Nowy gramofon do max. 4000 PLN

Zaczęty przez BloodHar, Październik 18, 2020, 12:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Cytat: tomcio w Grudzień 31, 2020, 18:00Biedronkowe płyty to zwykły badziew... mam kilka to mogłem porównać do starych wydań tych samych płyt.
Nie ma czegoś takiego jak "biedronkowe płyty". Są to te same edycje co w innych sklepach. Porównywanie zaś obecnych wznowień do wydań z epoki nie jest również takie oczywiste. Czasami jest gorzej, czasami lepiej... Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Poza tym co chcesz porównać? Pierwsze wydanie czy kolejną, tłoczoną w Niemczech czy Holandii reedycję z epoki?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

paul_67

To jest oczywiste, ale do niektórych to nie dociera.Jak komuś nie pasują reedycję to OK i nie mam nic do tego, ale ciągłe pisanie o " biedronkowych płytach" jest już po prostu wkurzające.Sam rzadko kupuję w marketach spożywczych Lp.Nie poluję na okazję.Raczej czasami przypadkowo coś wypatrzę...

BloodHar

Ja w Biedronie znalazłem parę płyt. Obudziła się we mnie chęć posiadania. I teraz stawiam pierwsze kroki na drodze po dźwięk. :)
Gramofon ustawiłem. Z dokładną poziomicą podkręciłem nóżki. Podniosłem całe ramię o 4mm żeby ramię było równolegle do płyty. Poprawiłem anti-skating według rad kolegów. Trochę w sylwestra na nim pograłem. I zaczęło to wszystko jakoś grać. Ale ewidentnie muszę poszukać lepszego pre. Słyszę że skraje pasma tzn. bas i wysokie są przygaszone. Wymiana kabelków na razie nie pomogła. Przynajmniej na tych co mam. Proszę o kilka propozycji sprawdzonych pre. Teraz to będę chciał jednak takie pre, przesłuchać żeby wyciągnąć wnioski.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

Piterski

BUphonoAMP MC/MM to jest DIV.
Shiit MANI - to już fabryczny do kupienia z drugiej ręki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

christo

Cytat: BloodHar w Styczeń 01, 2021, 12:29Proszę o kilka propozycji sprawdzonych pre.
Jaki budżet?
Cytat: BloodHar w Styczeń 01, 2021, 12:29Podniosłem całe ramię o 4mm żeby ramię było równolegle do płyty. Poprawiłem anti-skating według rad kolegów. Trochę w sylwestra na nim pograłem. I zaczęło to wszystko jakoś grać.
A powiedz - jak z kalibracją? Na pewno poprawnie ustawiłeś wkładkę? Masz jakiś szablon do weryfikacji?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Cytat: BloodHar w Styczeń 01, 2021, 12:29I teraz stawiam pierwsze kroki na drodze po dźwięk.

No więc właśnie o to chodzi. Słuchaj muzyki jaką lubisz, ale zdobądź parę egzemplarzy z epoki, o których wiadomo, że dobrze grają, by wiedzieć co się z toru analogowego da wycisnąć. Wtedy powiesz, że nie gramofon słaby, a realizacja taka sobie ;)

No i graj, niech godziny pracy wkładki lecą :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Headshell musi być równoległy do płyty a nie rurka czy ramię jako takie. To na nim wisi wkładka i dlatego jego powierzchnia powinna być brana pod uwagę.

GB

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 01, 2021, 14:04
Cytat: BloodHar w Styczeń 01, 2021, 12:29I teraz stawiam pierwsze kroki na drodze po dźwięk.

No więc właśnie o to chodzi. Słuchaj muzyki jaką lubisz, ale zdobądź parę egzemplarzy z epoki, o których wiadomo, że dobrze grają, by wiedzieć co się z toru analogowego da wycisnąć. Wtedy powiesz, że nie gramofon słaby, a realizacja taka sobie ;)

No i graj, niech godziny pracy wkładki lecą :)
Będzie długa, wyboista i ciekawa.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

BloodHar

Wkładka była fabrycznie zamontowana na headshelu. Sprawdzałem z instrukcją. Czubek igły jest dokładnie 52mm od początku headshela. Płaszczyzna wkładki jest o może dwa mm cofnięta od czoła headshela. Przyczylem wagę i ustawiłem nacisk na 1,8 g. Z gramofonem nie było dostarczonych dodatkowych szablonów do kalibrowania. Ale trochę z rozmyślałem kupiłem ten gramofon bo sprawdziłem że nie ma w nim za dużo ustawień. A bałem się tego przed zakupem.
Co do pre to chciałbym wydać do 1000, może lekko ponad. Raczej już gotowe rozwiązanie.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

BloodHar

Poczytałem o tym pre. Jak trzeba w nim dobrać impedancję i pojemność żeby pasowało do wejścia mojego wzmaka?
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

Piterski

Cytat: BloodHar w Styczeń 01, 2021, 16:18Jak trzeba w nim dobrać impedancję i pojemność żeby pasowało do wejścia mojego wzmaka?
To są nastawy dopasowujące pre do wkładki. Do wzmacniacza trafia już wzmocniony sygnał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

BloodHar

No to teraz dożyć tylko do wypłaty. :) I coś trzeba będzie kupić. Dzięki za porady i wyjaśnienia. Było to potrzebne w fazie pierwszego szoku. :)
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

ziko369

Czy ramię w gramofonie powinno spokojnie obracać się aż nad szpindel?

Piterski

Cytat: ziko369 w Styczeń 04, 2021, 12:02
Czy ramię w gramofonie powinno spokojnie obracać się aż nad szpindel?
Tak było we wszystkich modelach manualnych z jakimi miałem do czynienia i tak jest w półautomacie, który posiadam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

W moim Technicsie między szpindlem a body wkładki zostaje jakieś pół centymetra. Bliżej się nie da. Blokada konstrukcji ramienia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bacek

Cytat: ziko369 w Styczeń 04, 2021, 12:02Czy ramię w gramofonie powinno spokojnie obracać się aż nad szpindel?
Po co?
W Technicsach które widziałem nie dochodzi.

ziko369

Właśnie moje ramię miało jeszcze kawałek i przypadkowo w trakcie ustawienia vta obróciłem ramię 😕

Piterski

Cytat: ziko369 w Styczeń 04, 2021, 12:28
Właśnie moje ramię miało jeszcze kawałek i przypadkowo w trakcie ustawienia vta obróciłem ramię 😕
To poluzuj śrubę i ustaw tak byś mógł mim wygodnie operować. Obruciła Ci się cała kolumna czyli tragedii nie ma.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ziko369

Operować mogę w sumie swobodnie...nawet lepiej mi to ustawienie pasuje

Piterski

Cytat: ziko369 w Styczeń 04, 2021, 12:48
Operować mogę w sumie swobodnie...nawet lepiej mi to ustawienie pasuje

To jeśli Ci się nie opiera w skrajnych położeniach o krawędzie obudowy łożyskowania to powinieneś mieć jakiś powodów do obaw. Przyjrzyj się na spokojnie jak ono pracuje czy gdzieś nie dociągasz go do maksymalnego położenia, jak łapie je winda itp. Nie znam dokładnie budowy tego ramienia, tyle co zobaczyłem na zdjęciach.
AS w tym ramieniu zdaje mi się jest tak rozwiązany, że daje stała siłę po przez sprężynę niezależnie od położenia ramienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ziko369

Dzięki Piotr...
Wróciłem jednak do pierwotnego ustawienia, przeskakiwało i zatrzymywało się ramię...

Bacek

Cytat: ziko369 w Styczeń 04, 2021, 12:28Właśnie moje ramię miało jeszcze kawałek i przypadkowo w trakcie ustawienia vta obróciłem ramię
Hmm, w SL1200 mk2-5 tak się chyba nie da ale może w nowszych coś zmienili skoro tam i półautomat jest (1500).

ziko369

W moim Soniaku...o czym się przypadkiem dowiedziałem 🤔...da się obrócić cała kolumnę...

tomcio

A czy przypadkiem nie jest tak, że zakres obrotu zależy od przyłożonej siły ?  8)