Ignorant kupuje szpulaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2015, 20:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

#25
Albo zrobić/kupić przejściówkę z DIN na RCA?





Wersja minimum dla testów
http://winyle.pl/kable-do-gramofonu/4290-adapter-rca-din-milty.html

pmcomp

Cytat: miniabyr w Grudzień 18, 2015, 09:49

Telefunken A15 wchodzi w rachubę ,ale z normalnie ustawionymi głowicami . Zakup w celach zawodowych.

Bardzo mało prawdopodobny zakup. Tak ustawione głowice to niezwykła rzadkość.

Pozdro

pmcomp

#27
Cytat: masza w Grudzień 18, 2015, 13:53
Albo zrobić/kupić przejściówkę z DIN na RCA?





Wersja minimum dla testów
http://winyle.pl/kable-do-gramofonu/4290-adapter-rca-din-milty.html


Input: 0.25mV (line), 2.0mV (DIN), 70mV (mic)

Output: 0.775V (line), 0.3V (DIN)

http://www.hifiengine.com/manual_library/akai/gx-620.shtml


Moim zdaniem jest tam błąd. Dla input powinno być 0.25V, 2.0V i 70mV choć ta wartość na mikrofonu jest bardzo duża. Zależy jaki mikrofon.

Pozdro

MAC

OK, wróć...
Pogmerało mi się. Źle przeczytałem, że na RCA jest 0,07V.
Mój błąd. Starość i ślepota :)


vasa

Cytat: masza w Grudzień 18, 2015, 14:03Starość i ślepota
Nie przejmuj się. Napisałem dokładnie to samo. Tyle że kapnąłem się ciut szybciej.
Więc raczej refleks :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: pmcomp w Grudzień 18, 2015, 13:54
Cytat: miniabyr w Grudzień 18, 2015, 09:49

Telefunken A15 wchodzi w rachubę ,ale z normalnie ustawionymi głowicami . Zakup w celach zawodowych.

Bardzo mało prawdopodobny zakup. Tak ustawione głowice to niezwykła rzadkość.

Pozdro

W sumie nie śpieszy mi się. Choć jak wpadnie mi coś interesującego to może byc inny.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Tak popatrzyłem to jutubach i ludzie mają o wiele wyżej podkręcony prąd podkładu. Ja miałem na godzinie 10, a ludki dają godzinę 12, a nawet 14. Tylko jak się to ma do nie przekraczania czerwonego pola, które oznacza przecież przesterowanie sygnału? Ignor? Taki urok maszyny? Czas poszukać chyba instrukcji obsługi  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Temat NAB przerabiałem już parę lat temu i z tych oryginalnych nie byłem zadowolony, ponieważ nie wszystkie szpule trzymały równie pewnie i zdarzało się, że telapały (hałasowały) przy przewijaniu.Co prawda nic nie spadło, ale obniżało to znacznie komfort podczas użytkowania magnetofonu.Wziąłem sprawę na warsztat i zaprojektowałem ten element po swojemu.Na AS można się  dokopać do tego tematu.Według użytkowników sprawdziły się w praniu.

paul_67


miniabyr

Cytat: paul_67 w Grudzień 18, 2015, 15:52Wziąłem sprawę na warsztat i zaprojektowałem ten element po swojemu.Na AS można się  dokopać do tego tematu.Według użytkowników sprawdziły się w praniu.
To ja tez poproszę .Paul marsz do tokarki i wytoczyć proszę dla kolegów takie piękne Nab'y
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

To drogie rzeczy są :)

miniabyr

Cytat: paul_67 w Grudzień 18, 2015, 17:02
To drogie rzeczy są :)
No i co z tego ,ze sa drogie jak sa jednostkowe!Podaj cenę i już .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41


gratefullde

Paul dawaj cenę :) Nikomu nie powiemy :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

A co ja się tam będę pierdolił ze śrotem z aukcji...

Paweł, możesz mi zrobić śpulaka?

;D

gratefullde

Ja poproszę o sam dźwięk, po [wulgaryzm] mi sprzęt :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Grudzień 18, 2015, 17:09
Ja poproszę o sam dźwięk, po [wulgaryzm] mi sprzęt :)
No chyba że sprzet błogosławiony . Taki co począł Dudę -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Cytat: miniabyr w Grudzień 18, 2015, 17:13No chyba że sprzet błogosławiony . Taki co począł Dudę -)
;D ;D ;D


paul_67

Z tymi Nabami jest taka sytuacja,że ja jestem projektantem, a wykonanie zlecał jakiejś firmie Manius 59 (AS).To było obrabiane na numerykach i w grę nie wchodzi tylko toczenie.Pewnie ma jeszcze rysunki i z nim trzeba pogadać.Jednostkowa produkcja na pewno nie będzie opłacalna.

gratefullde

Cytat: miniabyr w Grudzień 18, 2015, 17:13No chyba że sprzet błogosławiony .

To nie mój, nie mój, wiek się nie zgadza :) Gratuluje skojarzeń :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Grudzień 18, 2015, 17:17
Cytat: miniabyr w Grudzień 18, 2015, 17:13No chyba że sprzet błogosławiony .

To nie mój, nie mój, wiek się nie zgadza :) Gratuluje skojarzeń :)
Cholera jakoś wszystko kojarzy mi się z Dupą!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Swego czasu ktoś chciał je odkupić od jednego z posiadaczy za 1000 zł i nie zmieniły właściciela.Już nikt nie chce, prawda ? :)

miniabyr

#47
Co to z cena dla audiofila. Poczekaj do przyszłego miesiąca to uzbieram ;D .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

#48
Dorwałem instrukcję obsługi nowszego modelu od mojego ( GX 625- cyfrowy licznik, timer) i tam nie ma nic o stabilizowaniu szpuli za pomocą fabrycznych uchwytów. Jedynie słusznym rozwiązaniem są naby :) Czyli nawet jak ktoś ma instrukcje może uznać, że nie da się zamocować stabilnie szpul, albo uznać- jak ja ignorant, że gdy szpula spada podczas odtwarzania- coś jest zepsute. Otóż nie jest i wiem to dzięki miniabyrowi. Szpindel ma czarny  pipek, który po założeniu szpuli, tak by oparła się na gumowej macie talerza, odciągamy w kierunku jak strzałka 1 i przekręcamy w lewo, lub w prawo tak aby trzy wypusty wyskoczyły z trzech wpustów szpuli i oparły się po lekkim przekręceniu na szpuli, dociskając ją do gumowej maty.  Zdjęcie na dole przedstawia założoną szpulę. Proste? Proste, ale trzeba wiedzieć  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A teraz kto mi powie po co jest ten okrągły otwór nieco oddalony od środka w szpuli? Niektóre szpule go mają, inne nie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93