Menu główne

Leben

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 13, 2015, 20:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Wymieniłem lampy 6L6WGC na EL34 Electro-Harmonix.

Muszę powiedzieć, że od strzału EL34 grają znacznie lepiej. Góra jest wyrazista, talerze perkusyjne świetnie wybrzmiewają, choć nadal prezentowana są nieco wycofanie. Środek i dół taki jak, ja oczekuję, nic dodać nic ująć.

Co będzie jak się jeszcze ułożą?

Natomiast z 6L6WGC na początku nie byłem w stanie się zaprzyjaźnić. Grały nieznośnie - właściwie chrzęściły, nie dało się ich słuchać, były nie do zaakceptowania. Z czasem dzięk uległ znacznej poprawie - w szególności jego górne pasmo. Ich granie oceniłbym na 6.5 / 10.


PS.
Tak więc słuchamy. I o to w tym chodzi. Przyznam, że ostatnio nie potrzebnie włączałem się w dyskusje nie mające nic wspólnego z tym, co w audio najlepsze - słuchanie i podziwianie kunsztu wykonawców muzyki.

Zrobiło się bardzo niemiło na forum. Mam w to swój wkład. Wszystkich urażonych, dotkniętych moimi wpisami przepraszam. Postaram się nie reagować na zaczepki i pyskówki i sam nie będę ich zapalał. Weltfrieden w szególności dla Ukrainy.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

gutekbull

Wczoraj w Lebenie CS600X zmieniłem lampy z EL34 RFT na TAD KT66 i bardzo mi sie podobało to co usłyszałem. Mam pytanie , przełącznik Cathody przełączam,ale drugi przełącznik Voltage stoi napisane że mogę ,ale nie muszę? O co tu chodzi , proszę o wyjaśnienia i co lepsze dla lamp itd. ?

GB

.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

sheykk

Bardzo ładny a co wyczynia z Tannoyami?

Pboczek

Co to takiego i jak gra w porównaniu do tego co stoi z tylu?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

To końcówka mocy Leben CS-1000P.
Trochę danych:
Lampy:
4x KT-120,
2x 6922/6DJ8(ECC88)
2x 6CG7/6FQ7

Moc wyjściowa: 100 W x 2

Pasmo przenoszenia: 10Hz – 150kHz

Czułość wejściowa: 0.4 V

THD 0,4%

Impedancja wejściowa: 100 kΩ

Impedancja wyjściowa: 4-16 Ω (regulowana)

Wymiary: 455 x 200 x 335 mm

Waga: 23.5 kg

Jak gra?

Tak sobie słucham i się zastanawiam.

Na pewno góra pasma jest wyraźniejsza i bardziej szczegółowa.

Środek podobny do 600ki, nie widzę tu różnic pomiędzy jednym i drugim.

Dół: i tu mam zgryz - nie wiem wydaje mi się, iż bas jest szybszy i bardziej sprężysty, mniej tzw. mięsa jest na dole.

Większa moc wyjściowa 100W vs 32W w 600tce. Lampy: KT-120 vs EL34 w 600tce.





______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

sheykk

Jako przedwzmacniacza używasz 600 ?

GB

Cytat: sheykk w Styczeń 27, 2023, 19:44
Jako przedwzmacniacza używasz 600 ?
Nie mam również przedwzmacniacz od Lebena RS-28CX. 600ka, z reguły gra w opcji końcówki mocy z w.w RS-28CX. RC posiada również przedwzmacniacz gramofonowy do MM.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

sheykk

Teraz "poniał" .Fajne są takie zabawy życzę miłych porównan.

Pboczek

Ten powinien wycisnąć z kolumn wszystko.
Zmiany mogą być różnie słyszalne w zależności  od repertuaru, jakości nagrania, referencyjności odtwarzacza. Z jakich źródeł sprawdzałeś?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

Dziś gram z CD. Jutro wrzucę szpulę i gramofon.

Do tego dochodzi fakt, iż sprzęt nowy, lampy nie wygrzane.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

To gra na 50%.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Grześ jak to gra po czasie?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

Cytat: Pboczek w Luty 17, 2023, 14:37
Grześ jak to gra po czasie?
Hej, miałem go wypożyczonego na parę dni. Raczej nie wpisał się w moje oczekiwania i wrócił do sklepu. Jak wyżej pisałem, brakowało mi gęstego, dociążonego dołu. Pozostałem przy starej dobrej 600ce.

________________
Pozdrawiam GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Sandrok

Panowie super wątek. Jestem już w połowie :). Lebena niestety nie posiadam, ale miałem u siebie go dość długo dzięki koledze po audiofachu;). Od niego zaczęła się moja miłość do el84. Po drodze była wspaniała Lorka, a skończyło się na Dynaco SCA 35 po dużych modyfikacjach. Leben jest wspaniałym piecem, nie każdy go doceni, ale można go pokochać i cieszyć się wspaniała muzyka nie tylko z wysokoskutecznych kolumn.

GB

Cytat: Sandrok w Luty 18, 2023, 10:41
Panowie super wątek. Jestem już w połowie :). Lebena niestety nie posiadam, ale miałem u siebie go dość długo dzięki koledze po audiofachu;). Od niego zaczęła się moja miłość do el84. Po drodze była wspaniała Lorka, a skończyło się na Dynaco SCA 35 po dużych modyfikacjach. Leben jest wspaniałym piecem, nie każdy go doceni, ale można go pokochać i cieszyć się wspaniała muzyka nie tylko z wysokoskutecznych kolumn.
Hej, a który model słuchałeś? Jeśli piszesz el34 to pewnie 600ka. Zamierzasz zainwestować?

________________
Pozdrawiam GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Sandrok

El84 :). XSa miałem okazję słuchać. Dynaco nie sprzedam gra bardzo dobrze poza tym sporo w niego zainwestowałem. Nie wiem sam chyba najbliżej mi do Lorki było z tej trójcy, ale wszystkie trzy wzmacniacze wyśmienite.

GB

W nawiązaniu do moich prób przeprowadzonych z 1000cem, dziś dostałem telefon od zaprzyjaźnionego sklepu, który pożyczył mi wzmacniacz na odsłuchy, iż w jednostce, którą grałem uszkodzona była jedna z lamp.

Właściciel nie chciał uwierzyć, że 1000czka przegrała z 600ką podczas moich prób i sam się przekonał słuchając egzemplarza, który mi pożyczył. Jego odsłuchy potwierdziły moje spostrzeżenia.

Wzmacniacz wrócił do serwisu, który sprawdził jednostkę i lampy. Werdykt: jedna z lamp uszkodzona.

Wrócił z nowymi lampami i jest gotów do ponownego odsłuchu.

Aż się boję go ponownie pożyczyć.

________________
Pozdrawiam GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Ale jak to grał z jedną lampą uszkodzoną?
To powinien nie grać, czyli cisza lub słychać zniekształcenia.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: wiki w Marzec 17, 2023, 18:14
Ale jak to grał z jedną lampą uszkodzoną?
To powinien nie grać, czyli cisza lub słychać zniekształcenia.
Coś z nią było nie tak, co dokładnie nie wiem, padło stwoerdzenie, że lampa "siała", czy coś w tym stylu.

Jest możliwość ponownego wypożyczenia i posłuchania, co pozwoli przekonać mi się jak naprawdę gra ten wzmacniacz.

Jednak obawiam się, że jeśli mi się spodoba to zacznie się kombinowanie. Z info jakie otrzymałem 1000ka powinna mieć lepszą scenę no i nisko schodzący bas przy zachowaniu średnicy i wysokich 600ki.

________________
Pozdrawiam GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

gutekbull

Leben 600X na lampach KT66 to zupełnie inna bajka jak EL34. Bardziej otwarte brzmienie,wieksze poczucue realizmu ,wieksza namacalność dźwięku itd. Soniczna przepaść.

GB

Cytat: gutekbull w Grudzień 30, 2023, 14:35Leben 600X na lampach KT66 to zupełnie inna bajka jak EL34. Bardziej otwarte brzmienie,wieksze poczucue realizmu ,wieksza namacalność dźwięku itd. Soniczna przepaść.
Się nad zakupem takowych zastanawiam. Jakie i za ile pieniążków włożyłeś do swojego?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

W kupionym przeze mnie RS28CX po dwóch latach zaniemógł selektor źródeł.

Podczas przełączania zanikał jeden kanał w niektórych pozycjach i pojawiało się trzeszczenie w tychże. 

Pre odesłałem do naprawy gwarancyjnej, problem zarzegnany. Po powrocie przez niecałe kolejne dwa lata było ok.

Teraz znowu to samo. Serwisant, stwierdził, że selektory budżetowe i zaproponował wymianę przełączników na nowe w oparciu o srebro. Ma wyeliminować problem na lata.

Warto to zrobić? Pomoże jak przekonuje serwis?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Nie ma się co zastanawiać, wymieniać. Ale że taki badziew pakują, niezbyt dobrze świadczy o Lebenie. Bo ile kosztuje lepszy selektor, o którym mowa?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite