Audio Video Show 2022

Zaczęty przez michał_flaga, Wrzesień 13, 2022, 18:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Oj nie masz racji. Ten wygląd bardzo był pozytywnie odbierany . Ludzie chyba już przejawiają zmęczenie tym wyglądem urządzeń  na sterydach  i taki powrót do retro cieszy oko. Mnie martwi co dalej , bo na sentymencie daleko się nie zajedzie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Październik 31, 2022, 07:04Przy okazji  Audio Show
A posłuchałeś nowego ramienia Szafir od Kuzmy?
Napiszesz coś?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Mariusz tylko je widziałem. Na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach. Nawet nie wiem czy Rcm je zapędził do pracy . Inna sprawa ,że pan Adamek w stosunku do naszego kolegi zachował się niestosownie, kiedy ten zadał mu pytanie. Roger niestety traci kontrolę kiedy pytanie nie jest błahe i zadawane z pozycji na kolanach. Przykre bo byłem tego świadkiem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Tu więcej o Unitra Wyświetlacz CD to nie kartka i hebel na pilota  :o

Old Man Kensey

Byłem, widziałem, słuchałem. Dzięki za organizację, było fajnie i sympatycznie 👏
Co do dźwięku i upodobań, cóż, na szczęście każdy ma swoje. I to jest bardzo dobre! Mnie podobała się prezentacja T+A, lecz ta mniejsza (nie na lampowych monosach). Fajny, normalny, zdrowy dźwięk, i fantastyczne wykonanie sprzętu.
Co do Unitry, to ja także zapytałem o ten wyświetlacz... Powiedziano mi, że to jest takie cuś aj w czytnikach e-booków 😄 a to zwykła naklejka była. No dobra, uwierzę, jak zobaczę i usłyszę, gdy to wreszcie kiedyś zagra.

Ps. Szczególnie cieszyła mnie duża ilość źródeł analogowych. Bardzo miłe i przyjemne doznania dla mojego narządu słuchu, srodze doświadczanego przez rozmaite plikowce 🥴
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

dyletant

Nie byłem nie widziałem ale się wypowiem.

Wiadomo większość z nas pamięta rodzime produkty Unitry a co polskie i znane rezonuje gdzieś w nas. Ale czy naprawdę na tyle wystawców poza UNITRA nie ma o czym wspomnieć?

Jakieś ciekawostki, zdjęcia?

kefas

W Unitrze na YT  zauważyłem, że potencjometr na 12 a wskaźniki ledwo, ledwo wychylone, może akurat cichy fragment utworu?

miniabyr

Kiedyś utyskiwaliśmy, że grają z cd . Teraz grają niestety z chmury i to w większości pokoi. I pal diabli zakupione wysokiej klasy pliki tak prezentowane. Tidal . Koszmar jak porówna sie ze zwykłym nawet cd -(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bacek

Cytat: dyletant w Październik 31, 2022, 16:17Nie byłem nie widziałem ale się wypowiem.
To dołączę się. Wyświetlacz może i ciekawostka, ale jego głównym zadaniem jest to żeby było widać z kanapy, tu powątpiewam czy widać.
Ale sam design fajny, choć czuje pewnie niedosyt.




GB

Cytat: Bacek w Październik 31, 2022, 16:38
Cytat: dyletant w Październik 31, 2022, 16:17Nie byłem nie widziałem ale się wypowiem.
To dołączę się. Wyświetlacz może i ciekawostka, ale jego głównym zadaniem jest to żeby było widać z kanapy, tu powątpiewam czy widać.
Ale sam design fajny, choć czuje pewnie niedosyt.
A czego brakuje Ci do dosytu?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Bacek

Jak bym to widział to bym to wiedział. To nie wygląda na tanie. Lubię prosty design ale czegoś mi tu brakuje, nie wiem, nie te proporcje we wzmacniaczu. Nie czuję tego jako spójną całość.
Jest fajnie ale mogło by być lepiej.

ingoodtone

Cytat: Bacek w Październik 31, 2022, 16:38
Cytat: dyletant w Październik 31, 2022, 16:17Nie byłem nie widziałem ale się wypowiem.
To dołączę się. Wyświetlacz może i ciekawostka, ale jego głównym zadaniem jest to żeby było widać z kanapy, tu powątpiewam czy widać.
Ale sam design fajny, choć czuje pewnie niedosyt.
Z kanapy widać.... To moje zmęczony oczy doceniły Canora. Piękne wielkie i duuuże cyferki. Dźwięk też był tam fajny ale nie pamiętam kolumn.

ingoodtone

Chciałem zauważyć że to pierwszy AVS na którym nie słyszałem nic Stockfisha ani Kari Bremnes. Niestety udało mi się złapać uchem tylko 3 ciekawe utwory. Przyznaje że nie udało mi się skoczyć do Sobieskiego ale zamiast latać po salach wolałem dłużej posiedzieć tam gdzie fajnie grało.


michał_flaga

#65
W tym roku pomysłem na "naszą" część wystawy AVS było poruszenie nieco "skostniałych" prezentacji niemieckiej marki... tylnymi drzwiami, ale przy pełnej świadomości i zgodzie sąsiadów zza Odry analogowymi źródłami były gramofony TENTOGRA oraz w drugiej sali wiekowy, modyfikowany przez Jacka K. magnetofon STUDER A807. Do niego specjalnie przygotowaliśmy zestaw taśm z włoskiej wytwórni Analogy Records. Stery w sali z gramofonami dzierżył Wojtek Samołyk - twórca marki, "która gra"... W relacjach na FB nie znalazłem żadnego opisu naszych pokojów - może to lepiej, bo ilość prymitywnego hejtu oraz frustracji przekroczyła moje i tak szeroko rozsunięte granice akceptacji, a takie opisy właśnie dominują... podobno w tym roku nigdzie nie grało... czy to prawda?

Piterski

Przeraziła mnie wizja przedzierania się przez te gigantyczne tłumy wyposzczonych poprzez pandemię "audiofili" dlatego w tym roku się nie ruszyłem na AS. Więc nie wiem jak grało.
Z drugiej strony w sytuacji gdy ceny szybują na poziomy tak niebotyczne że nie osiągalne dla nawet tych zamożniejszych audiofili, to zapewne po takich prezentacjach takich systemów audiofil spodziewa się wzruszeń jak na słynnym filmie z słuchawkami Sennheiser Orpheus.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Cytat: michał_flaga w Listopad 02, 2022, 14:20podobno w tym roku nigdzie nie grało... czy to prawda?

Nieprawda, wszędzie grało (no, prawie wszędzie, bo były także prezentacje statyczne - vide Unitra). I to przeważnie grało bardzo głośno, więc jeśli ktoś twierdzi, że nie grało, no to mija się z prawdą 😉
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

jafi

Już myślałem, że nie było nas na wystawie - w sensie rozmów na forach audio i relacji, które się ukazały.

Aż tu nagle "Stereophile" pisze tak:

"Szkoda, że okablowanie Sulek Audio nie jest dostępne w USA, bo nigdy nie słyszałem, żeby kolumny AudioNet brzmiały lepiej. Utwór Stéphane'a Grappelliego był skrajnie dźwięczny. Inne komponenty systemu, również niedostępne tutaj, pochodziły z Łotwy."

A jakie zdjęcie wkleił :o
Zobaczcie sami: https://www.stereophile.com/content/warsaw-day-three-goodness-all-sizes

P.S.
Miniabyr wkleił do tej pory jedno zdjęcie z naszego pokoju

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite


miniabyr

Cytat: jafi w Listopad 02, 2022, 22:41P.S.
Miniabyr wkleił do tej pory jedno zdjęcie z naszego pokoju

Jafi miło było się poznać i porozmawiać. Ubolewam ,że wszystko odbywało się w biegu. Niestety , wystawa żyje własnym życiem . Chyba wkradł się błąd i sprostuj mnie . Kolumny to chyba Auio Note a nie AudioNet. Z rozmów z wystawcami wychodzi ,że wystawa raczej się udała. Ludzie wyposzczeni , więc mniej wściekli w ocenach. Jeśli chodzi o mnie, to wystawę traktuję raczej jako przeżycie z systemami które wymykają się normalnej klasyfikacji. Zjawiskowe , nieszablonowe i totalnie nie na moją kieszeń czy warunki lokalowe. I w sumie był tylko jeden taki system na Stadionie. Blumenhofer potargał mną totalnie. -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jafi

Dziękuję Pboczek, dziękuję michał_flaga.

miniabyr: pokręcili informacyjnie, co u nas grało.
               Naturalnie chodziło o monitory Audio Note.
               Sprostowali na nasze życzenie również pochodzenie gramofonu - oczywiście Reed jest z Litwy, a nie z Łotwy i dodali pre Viniusa.
               Co ciekawe poprawki nanieśli w 2 godziny od wysłania naszego maila. :D

Piterski

Cytat: jafi w Listopad 03, 2022, 19:48Co ciekawe poprawki nanieśli w 2 godziny od wysłania naszego maila. :D
Bo to nieprofesjonalne i nie powinno mieć miejsca.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

sheykk

Jafi , Michał flaga mam prośbę napiszcie jak ten audio show wyglądał z waszego punktu widzenia (mino bardzo wielu tego typu imprez,prezentacji)macie swoje spostrzeżenia i/a  może następnym razem inaczej byście podeszli do takiej prezentacji ?
Wklejcie własne zdjęcia(może nietypowe ,zaskakujące).Jafi ,Michał flaga znalazłem kilka opinii o waszych prezentacjach i nie było złego słowa(nie było tych opinii wiele) i myślę iż to znaczy waszą dobrą pracę i pasję w którą się angażujecie.