Awaria wzmacniacza Musical Fidelity A2

Zaczęty przez paul_67, Luty 06, 2016, 17:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Mój ukochany wzmacniacz MF A2 uległ awarii.Przy włączaniu przepalił się bezpiecznik T 8 A.Po wymianie na chwilę załączył (zapaliły się diody w gałkach potencjometrów) i po paru sekundach zgasł.Mam go od nowości i nie wyobrażam sobie dalszej egzystencji bez niego.Może ktoś by mógł pomóc? Fachowcom z mojego miasta boję się powierzać...

Piterski

Pawle znam jedną osobę kompetentną, ale może trochę  kosztować.
Facet zna się na rzeczy korzystałem z jego usług, a polecił mi go przed laty pan Mokrzycki.
Robi naprawdę audiofilskie klocki dla salonów audio. Obecnie uchwytny jest w Krakowie lub Warszawie bo często tu przyjeżdża.
Ma stronę internetową (http://www.audioazyl.com/), panów jest dwóch ja znam pana Marka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Proponuję wrzucić "naprawa audio vintage". Owo vintage chyba daje jakąś tam minimalną przesłankę świadczącą o pasji.
Oto wyniki:

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=naprawa%20audio%20vintage
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

O, to już jest vintage? Ale ten czas leci! Raczej nie chciałbym go nigdzie wysyłać bo nie przeżyłbym jakby coś się z nim stało. Wzmacniacz wygląda jakby był prosto z fabryki.Gdyby ktoś był z Poznania lub okolic to bym dowiózł.

Piterski

#4
Jak chcesz to Ci kontakt do Pana Marka dam, a nusz współpracuje z jakimś salonem w Twoich stronach.
Wtedy na pewno sprzęty przewożą i nikt ich nie wysyła.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

WOY

No to może spróbuj zapytać o serwis waszego poznańskiego sprzedawcę:
Adres: ul. Palacza 115, Poznań
Telefon: 616627716
e-mail: sklep@abcav.pl

paul_67


frywolny trucht

Cytat: paul_67 w Luty 06, 2016, 20:22O, to już jest vintage?

Nie o to chodzi. Wydaje mi się po prostu, że to słowo pozwoli łatwiej wyłowić serwisanta pasjonata. Stare sprzęty potrzebują cierpliwości i zwyczajnie serca.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: paul_67 w Luty 06, 2016, 17:53
Mój ukochany wzmacniacz MF A2 uległ awarii.Przy włączaniu przepalił się bezpiecznik T 8 A.Po wymianie na chwilę załączył (zapaliły się diody w gałkach potencjometrów) i po paru sekundach zgasł.Mam go od nowości i nie wyobrażam sobie dalszej egzystencji bez niego.Może ktoś by mógł pomóc? Fachowcom z mojego miasta boję się powierzać...

LINNART, Mirek Tomaszewski, Warszawa.
Praktycznie wszystko u Niego serwisuję.

Pozdro

paul_67

Przy załączonym wyłączniku występuje zwarcie na gniazdku sieciowym między L-N.

paul_67

Poszedł kondensator filtrujący.Mam nadzieję,że to wszystko :)

paul_67

Doopa.Wylutowałem kondensator i dalej jest zwarcie na gniazdu sieciowym...

paul_67

Póki co odkurzyłem wzmacniacz lampowy i sobie pogrywam w dniach smutku i niepewności:)

vasa

Paczę na zdjęcie i myślę że specjalna krzywda Ci się nie dzieje :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

grzecho


vasa

Cytat: grzecho w Luty 08, 2016, 21:33
Krzywda się dzieje jak "PACZĘ"
"Paczenie" jest ogólnie przyjęte i zaakceptowane przez Prezesa.
:)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Usterka zdiagnozowana.Udałem się do miasta, aby kupić potrzebne części (mostek prostowniczy i bezpieczniki) i w dwóch sklepach z częściami elektronicznymi ich nie mieli! To są podstawowe, typowe elementy! Więcej z domu nie wychodzę.Strata czasu na chodzenie, jeżdżenie i szukanie miejsca do zaparkowania.Internet wszystko załatwi...

rudy-102

Tak to jest. Jedziesz pół godziny, 20 minut szukasz parkingu, a pan w sklepie mówi że może zamówić  i masz przyjść za trzy dni. :(

paul_67

Części doszły.Wzmacniacz naprawiony.Sens życia powrócił:) Jestem tak zżyty z tym sprzętem, że nawet sobie nie wyobrażam gdybym stanął przed problemem zakupu czegoś nowego.Nie chcę niczego innego !

gratefullde

Ja mam dwa wzmacniacze lampowe i niedawno kupioną integrę tranzystorową. Bez tej ostatniej jestem smutny :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

#20
Tydzień chodziłem po... Nie potrafiłem sobie znaleźć miejsca, a tu trzeba było jeszcze zap... do roboty... Koszt podzespołów jakie wymieniłem to niecałe 2 zł :)

vasa

#21
Cytat: paul_67 w Luty 12, 2016, 20:17
Tydzień chodziłem po... Nie potrafiłem sobie znaleźć miejsca, a tu trzeba było jeszcze zap... do roboty... Koszt podzespołów jakie wymieniłem to niecałe 2 zł :)
Najlepszy współczynnik cena / radość na świecie :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Przyznam się,że trochę spanikowałem.Już żałobę ogłaszałem...

vasa

Cytat: paul_67 w Luty 12, 2016, 20:53
Przyznam się,że trochę spanikowałem.Już żałobę ogłaszałem...
No to pijacki piątek jak znalazł :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67