Ortofon 2M Black

Zaczęty przez rudy-102, Luty 09, 2015, 10:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

No i doczytałem.....
Masza, współczuję....
Oczekiwanie jest irytujące....
A sprzedawcy jeszcze bardziej....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

elem

Cytat: winylowy_luke w Marzec 26, 2021, 14:20To samo jest z nowymi płytami na allegro. Zamiast sprzedawać towar normalnie spekulują nim

Nie wszyscy ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza19

Gdzie są duety Stinga? A...?  ;D ;D ;D

wiki

Ja tam na Elema nie narzekam.....
Zdziwilo mnie, pierwszy raz, jak mi przysłał płytę bez zapłaty....
Szacun, Elem, SZACUN..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

elem

Cytat: masza w Marzec 26, 2021, 19:20Gdzie są duety Stinga?

No właśnie, gdzie są? Pytam się ja dystrybutora na PL, gdzie są? !
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza19

Czy ja narzekam?  :)

elem

I tak nie posłuchasz na 103R  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza19

#57
Ale mam Rohmanny, Sczura V15 i Szczura M75ED  :P
i nie zawaham się ich użyć  ;D


Ever Given ani drgnie. Kolejna próba odblokowania Kanału Sueskiego zakończona porażką

A mój Denon tam stoi w kolejce i się opierdziela...  >:(

wiki

Kanał Sueski kojarzy mnie się z....
"Fitzcarraldo"
Przepiękny film.....
Tam to walczyli z przeprawą statku!
Bo miała być opera w dżungli....
Wizjonerzy..... 🙃🙃🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

A mi od dzisiaj z nieosiągalną wkładka Denona  ;D :np:

wiki

Cytat: masza w Marzec 26, 2021, 19:56
A mi od dzisiaj z nieosiągalną wkładka Denona  ;D :np:
Po raz kolejny współczuję...
Masza, trzymaj się......
Masz fotel z oparciem? To się go trzymaj, abyś nie spadł podczas odsłuchów....   ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Therion


2M Black ma za sobą ok 12h. Siedzę i drapię się w głowę, co najlepszego zrobiłem. Nie zrezygnuję z niej.

Wiele godzin nie porównywałem jej z niczym, tylko siedziałem z otwartą japą i słuchałem. Teraz jednak, gdy nastawiłem D.Krall "Sway" uświadomiłem sobie, jak bardzo "zmiękła". Zatem zaraz po niej poleciało to samo na 103R. Teraz leci Rohmann, po nim będzie ATOC9/II a następnie znowu 2M.

........


A zatem tak...

2M Black - brzmi najbardziej Audio Show'owo. Zamykam oczy i jestem w Sobieskim. Te wystawowe sprzęty to zwykle nie mój dźwięk ale 2M tylko nadaje tamten posmak, nie przekracza mojej granicy smaku, dlatego tak mi się ten przekaz podoba - jest na granicy tego co lubię a tego, "jak to powinno brzmieć". Instrumenty brzmią "prawdziwiej" niż przy reszcie moich wkładek. Diana Krall jest wręcz "namacalna". Magia.

103R - ociepla to leciutko, dłużej wybrzmiewa nuty, przez co dźwięk bardziej "otula". Słuchając tej wkładki ma się wrażenie, że jest więcej "muzyki w muzyce". Do tego emocje... To dzięki nim, tej wkładce wybacza się przerysowanie instrumentów, sceny. Uwielbiam tę wkładkę.

ATOC9 - jest przeciwieństwem 103R. W jej przekazie emocji jest znacznie mniej, jest przede wszystkim muzyka - cała para idzie w wybrzmiewanie nut i rysowanie obrazu wydarzenia. Nie upiększa niczego tak jak 103R. Mam ją, ponieważ czasami chcę usłyszeć tylko muzykę. Niestety, mój spontaniczny zakup 2M Black to jej zagroził najbardziej


Rohmann -  ... szkoda gadać. Łączy cechy wszystkich wkładek powyżej i przerasta je. To inna liga. Wspaniały dźwięk. Na bezludną wyspę bez zastanowienia zabrałbym tylko ją.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomasz_pianista

Pytanie, na ile masz różne sekcje MM i MC w przedwzmacniaczu. Stąd też może być taka różnica na korzyść 2M.

Ja np.miałem Ortofona 540, to jest właściwe to samo co 2M black. Jednak wkładki MV oceniam dużo lepiej, naturalniej.
Grupa ratowania poziomu.

winylowy_luke

Cytat: elem w Marzec 26, 2021, 19:18Nie wszyscy
To prawda! voice_shop i najlepszamuzyka- (PodNazwa) nie robią takich wałów...I jak czegoś nie mają to piszą, że na zamówienie.
"Morzna? Morzna!"

Korci mnie aby 103R wziąć przytulić...

masza19

Cytat: winylowy_luke w Marzec 26, 2021, 20:39Korci mnie aby 103R wziąć przytulić...
To bierz na eBayu od jukiego z HG. Na 1oo% będzie szybciej niż u dystrybutora w PL
i taniej o 500....

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Therion

Cytat: masza w Marzec 26, 2021, 20:44
Cytat: winylowy_luke w Marzec 26, 2021, 20:39Korci mnie aby 103R wziąć przytulić...
To bierz na eBayu od jukiego z HG.
Też mam od Jukiego. Nie wiem jak on to robi, ale było bez cła. Kupiłem od niego 3 wkładki i każda tak samo.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: masza w Marzec 26, 2021, 19:56
A mi od dzisiaj z nieosiągalną wkładka Denona  ;D :np:

Twoja wkładka jest gdzieś tu

Ale korek się zrobił!
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 26, 2021, 20:21
Pytanie, na ile masz różne sekcje MM i MC w przedwzmacniaczu.

A to, to tylko makaroniarz wie. Ja oceniam co słyszę.

Cytat: winylowy_luke w Marzec 26, 2021, 20:39Korci mnie aby 103R wziąć przytulić


Moda jakaś sie na nią robi? Ale nawet jeżeli tak, to słuszna. Dźwięk jest magiczny. Gdy swoją kupowałem, to różne epitety poleciały. Po jakimś czasie, pod wpływem złych opinii nawet ją sprzedałem, ale ten dźwięk chodził caly czas za mną. W koncu się wkurzyłem i kupiłem kolejną. I ta już została. W ostatnim czasie była wkładką najczęściej graną.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

audiokawosz

Cytat: masza w Marzec 26, 2021, 19:56
A mi od dzisiaj z nieosiągalną wkładka Denona  ;D :np:
Nie możesz zrezygnować ? Niech oddają kasę . Wkładki frachtem to lekkie przegięcie . Od Jukiego zamów.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Nie opłaca się już jej brać od jukiego.
Czekam na info czy w Europie nie mają. Jak jest to mi ściągną, jak nie ma to rezygnuję.

winylowy_luke

Lol, a ja właśnie złożyłem zamówienie u jukiego ;D

masza19

Ile Ci wyszło? 1300-1400?

winylowy_luke

Niestety 1500 (paypal swoje też dolicza)

masza19

No właśnie.
U nas 1800 na FV. Czyli kosztuje mnie to 1460 i mam gwarancje na miejscu jakby coś.
A przede wszystkim uległem opisowi, że jutro będzie u mnie...  >:(