Magnetofony 8 ścieżkowe

Zaczęty przez GregWatson, Maj 20, 2022, 19:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Teraz już tak na stałe.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Przeczyszczona obudowa i gałeczki. Od spodu naklejka pobytu w serwisie. Radyjko na zwykłym kablu, nie antenie gra ładnie nawet w stereo.

Ponieważ ta kaseta jest deczko zajechana to zamówiłem pewną partię nowszych przynajmniej tak na oko- na ucho to posłucham dopiero.

Generalnie jestem zadowolony z tego kawałka historii analogu. Może kiedyś sprawie sobie nagrywareczkę.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dotarła nowa partia taśm. Słuchamy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Przejrzałem trochę różnych konstrukcji magnetofonów: Technics,  Pioner,  Akai oraz innych mniej znanych marek.
Najlepsze wyniki czy też osiągi - parametry znalazłem w modelu Akai CR-83D.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ewentualnie Pioneer H-R99 ale on już deczko odstaje. Cały czas mówimy o magnetofonach z możliwością nagrywania.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

KRAKO STEREO - kasetowy adapter dla 8-ścieżkowego ottwarzacza. Odtwarzaj kasety CC w swoim 8-ścieżkowcu.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Skala w nocy. Bajka. 😲😲😲
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Gość z fejsa zrobił sobie tapetę na swoim smartfonie z tej nocnej mojej skali.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Muszę przyznać że 8-tracki mają swój klimat. Nie istotna jakość ale właśnie ten klimat z tych kaset (kartridży).

Dużo starych kaset z dawnymi wykonawcami to zupełnie inne słuchanie.

Zgromadziłem trochę różnych urządzeń na rozmaite formaty taśm i innych nośników tak dla zapoznania się z historią audio. Może mini wystawkę sobie zrobię z nich. Wszystkie na chodzie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Cytat: GregWatson w Lipiec 03, 2022, 20:53Nie istotna jakość ale właśnie ten klimat z tych kaset (kartridży).
Dźwiek jak z kasety zwykłej ?
Pozdrawiam S.CH.

Pboczek

Greg, to co zgromadziłeś nadaje się na eksponaty do muzeum historii audio techniki. Mógłbyś wypełnić salę poświęconą pewnej epoce, albo kilka. :) Myślałeś o takiej atrakcji?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GregWatson

Cytat: merlin1973 w Lipiec 03, 2022, 22:54Dźwiek jak z kasety zwykłej ?

8-tracki powstały w zasadzie jako odtwarzacze samochodowe.  Mniej może liczył się sam dźwięk. To zresztą wszystko na żelazówkach. Później dopiero powstały magnetofony stacjonarne. Z tego co wiem pasmo przenoszenia to do 16kHz.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Pboczek kto wie😀 może bilety będę sprzedawał😀.
Niewiele to kosztowało a ile wspomnień i atrakcji jako technika audio.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Chwilowo to mój skromny dobytek kaset 8-track. Być może jeszcze kilka może kilkanaście ale z ciekawą muzą.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Oto amplituner z magnetofonem 8-track w wersji kwadrofonicznej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Kupujesz?
LLOYD'S, co to za firma? Całkiem nieznana......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Nie, nie kupuje. Znalazłem w sieci. Magnetofony 8-track to są stare konstrukcje lata 50-60 kiedy magnetofony 8-track były na topie w USA i niektórych krajach europy. To taka ciekawostka bo ta kwadrofonia to tak mocno naciągana. Ot taka perełka.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wszystkich chętnych zapraszam także do mojej grupy na fb:

Magnetofony i kasety 8-track

Tam trochę więcej informacji i fotek na temat magnetofonów 8-track. A może Wam się w coś spodoba.

Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Cytat: GregWatson w Styczeń 19, 2023, 15:49Tam trochę więcej informacji i fotek na temat magnetofonów 8-track. A może Wam się w coś spodoba.
Szczerze mówiąc nie znałem tej technologii do momentu ,aż Ty to pokazałeś  ;)
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

A luknij jeszcze na magnetofony i urządzenia na mikrokasety - sam się zaskoczyłem że coś takiego jest w wersji stacjonarnej.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i wpadł trochę fajnych taśm.

Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Cytat: GregWatson w Styczeń 20, 2023, 12:00No i wpadł trochę fajnych taśm.
Jaka jest średnia cena takiej nagranej kasety ?
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

Różnie, najdrożej wypadają pojedyncze sztuki od 30 zł nawet do 300 zł np. Pink Floyd czy inne klasowe zespoły. Dużo zależy od szczęścia.

Jak kupujesz hurtowe ilości 100-200 sztuk. cena spada.

Czyste taśmy czyli takie na których można nagrać sobie samemu ok 100 zł. Pod warunkiem że masz nagrywarkę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ale magnetofony 8-track też potrafią być piękne.
Trochę tego i trochę tamtego też.