Pass Labs HPA-1 + Focal Utopia

Zaczęty przez jjacek, Czerwiec 02, 2022, 18:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

jjacek


jjacek

Opetanie- tak nazywam stan , kiedy gdzies cos uslysze , przeczytam i pozniej to sie za mna ciagnie i nie daje spokoju :( i nie ma nawet co z tym walczyc bo jet tylko gorzej i gorzej. Tak wlasnie bylo z tym zestawem ...nie bylo co walczyc isc na kompromis . Kup , zaplac i natychmiast zapomnij.
Sluchaj i ciesz sie chwila .

jjacek

#2
HPA-1 to ciezki , wielki wzmacniacz sluchawkowy o 2 wejsciach. Moze pracowac rowniez jako przedwzmacniacz. Nic lekkosci  , brutalna sila-jest jak czolg. Obudowe stanowia grube blachy aluminiowe skrecone srubami imbusowymi . Wiem , ze zostanie ze mna na dluzej ..moze na zawsze.

jjacek

Focal Utopia-  to 2 biegun , zupelne przeciwienstwo . To lekkosc ,piekna forma,  jakosc w kazdynm calu .Wszystko , nawet opakowanie , podkresla i uzmyslawia , ze mamy doczynienia z produktem  wyjatkowym. Otwierasz opakowanie , za opakowaniem, emocje rosna ...

Pboczek

Zapowiada się niezły dźwięk jestem ciekawy wrażeń.🙂 Z czego słuchasz aktualnie?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jjacek

Wejscie -1 podpiete jest do Bladelius Gondul  a 2 do Bladelius Saga  czyli plyty CD beposrednio a w 2 przypadku- dowolne zrodlo.

Pboczek

A z czego przesiadasz się na taki zawodowy zestawik słuchawkowy? Chodziło mi o to, jakie będziesz miał porównania dźwięku.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jjacek

Porownania moge zaczac od wzmacniaczy. Te dwa dzieli przepasc cenowa , ale podobna typologia ,podobna mysl techniczmna ale smialo  moga stanac na ringu  nokautu nie bedzie ..moze tylko wygrana ze wskazaniem.

jjacek

Sluchawek mam kilka ,ale nic extremalnego.

wiki

Jjacek, ile takie słuchawki kosztują jako nowe?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

Wiki...daj spokoj nie pytaj o takie rzeczy... Wlasnie slucham i ..zajadam suchary  :-\

wiki

Pytam bo chodzą mi po głowie słuchawki.....

Może Focal?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

#12
No i zmusiłeś mnie do wysiłku.....
Szacują na 4000$
No nieźle.... 🗿

Niestety nie mój pułap cenowy....  :(

Może jakbym tylko słuchał na słuchawkach, to z rynku wtórnego....

Ale ja lubię kolumny, a słuchawki to tak czasem....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: jjacek w Czerwiec 03, 2022, 18:30
Wiki...daj spokoj nie pytaj o takie rzeczy... Wlasnie slucham i ..zajadam suchary  :-\
Jjacek, a suchary po ile?
:) :) :)    ;) ;) ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Cena tych Focali zwala, napisz lepiej coś o ich dźwięku.:)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jjacek

"Może jakbym tylko słuchał na słuchawkach, to z rynku wtórnego.... " lubie kupowac stary , czesto styrany sprzet ale sluchawki no jakos nie bardzo.
Wiki nie sluchasz na sluchawkach,masz fajny sprzet ..to nie drecz glowy zbednymi sprawami! Ale.. jest taka strona (to pewnie wszyscy wiedza ...ale jesli ktos przeoczyl)  ..teraz to nazywa sie Drop i oni nawiazuja wpolprace z "wielkimi"  producentami sluchawek, ktorzy w okrojonej formie robia fajne sluchawki ,ktore fajnie brzmia i nie kosztuja tak wiele ...
Poniewaz nigdy nie mialem np tego typu sluchawek zamowilem u nich cos takiego  https://drop.com/buy/drop-hifiman-he5xx . (https://www.headfonia.com/drop-hifiman-he5xx-review/)
Czekam na to z ciekawoscia... ale wysylka dopiero koniec miesiaca..:( Maja tez jakies Focale. To tylko taka ciekawostka ...

wiki

Czy ja coś dręczę?
Nie, ja się tylko głośno zastanawiam..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

Sorry.. zostalem zle zrozumiany .. probowalem powiedziec , ze skoro sluchasz tylko sporadycznie na sluchawkach to nie ma co wpedzac sie w jakies duze , zbedne  koszta .

Pboczek

Chyba fajny ten drop.

Moriarty, hallo, może są tu Twoje nowe nauszniki.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jjacek

Drop na .."wybiegu"...podczas testow 8)

Pboczek

Stawiam na Utopie i Pass. Wygrałem coś?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jjacek

 :smok: chlodny napoj ..gazowany ;D

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite