TELEFUNKEN OPUS STUDIO 2650

Zaczęty przez Mikut1982, Październik 05, 2022, 13:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Tak ,ja daje styropian 2cm. I ściskam sciskami.  I jest równiutko. 

Mikut1982

Choć ten styropian sprawdza mi się w 95%  to będę chciał spróbować to samo ale z twardym styropianem.  Lub pokombinować z czymś innym.    Do 100% satysfakcji.... na  żelazko kleje tylko kanty.   

Mikut1982

#177
Teraz zrobiłem tak... 
Posmarowałem fornir i obudowę radia.
Na to pilśnia 3mm,  następnie styropian 2cm i na koniec mdf 18mm i wszystko skręciłem sciskami.    Jest jeszcze lepszy efekt..    czasem sam styropian jest zbyt miękki a z płytą pilśniową 3mm   daje to efekt z którego jestem bardzo zadowolony.

Mikut1982

Oczywiście przejście słoi obowiazkowe

Mikut1982

I sandwich zrobiony. 

Mikut1982

Ciężko idzie bo w pracy mam zapierdziel,   inwestor wymyślił sobie elewacje i bramę z bambusa.    Do tego jeden pomocnik nam odszedł.. a ja do tego chcę sobie zrobić lemele na ścianie. No i radio i wzmacniacz... i w planach oklejenie fornirem kolumn,  i zrobić standy pod nie..  a i założyć znajomemu 150 metrów listew przypodłogowych.  Wtedy będę mógł troszkę odetchnąć 😣

Mikut1982

Tak wychodzi po przyklejeniu.    Jak daje teraz pilsnie to wychodzi idealnie równo..

Mikut1982


kefas

Jakiej grubości fornir tu zastosowałeś?

Mikut1982


Mikut1982

Właśnie wracam od elektronika.. nic z tego nie będzie. Naprawa uszkodzonego radia ok... mógłbym przynieść ,  pod warunkiem że naprawdę mi na nim zależy.. Ale wymiana kondensatorów,  mierzenie kondensatorów czy dobry czy też nie.   No i była długa rozmowa.   Czy mierzyć prądy spoczynkowe,  czy też nie jeśli nie ma we wzmacniaczu żadnych regulacji.. on to inaczej nazywał,   powiem tak ,to jedyny porządny elektronik w okolicy..  nie mogę mu nic zarzucić.  Teraz woli naprawić laptopa  czy tv  a przy radiu to trzeba trochę posiedzieć.  Musiałbym poszukać kogoś kto zajmuje się typowo sprzętem audio.... kogoś kto włoży serce i będzie miał o tym pojęcie.   Nie chcę trafić na kogoś takiego jak znajomy który zaniósł uszkodzony wzmacniacz,  okazało się że niektóre kondensatory do wymiany.   I spalone tranzystory germanowe..  gość naprawił ok... tranzystory germanowe wymienił  , tyle że nie na ad 166 jakie były w oryginale  a na inne.. takich magików nie chce.   

Mikut1982

Witam...coś tam grzebie dalej..  niestety małymi kroczkami.    Narazie walka z wyjęciem starych kołków i tej metalowej kulki

Mikut1982

Dremel,  nawet ten z biedry,  świetnie sobie radzi.. 

Mikut1982

Dziś będzie pierwsze malowanko...
To narazie obudowa,   jeszcze jest do zrobienia front.   Też chcę go troszkę przerobić...

wiki

Mikut1982, a gdzie Ty to wszystko robisz?
W domu, czy masz jakiś warsztat?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Trochę w kuchni😄
Trochę w piwnicy.
Trochę u teścia na dworze.

Brak warsztatu.. a przydarzył by się.

wiki

No właśnie.
Jak byłem mały to była komórka z warsztatem, imadłem, wszystkie narzędzia pod ręką. No oprócz tych współczesnych co to zrobią co tylko zechcesz.
Jak trzeba było coś zrobić to się szło i robiło.

Dziś blok no i działka, wszystko "z doskoku"......

Ale i tak sobie świetnie radzisz.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Na pierwszą warstwę dam rzadki olej... lepiej wchłonie w drewno

Mikut1982


Mikut1982

Orzech amerykanski, strasznie mi się podoba.

Mikut1982

Oczywiście przejścia forniru muszą być zachowane..  takie moje zboczenie..

kefas


Mikut1982

Tak mi się spodobał ze jeszcze 4 liście kupiłem.    Ogólnie ciężko jest dostać naturalny fornir o rozmiarach 30x290cm.   

Mikut1982

Zobaczcie jaka jest różnica w olejach.. I to bezbarwnych..   z prawej widać że ten olej bardziej przyciemnia drewno..ten z lewej troszje mniej.   a mam jeszcze jeden. Ciranova.   Ten to już wychodzi blado, sztucznie.

SBB

Ze swojego doświadczenia wiem, że z czasem orzech sam pięknie ściemnieje i nabierze barwy bardziej przyjemnej dla oka.Osobiście wolę ciemniejszy odcień.