OBUH i Rogalów Analogowy.

Zaczęty przez miniabyr, Luty 03, 2015, 17:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Chciałbym zareklamować  TO COŚ :D Piszę tak celowo ,bo wykracza to poza utarte schematy działania od źródła  dźwięku ,proces nagrywania ,przygotowania winyli i oczywiscie dobór  samych artystów.Produkt z tego studia jest niszowy, wydawany w niewielkim nakładzie i adresowany do wymagającego/wyluzowanego odbiorcy.
W zeszłym roku wraz z PmComp'em wybraliśmy się w odwiedziny do Wojtka.Wizyta było dla mnie wręcz oczyszczająca. To że są takie jednostki na tej ziemi i robią wszystko z pasją i oddaniem,uświadomiło mi, w jakim idiotycznym i schematycznym świecie żyję. Jak brzmi tam muzyka nie będę się nawet starać opisać ,bo jest to niemożliwe.Przywiozłem z tej wyprawy kilka bardzo ciekawych pozycji na winylach i o paru skrobne coś  w tym wątku.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Gdybym był artystą chciałbym nagrać płytę w Rogalowie i wypuścić w świat OBUHem.

Ciekawy temat, bedzie okazja wyciągnąć z półek Miliana, Robotobiboka, Karpaty Magiczne...


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

O wszystkie te pozycje mam,więc rozkręcamy ten temat.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dziś chciałbym przedstawić  Robotobibok (2004 rok produkcji ,winyl) . Ta formacja wykracza stylistycznie poza każdy gatunek z którym muzycznie może się kojarzyć. Jeśli słyszymy jazz to z domieszką off jazz'u , trip-jazz, muzyki elektronicznej ,drum'n'bass ,free .To moja ulubiona płyta z Rogalowa Analogowego ,która nagrał Wojtek.Grupa już nie istnieje ,winyl praktycznie niedostępny i kolekcjonerski . Jeśli gdzieś spotkacie to kupujcie do kolekcji ,nawet jeśli muzyka wam nie podejdzie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Fajna muza,  czuje się dobrą realizację.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Ta płyta oprócz  muzyki jest również perfekcyjnie zrealizowana.Gdybym mógł nabyć drugi egzemplarz ,to była by to płyta testowa ,którą zabierał bym na każdy test analogu. Wgniata w fotel  A jest zrealizowana CAŁKOWICIE analogowo.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Z tego co widzę w necie, marne szanse na jej dostanie :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

#7
Miałem nowe lampy wygrzewać Metallicą ale Robotobibok znacznie lepszy. Już zapomniałem jak to genialnie brzmi! No i granie też wielkie -  puls, bujanie, dubowy momentami bas i te pejzaże na dęciakach. I na raz bęc, uderzenie w czambuł, trąbka w środku głowy! Potęga!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Jak ja się cieszę ,że nie tylko ja lubię takie granie i szperanie po zakamarkach muzycznych. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Początek strony B wyrywa z butów :)  Mój kot zwariował, miałczy do kolumn, kojarzysz ten moment? :)

Zapamietałes ich sprzęt studyjny? Na czym rejestrują? 2-track? A konsoleta?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Niestety nie wiem na czym nagrywali ,ale z  relacji Wojtaka to grane na  "setkę" w jednym pomieszczeniu. Co do setu w studio to musiało sie to zmienić od 2004 roku.Jak byłem tam 2014 roku to stała konsoleta Simensa z przełomu 60/70 lat ,monitory  aktywne małe K&H z lat 70  i miały dojechać dalekiego pola z Abbey Road z lat the beatles(przynajmniej taką oficjalną legendę sprzedał nam Wojtek ;D ). Zobaczyłem  też w studio najlepsze  na świecie lampowe mikrofony  z lat 50/60 których Wojtek ma potężną kolekcję.Oczywiście wszystko nagrywane na taśmę. W studio nie ma nawet podłączenia do komputera, aby poplotkować o dupie maryni z cały światem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Chcialbym to wszystko podotykać i posłuchać, a najlepiej być przez kilka chwil w trakcie takiego nagrania.

Płyta faktycznie niedostępna, na Discgos są 2 egzemplarze sprzedawane z... USA  :o

http://www.discogs.com/sell/release/650028?ev=rb

Drogo ale przecież ludzie placą więcej za reedycje MoFi, Analoque Productions a ta produkcja zjada je na śniadanie :) To jest klimat brzmienia starych, i to tych najlepszych, Impulse! czy Blue Note.
Dzieki, że kupiłeś Oranżadę i przypomiałeś mi o istnieniu OBUHa.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie2

Kiedyś chciałbym tam pojechać i zobaczyć jak to robią ludzie znający się na rzeczy, a nie myślący tylko o szybkim zarobku.

elem

Witaj kangie,

to może wspólna wycieczka forumowa? :) miniabyr z pmcompem jakos nas zaanonsują ;)

Jakis wywiad ze zdjeciami można opublikować, forumowe 7'EP wytłoczyć, pomysłów i marzeń to mam w rekawie po pachę :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie2

Czemu nie? Jeśli będzie to okres wakacyjny, to można pomyśleć.

gratefullde

To i ja się piszę na tę wycieczkę :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Przygotujcie kasę na niedostępne winyle , bo Wojtek je jeszcze posiada ,choć nie wszystkie.Ja z Pmcomp pewnie wybiorę się ,ale jeszcze nie wiem kiedy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht


miniabyr

#19
 OBUH.Dziś chcę polecić płytę wykonawcy,którego płytę kupiłem ale okupione było to obawami ,dużymi obawami ,że ów wykonawca  w nachalny sposób będzie mnie w prostacki sposób ewangelizować i pouczać jak mam żyć grzesznik w Polsce. Chodzi mi o solową płytę (podwójny winyl) Tomasza Budzyńskiego. Kupiłem. Jestem w szoku.Zawartość muzyki w muzyce  ;D 100%. Do dni dzisiejszego zastanawiam się dlaczego  tak dobrej artystycznie propozycji nie uświadczysz w tzw mediach? Muzycznie świetnie. Jakość nagrania jak na rock -audiofilska wręcz dupę urywa przy samej głowie. .Jakość plastiku wyborna.Poligrafia solidna i ze smakiem. Wydawca OBUH rok produkcji 2009. Jest jeszcze gdzieniegdzie dostępna na winylu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

he, he nabyłem ostatnio z Oranżadą i Semaforem. Poligrafia jest fantastyczna. Okładka jest większa niz normalne 12". Koszulki drukowane wchodzą bez oporu a w środku tychże insertów są koszulki ochronne z papieru z folią. Wszystko wazy chyba z 2 kilo :) Okładka jest zrobiona z grubej szarej tektury, jak amerykańskie czy japońskie płyty w latach 60-tych. A muzyka... rodzina przybiegła do pokoju i pyta, co to tak fajnie gra? A wiesz, ten z Siekiery i Armii.  To jest bardzo dobra płyta. Audiofilskie solo na basie na ostatniej stronie! Brać póki jest w serpent.pl.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Elem ile my mamy wspólnych ......płyt ,aż strach pomyśleć co będzie dalej. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

wspólnej to żadnej ale takich samych to pewnie sporo :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

No tak. :-[ Niestety nie przykładam się do logicznego formułowania  myśli.Chyba durnieje :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe