Gniazdo ścienne do audio

Zaczęty przez PatiJ, Październik 02, 2022, 21:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

PatiJ

Cześć

może ktoś z Was miał do czynienia z gniazdem audio Cardas 4181EU, takim niebieskim? Pytam ponieważ zastanawiam się nad zakupem, ale nigdzie w PL na forach nie ma nic na jego temat. Wymyśliłem je sobie na ścianę bo będzie chyba pasować do mojej ramki. Ma taką niebieską obudowę.


Szymon
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

Piterski

Jak chcesz je zamocować w ścianie jak ono nie ma łapek, które złapały by ci je w puszcze. Tam są otwory na śruby mocujące do płyty w jakiej je się instaluje, a ramka jak rozumiem jest typowa ozdobną i trzyma ją wkład gniazdka?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

PatiJ

Mam takie gniazda na ścianie z ramką na 5szt gniazd. Zmierzyłem, że ramka pasuje i Cardas byłby w środku, a przykręcę go długimi wkrętami. Taki pomysł... Wstawienie nowego gniazda naściennego typowego zmusi mnie do wiercenia nowego otworu na puszkę, ciągnięcia kabli do niej itd...
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

Piterski

Ok. W taki wypadku będzie Ci pasowało.

Avcorp chyba ma je w sprzedaży.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

PatiJ

Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

muda44

Cytat: PatiJ w Październik 03, 2022, 10:07
A miał ktoś tego Cardasa?


Ja nie ale miej na uwadze że gniazdo ma mniejszy lub większy wpływ na brzmienie w zależności od tego z czego jest zrobione.
Używałem Furutecha SWS G a teraz mam NCF. NCF u mnie wyostrzył brzmienie.

PatiJ

Mam takie:
Furutech FI-E30 (R) NCF

Zmieściło się w ramce ściennej moich domowych gniazd - mam takie pięciogniazdowe ramki i dlatego nie mogłem mieć osobnego gniazda audio z ramką. Akurat miałem wolną sztukę i się wpasowała.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

muda44

Cytat: PatiJ w Kwiecień 07, 2023, 08:48
Mam takie:
Furutech FI-E30 (R) NCF

Zmieściło się w ramce ściennej moich domowych gniazd - mam takie pięciogniazdowe ramki i dlatego nie mogłem mieć osobnego gniazda audio z ramką. Akurat miałem wolną sztukę i się wpasowała.
Zatem warto sobie oprócz tego NCF dać też G. Przez NCF powinno być jasniej, bardziej podkreślone detale.
Ważne jest też czym to połączysz między sobą. Ja stosuje druty Neotacha w teflonie z Poweraudio.

PatiJ

Akurat z niego do listwy idzie kabel Tiglon TPL-2000A, a on ma wtyki Furutecha fi-50 ncf, więc chyba podobna technologia? W listwie mam wejście fi-09 ncf tak więc kontynuacja. Dalej jednak już w większości miedź.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

muda44

Cytat: PatiJ w Kwiecień 07, 2023, 09:07
Akurat z niego do listwy idzie kabel Tiglon TPL-2000A, a on ma wtyki Furutecha fi-50 ncf, więc chyba podobna technologia? W listwie mam wejście fi-09 ncf tak więc kontynuacja. Dalej jednak już w większości miedź.
Kable, gniazda, wtyczki różnie na siebie reagują. Ogólnie trzeba uważać na rodowanie połączenia bo te często wysotrzają i wysuszają brzmienie. Pozłacane są bezpieczniejsze ale warto próbować i wybrać najmniejszy kompromis.

wiki

Postanowiłem sobie sam zrobić gniazdo podwójne ścienne.
Kupiłem dwa gniazda Furutech.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kupiłem dwie ramki pasujące do tych gniazd.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Niestety rozstaw w typowej puszce podwójnej (taką posiadam w ścianie) jest mniejszy.
Dlatego te ramki muszę każdą obciąć po 1,2 cm (chyba) aby można je było zamontować w zastanej podwójnej puszce.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A tak się prezentuje gniazdo z ramką....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I od zadka..... 😋

Przykręca się czterema małymi śrubami.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Tu mamy rozmiar 8,4 cm a w standardowej puszcze podwójnej to 7 cm.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Cacuszka te gniazdka, szkoda że trzeba coś obcinać, bo kosztują napewno nie mało. Wiki więc jesteś o krok przed domową siecią dedykowaną do audio? Jeżeli okaże się że gniazdka mają znaczenie, co jest bardzo możliwe, trzeba będzie pociągnąć osobną linię zasilania żeby dokończyć projekt.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Czerwiec 02, 2023, 20:56Wiki więc jesteś o krok przed domową siecią dedykowaną do audio?
Nie, nie jestem.....
W bloku to ciężko....
Ale jakbym robił remont to czemu by nie.... 😀

Kiedyś, przy pierwszym remoncie, kładłem 5x4 mm2 od licznika do zabezpieczeń domowych, i dalej do kuchni.
Było wyzwanie, nie powiem..... 😀

A dlaczego tak?
Bo gniazda do ściany, dedykowane, jedyne słuszne, Furutecha, są diabelsko drogie.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Matematyka mnie przerosła..... :(

Obciąłem za dużo.....

Teraz będę musiał dać jakiś "wypełniacz" między gniazdami......
Macie jakiś pomysł?
Około 8 - 10 mm.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dyletant

Poxipol jako wypełnienie a na górę wklej ładną listwę ozdobną.

Piterski

Może między nie jakąś listewkę z tworzywa, np. wyciętą z obudowy zwykłego gniazdka?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Może nie będzie to wyglądało źle bez sztukaterii. Nie ma co przesadzać, to ma prąd dawać nie czarować po oczach.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

YanCo

Może warto by zastosować jakąś izolację tej blachy? Jeśli nie, to życzę dużo zdrowia i będę pierwszym składającym kondolencje Twoim bliskim. :(

wiki

Cytat: YanCo w Czerwiec 03, 2023, 23:18
Może warto by zastosować jakąś izolację tej blachy? Jeśli nie, to życzę dużo zdrowia i będę pierwszym składającym kondolencje Twoim bliskim. :(
Wszystkie obudowy audio są blaszane (może za wyjątkami).
Złożyłeś już wszystkim użytkownikom kondolencje?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Poranek słoneczny mnie oświecił..... 😀

Zmieniłem tylko konfigurację!
I rozmiar się zgadza.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka