Czyszczenie płyt

Zaczęty przez fontaine, Styczeń 26, 2019, 19:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

bat73

Ja kiedy używałem Knosti też miałem problem z rysowanie płyt przez te białe nakładki. Pościągałem ja i na ich miejsce założyłem kawałki pociętej dętki rowerowej (najwęższej jaką znalazłem - takiej do szosówek)

GregWatson

I to jest dobra koncepcja. 👍
Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo

Greg, dzięki za wyjaśnienie. Co prawda nigdy nie zdarzyło mi się porysować płyty tymi nakładkami (wystarczy zachować ostrożność), ale właśnie nie bardzo widziałem sens w ich zastosowaniu ze względu na wątpliwą jakość ich wykonania.

GregWatson

Ale dętka to niezły patent. Spróbuję jeszcze końcówki palców od rękawiczek gumowych.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kefas

Jaki płyn używacie do myjek ultradźwiękowych? Widziałem takie oznaczenia: RG, AC, RC, UG firmy Sonica

kefas

Pytam bo to mi się zrobiło z labelem po zetknięciu z płynem gdy krążek separacyjny go przepuścił

Pboczek

Cytat: kefas w Lipiec 13, 2022, 14:55Widziałem takie oznaczenia: RG, AC, RC, UG firmy Sonica

Idzie zwariować jeżeli są cztery różne płyny do mycia w ultradźwiękach. Kto się na tym wyzna? Z labelem to niech się producent płyny wytłumaczy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bacek

Nie za szybko to się kręci skoro labele zacieka?

kefas

Jak dobrze pamietam 6RPM o taka

lisor

... podpowiedzcie Koledzy jakim specyfikiem wzbogacić podstawową miksturę forumową /woda DEMI, IPA, fotonal / dla zwiększenia ? lub uzyskania  uzyskania w ogóle własności antystatycznych.

Piterski

Mi się sprawdzała domieszka płynu Knosti ta około 20-30% objętości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Potwierdzam.  Ja myję też w tym płynie -  znakomity do pozbycia się ładunków elektrostatycznych a później płuczę w wodzie demineralizowanej. Efekt znakomity.
Trochę tego i trochę tamtego też.

lisor

... myję w ultradźwiękowej.

Koncentrat z Winylspot-u jakoś mi średnio działa antystatycznie- może zbyt wiele oczekuję ?

Dodatek płynu Knostii może powodować zapylenie rowka a płukanie wtórne to kłopot. Myślałem też o koncentracie L"ART du SON i o jego przydatności do myjki ultradźwiękowej, niby można wg ogólnych opisów sprzedawców, chociaż wyraźnych wskazań nie widziałem ?

GregWatson

Niestety, coś za coś. Ja mam też ultradźwiękową myjkę ale pierwszy raz myję w knosti, płuczę i wrzucam nowe folie antystatyczne.
Trochę tego i trochę tamtego też.