Kuzma Srogi s12 ramię typu unipivot

Zaczęty przez miniabyr, Czerwiec 13, 2022, 19:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

#25
9Hz / 4 dB (poziomy)   po wlaniu silikonu o wartości 7000 cst .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: Waliszek w Listopad 12, 2022, 14:00Dla przykładu
Szczerze mówiąc nie wiem na co patrzę :o
Jaki sygnał został podany z płyty i przez co przepuszczony.
Widać trzy niewielkie piki na 11, 22 i 30 Hz. Żaden z nich nie wygląda na rezonans ramienia. Może na upartego ten na 11Hz ???
Natomiast cała reszta ma 6dB zęby od początku do końca w regularnych logarytmicznych odstępach :o
Nie wiem jaka cecha napędu, ramienia lub wkładki mogłaby to wyprodukować ???
Dziwne to i IMHO nic nie wnosi poza szumem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Proponuję przenieść dyskusję do wątku o kalibracji  wkładek.
Z mojej strony mogę tylko powiedzieć ,że specjalnie kupiłem dekadę temu specjalizowane oprogramowanie do "kalibracji wkładki" Feickert' a. Oczywiście można wykonać te pomiary w inny sposób. Jednak trudno mi sie odnieść, do postukiwania nieprawidłowości w wyższym przedziale częstotliwości i szukaniu szkodliwych rezonansów , kiedy cała uwaga skupiona jest na  zakresie do 20 Hz . Jakie kroki mam wykonać ,kiedy w wyższym paśmie pojawi się " coś "  na konkretnej wkładce ? A inna wkładka może mieć " coś " w innym zakresie. To jest loteria. Co ma zrobić właściciel kiedy nie posiada żadnych mechanizmów do tłumienia ? Okręcić ramię szmatką ?
Wracając do mojego ramienia Kuzma . Ten mój zabieg  zmiany gęstości silikonu , powodowany był tylko i wyłącznie ciekawością . Według mnie i mojego ucha teraz brzmi lepiej niż z dużo gęściejszym silikonem. Jak wspomniałem wcześniej, że  sam Kuzma nie wyklucza eksperymentów i daje dowolność właścicielowi ramienia w stosowaniu silikonu i jego ilości.
Ja jestem niezwykle zadowolony z tego ,że to ramie jest unipivot . Prostota tej konstrukcji  według mnie, przekłada się na doskonałe brzmienie - szybkie , detaliczne i zdecydowanie po muzycznej stronie niż technicznej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Można też tak ! Proszę słuchać z dźwiękiem !
  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Z mojego wykresu wynika ,że częstotliwość rezonansowa jest w miejscu który został zmierzony wraz z wzmocnieniem. Amplituda  będzie trochę w innym miejscu skali jeśli sygnał puszcze przez tylko kartę dźwiękową lub przez kombinację  transformator Sut + karta , tylko moje phono . Kwestia wyrównania sygnału. Jednak wartości zmierzonego wzmocnienia i częstotliwości pozostają na tych samych wartościach.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

JanuszParówka

Paweł jak zwykle wszystko pięknie opisał...dodam swoje przysłowiowe "trzy grosze", może to zbyt wcześnie ale od kilku dni jestem posiadaczem rączki Kuzma 4Point 9 okablowanej srebrem Kondo...co mogę dodać, wspaniałe ramie, bardzo transparentne, absolutnie fantastycznie "ustawialne", bardzo wymagające od toru czyt. pokaże klasę wkładki i reszty elektroniki...chyba raczej dla bardziej zaawansowanych użytkowników. W prostych słowach, dla tych którzy nie oczekują winylowego czarowania tylko rzetelnych informacji. Tyle.  :pij:
Nie jestem audiofilem, ja lubię muzykę.

miniabyr

#31
Czasem efekty podjętych decyzji są zaskakujące. Nigdy bym się nie zainteresował produktami firmy Kuzma, a o zwróceniu się w stronę tych ramion spowodował przypadek lub raczej brak ramion na rynku. Ktoś powie, że przecież jest ich sporo. No tak , są ale prócz kryteriów dopasowania ramienia do wkładki i preferencji jest również cena. Ceny [wulgaryzm]! Producentom , dystrybutorom odwaliło. Akurat w świecie związanym z winylem ta szajba cenowa  dała znać już wcześniej , kiedy zaczął się boom na czarne placki. Z rynku znikł Ortofon oraz Jelco jako producenci ramion . SME robi pod górkę melomanom , którzy niekoniecznie chcą mieć ich gramofon, ale chętnie kupili by samo ramie. Pozostaje "egzotyka" i archeologia.  Ja chwalę opaczność ,że wyszło jak wyszło w moim przypadku. Tak naprawdę to zdecydował przypadek i to ,że na gramofonie Tentogra zobaczyłem Kuzma Stogi S12 . Pomacałem i pomyślałem sobie ,że to jest to ! To ramię ma wszystko , co świadomy użytkownik dużej ilości płyt winylowych potrzebuje, aby pogodzić ogień z wodą. Bez wodotrysków , solidnie i świetnie wykonane , prostu jak budowa cepa , bez aury zajebistości ramion wykonanych i wykutych o brzasku przez dziewice. Może ludzie "boją się"  że to unipivot  i w obiegowej opinii z takim ramieniem jest trudniej żyć ?  Nie potwierdzam . Potwierdzam ,że za "normalne" pieniądze kupujecie brzmieniową rakietę ! O reszcie przeczytacie w pierwszym poście tego wątku.
A obiecałem ,że napiszę coś o moim drugim, ciężkim ramieniu. CDN ale w innym wątku.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Listopad 19, 2022, 19:53Potwierdzam ,że za "normalne" pieniądze kupujecie brzmieniową rakietę !
Paweł moim zdaniem ceny ramion obecnie nie są już normalne, Zobacz ile kosztuje ramie o którym pisze Kuba. Cenny innych elementów systemu też wystrzeliły.
To z czego się cieszę, to to że już je kupiłem. Może i zrobiłem sobie debet na koncie ale biorąc pod uwagę inflacje i wzrost cen to nie był z mojej strony zły ruch. Pieniądze zarobię i odłożę, a tak to bym nadal gonił odjeżdżający pociąg.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Kiedy ta bańka pęknie ? Chyba nigdy.
EEEe czy ja dobrze rozumiem, czy czytać nie umiem bo z twojego wpisu wynika ,że nabyłeś jakieś ramię ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Ciesze się, że kupiłem wszystkie elementy zestawu w tym PL70.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Ufff a myślałem że kiedy ostatnio spowiadałeś się u mnie , to czegoś nie wyznałeś mi w audio-konfesjonale. Byłaby pokuta ! Okrutna !  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Wszystkie grzechy wyznałem nic nie zataiłem  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Analog

Cytat: miniabyr w Czerwiec 13, 2022, 19:22
O kuźwa Kuzma !                                                                             
Byłby wielce zobowiązany gdyby Pan w wolnej zrobił taki prosty test. Na zakupionym ramieniu, wraz z zakupionym wkładką, nagrał do komputera, z płyty testowej sygnał 1kHz stereo, jest na pana płycie Adjust+ Strona B, 3A
Gdzieś podesłał
Z góry dziękuję.

miniabyr

Pewnie mogę . Muszę jedynie wgrać jakiś edytor do laptopa i zainstalować przyzwoitą kartę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Analog

Cytat: miniabyr w Grudzień 22, 2022, 23:40
Pewnie mogę . Muszę jedynie wgrać jakiś edytor do laptopa i zainstalować przyzwoitą kartę.

Edytor:

https://www.audacityteam.org/download/windows/

Karta dźwiękowa, tej z Internetu pobrać nie można :)

A jak korzystasz  z Adjust+, bez karty dźwiękowej?

miniabyr

Mam najnowszego WaveLab- nie ma z tym problemu . Z A+ używam soundblastera z wejściem phono. Zrobię to za jakiś czas. Na razie mam coś innego do posprzątania .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Analog

Cytat: miniabyr w Grudzień 23, 2022, 07:50
Mam najnowszego WaveLab- nie ma z tym problemu . Z A+ używam soundblastera z wejściem phono. Zrobię to za jakiś czas. Na razie mam coś innego do posprzątania .

Super :)
 


Analog

Cytat: Piterski w Listopad 20, 2022, 10:28
Ciesze się, że kupiłem wszystkie elementy zestawu w tym PL70.

Super gramofon.
Byłoby interesujące sprawdzić jak zachowuje się ten gramofon z dowolną wkładka gramofonową, np taką jaką posiadasz. Byłoby interesujące sprawdzić jak działa ten system tłumienia rezonansu.
Wystarczy płyta testowa, z sygnałem całego pasma, lub choćby sygnałem 1 kHz
Wystarczy przegrać taki sygnał, do komputera, przy różnych ustawieniach tego systemu tłumienia, w sumie kilka próbek. Będzie wiadomo. :)
Ja bym z czystej ciekawości sprawdził ;)         

Piterski

Cytat: Analog w Grudzień 28, 2022, 09:23Ja bym z czystej ciekawości sprawdził ;)     
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, a ja się leczę z audiofilskiej nervozy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Analog

#44
Cytat: Piterski w Grudzień 28, 2022, 14:59
Cytat: Analog w Grudzień 28, 2022, 09:23Ja bym z czystej ciekawości sprawdził ;)     
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, a ja się leczę z audiofilskiej nervozy.

Powiadają również, że ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy ;)
Jak nie dla siebie to dla ogólnego pożytku.
Producent nie chciał pochwalić się , jaką masę efektywną ma ramię w tym gramofonie, z tą lub inną rurką. A jakaś ma, bo nie jest to ramię bezmasowo, jak np w Sony z systemem Biotracer lub innych temu podobnych. Nie wiadomo też, jak zachowuje się ten system tłumienia rezonansu, nie wiadomo też jak wygląda rezonans tego ramienia wraz cała resztą
Niewiadomych trochę jest :)
Nie trzeba wiele, trochę dobrych chęci, plus wystarczy np płyty HiFiNews, strona B, utwór numer 7, z całym zakresem 20- 20 KHz, gramofon po komputer i nagrywamy kilka plików i różnymi ustawieniami ramienia, z tą samą wkładką.

Wszystko będzie widać.
Technics SL 1200GR + Ortofon Cadenza Blue - Headshell Ortofon LH 6000. Nacisk 2.5 g
Rezonans na 11 Hz. 
Szczyt amplitudy sygnału: - 16.7 dB
Szczyt rezonansu w zakresie 0 - 20 Hz - 42.8 dB
Amplituda rezonansu w zakresie  0-20 Hz -  26.1 dB, poniżej szczytu amplitudy sygnału
Bardzo dobra niska amplituda rezonansu w zakresie 0-4 Hz.
Itd

Można tak, a można inaczej, np tylko z sygnałem 1 kHz,  możliwości jest wiele ;)