że nigdy się go nie pozbędę. Cztery godziny siedziałem i słuchałem kolumn radford. Trochę mnie to dziwiło, tak jak grundig sv 40 jest na tranzystorach germanowych,  ale grundig tak jak beomaster 900 jest dość specyficzny i potrzebuje dedykowanych kolumn.  Za to oba nadają się świetnie do szerkopasmowych. A opus doskonale napedza szerkopasmowe i standardowe kolumny a myślałem że tak nie będzie,  jakby był uniwersalny. tak byłem nie bardzo zadowolony z brzmienia kolumn radford ale po podłączeniu opusa wszystko się zmieniło...niedługo wezmę go do znajomego by sam sprawdził jak jego radfordy grają..

Pboczek

A znajomy czym ma je zamiar popędzać?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Marzec 15, 2022, 20:30Trzymają pojemność, to by nie było.
Piotrze, nie masz racji bo wystarczy porównać je na najprostszym filtrze 1go lub 2go rzędu na głośniku wysoko tonowym.

Oponentów proszę by mnie nie przekonywali, że tego nie słychać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Czyli że jeżeli trzymają pojemność, to pomimo tego mogą grać gorzej?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

#154
Cytat: Pboczek w Marzec 16, 2022, 08:41
Czyli że jeżeli trzymają pojemność, to pomimo tego mogą grać gorzej?
Inną sygnaturą, nie wiem dlaczego tak jest ale to naprawdę było słychać.

PS. Miałem nawet dwie zwrotnice różniące się tylko kondensatorami i grały inaczej. Ostatnio kolega też zmienił kondensatory z rosyjskich olejowych na Mundorfa (tak sobie wybrał) i w ciepłych słowach się o tych zielonych nie wypowiada.

Raz był u mnie Paweł i przy nim zmieniłem kondensator (nie wiedział jaki)  na wysokich tonach, od strzała rozpoznał, który gra.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Co do tego że wymiana kond zmienia brzmienie, to jasne. Sam tego doświadczyłem, robiąc kiedyś recaping co prawda piecyka.

Mikut zostawił oryginalne które jak się okazało trzymają pojemność, dlatego napisałem, że ich wymiana nic by nie zmieniła. Nie myślałem o poprawianiu dla poprawiania.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Mikut1982

A  pod co znajomy je podepnie to nie mam pojęcia... trochę sprzętu ma , więc napewno będzie kombinował.