Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
lampa / Odp: Jaki SET?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez romeksz dnia Wczoraj o 23:32 »


Barwy instrumentów akustycznych, płynność i lekkość brzmienia, kreowana przestrzeń - wszystko to są bardzo pożądane atuty i w jazzie akustycznym, i w kameralnej muzyce barokowej.

A tę muzykę nagrano na lampie czy tranzystorze?


Muzykę ?

Jazz akustyczny i kameralna muzyka barokowa?

No chyba że odnosisz się do fotki, ale wtedy to się do Szkocji nie wybieraj
2
lampa / Odp: Jaki SET?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cortes dnia Wczoraj o 23:19 »
Reasumując, jestem w kropce. Mam nadzieję, że się za parę dni obudzę i mi przejdzie, ale póki co rozważam w głowie różne warianty. 300B czy 845? A może 805? 211? No i pod jakie kolumny to podpiąć?
Ja proponuje posłuchać Cayina na lampie 845. Sam takiego skurczybyka posiadam i jestem zadowolony. W końcu każda cyganka chwali swoje dzieci >:D. A kolumny? Pasuje żeby z 90db decybeli miały. Ja mam spięty piec z paczkami ze s 16hz. Uważam, że jest pełna synergia.
3
audio voodoo? / Odp: Wibracje? Nie, dziękuję.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vasa dnia Wczoraj o 23:18 »
Podobno od dętki lepszy jest papier toaletowy - rolka. Stadionowa przestrzeń się robi, migdałki widać wolakistkom i wibrafon staje się aksamitnie wybrzmiewający.
Znowu zaczynasz?
4
lampa / Odp: Jaki SET?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vasa dnia Wczoraj o 23:14 »
Barwy instrumentów akustycznych, płynność i lekkość brzmienia, kreowana przestrzeń - wszystko to są bardzo pożądane atuty i w jazzie akustycznym, i w kameralnej muzyce barokowej.

A tę muzykę nagrano na lampie czy tranzystorze?


Muzykę ?
5
fascynacje muzyczne / Odp: Teraz słucham
« Ostatnia wiadomość wysłana przez romeksz dnia Wczoraj o 23:01 »
Ha, takie coś wynalazłem u siebie.

I to ma nawet całkiem niezłego kopa

6
fascynacje muzyczne / Odp: Teraz słucham
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiki dnia Wczoraj o 22:56 »
Bo pierwszy utwór to 44:50
Prawda, że krótki......
7
wkładki i igły / Odp: Denon DL 102 czy Audio-Technica AT33MONO czy jakaś inna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr__ dnia Wczoraj o 22:53 »
Kangie ja się tymi kilkoma milimetrami w jedną czy w drugą stronę nie przejmuję, po prostu ustawiam przeciwwagę główną na zero, a potem jadę do kreski bo przynajmniej ją widzę, sprawdzając na wadze no ale można sobie ustawić główną tak że ciężarek na ramieniu będzie na środku kreski tylko po co jak wtedy zbytnio nie widać skali. A tak wogóle dzięki za pamięć.
A teraz ciekawostka bawiłem się niedawno ATmono3 na ciężkim ATP16 ale stosując fabryczny headshell - dla ATmono3 to za lekko - wrzuciłem ją na old sme na modyfikowanym nożyku (ramie w zasadzie bez znaczenia, zmiana traf już ze znaczeniem) ale dałem headshell audiotechnicy LH18 (18g i tu jest pies pogrzebany). Śmiało stwierdzam że dla bractwa monofoniczno-vintagowego ATmono3  potraktowana IDENTYCZNIE jak Denon103 spokojnie może stać się kultową wkładką. Właśnie dałem ją pod 40omów na AU320, ma tą 18 gramową pancerną główkę i rozłożyła mi na starych płytach (zaznaczam że oddzielam stereo od mono) na łopatki denona 103R - denek ma tylko górny bas głębszy. Szkoda że nie mam SPU mono, ale podstawowe SPU stereo w swej 30g główce i nacisku 4g to niezdarny grzmot (w dodatku nie wiadomo do jakich płyt) przy ATmono3 (2-2,3g i ustawialna 1/2 cala) choć naprawdę bardzo nasycony i klimatyczny. Dla mnie obecna cena SPU do pseudo mono jest nieakceptowalna, wiele wiele razy więcej niż ATmono3 - mimo tradycji to jednak audiofilski idiotyzm - w mono3 nietypowe napięcie 1,2mV daje jednak olbrzymią zaletę - mając różne stare klamoty vintage podpinamy ją pod trafo jak niskonapięciową mc - jakiekolwiek szmery łożysk, lamp, starych kondensatorów, wiekowych kabli pojawiają się dopiero przy tak głośnym słuchaniu że jakby to powiedzieć w 50m2 się nie dałoby pewnie wytrzymać chwili dłużej. Rewelacja można olać kosztowną audiofilską pogoń za ciszą w tle.
8
fascynacje muzyczne / Odp: Teraz słucham
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiki dnia Wczoraj o 22:44 »
h=ch
9
fascynacje muzyczne / Odp: Teraz słucham
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiki dnia Wczoraj o 22:43 »
A ja po młodości i przypominałem sobie jak mój syn miał 8 lat i śpiewał "rozgrzany jak pięć muszę ją mieć" a teściowa nie mogła zrozumieć co on śpiewa.
To, moim zdaniem, najlepsza płyta Dżem....
Leży w systemie głównym i czeka na pomocną rękę co ją wyciągnie z półki i zapoda do odtwarzacza.....
Hihihi


PS. Kraina chichów..... Taka książka.....
10
fascynacje muzyczne / Odp: Teraz słucham
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiki dnia Wczoraj o 22:40 »
Keith Jarrett
La Scala
Cały czas utwór pierwszy.....
Wchodzę w trans z tym jego graniem.....
Prawie jak Bolero.....
🎼🎼🎼
Strony: [1] 2 3 ... 10