Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Magreeltoreel w Luty 29, 2016, 22:10chyba już postanowiłem że to będzie coś z Thorensa.
Chyba rozsądnie :)
Napisz do Ahai. On ma je w małym palcu to coś Ci podpowie. Tyle że też będzie ciągnął w górę :))
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

audionet

My wszyscy ciągniemy w górę to taka choroba  :)

vasa

Cytat: audionet w Marzec 01, 2016, 00:26My wszyscy ciągniemy w górę to taka choroba 
Chyba zaczynam zdrowieć bo od dłuższego czasu nervosa jest słabsza od lenistwa.
Tylko te cholerne płyty się wszędzie poniewierają :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

robiz

a czemu nikt Fontka nie zapodał..
Cena sie zgadza.

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

frywolny trucht

O 5 stów droższy ( połysk) i nie ma wkładki ani preampa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

AdFontest nie jest prostym w obsłudze gramofonem, jak ktoś nie ma do gramofonu zacięcia i cierpliwości to uważam, że to nie wybór dla niego.
By korzystać z AdFontesta trzeba się nie bać rozwiązywania ewentualnych problemów (które sporadycznie w niektórych modelach się pojawiają) no i traktować analog jako główne źródło dźwięku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Zdecydowanie. Ad Fontes nie jest jedynym słusznym rozwiązaniem dla każdego.
Piterski skąd ci się bierze ta literka "t" na końcu, hę? Masz jakąś ulepszoną wersję? Takie Mk 3?
;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Chyba tak  ;D bo będzie z stabilizacją obrotów.    To ... t jakoś samo mi się tak przykleja.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

robiz

Zgadzam się , że Fontek to nie sprzęt dla każdego. trzeba mu troche życia oddać :)
A swoja droga nie wiedziałem , że juz kosztuje pod 4 koła ....

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Magreeltoreel

Nie znam Fonteka ale chętnie bym poznał może w wakacje któryś z kolegów mi go zaprezentuje.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

paul_67

Moim zdaniem najlepszy gramofon w relacji cena/jakość można wykonać samemu.Satysfakcja będzie taka,że każdy markowy wyrób siada :)

rudy-102

Cytat: robiz w Marzec 01, 2016, 13:25
a czemu nikt Fontka nie zapodał..
Cena sie zgadza.

robiz
Ja sobie od razu o nim pomyślałem, ale po pierwsze nie chciałem się wciskać z własnymi meblami, a po drugie cena się nie mieści. Sam gramofon 4, jeśli ze sterowaniem mikroprocesorem to 5, z wkładką 6, z przewzmacniaczem 8. To mocno ponad to kolega założył.

rudy-102

Cytat: Magreeltoreel w Marzec 01, 2016, 21:20
Nie znam Fonteka ale chętnie bym poznał może w wakacje któryś z kolegów mi go zaprezentuje.
No to musisz się do któregoś z nas wprosić bo tym gramofonem nie łatwo jest podróżować. :)

rudy-102

A tak szczerze. Jeśli ma to być gramofon tylko do przegrania na taśmę to nie wiem - może to głupi pomysł - ale Technics SL-1210. Nieśmiertelna maszyna. Używane chodzą jednak w okolicach 700 euro.

frywolny trucht

No dobra, może czas byś i ty Robiz się pochwalił. To wcale nie taka głupia maszyna, a na gwarancji nówka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

robiz

Cytat: frywolny trucht w Marzec 01, 2016, 21:46
No dobra, może czas byś i ty Robiz się pochwalił. To wcale nie taka głupia maszyna, a na gwarancji nówka.
Znaczy chodzi o tego " paskudnego  i Dj'skiego " Pioneera. Przeca to any-audiofilskie cudo ;)

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

robiz

Ja tam wierszokletą nie jestem, ale jak ktos ma na zbyciu 3000 polskich narodowych banknotów to może warto sie pochylić nad Pioneer PLX-1000

Tutaj troche więcej górnolotnych opisów kolegi Violeta:)

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/11/gramofon-pioneer-plx-1000.html

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Magreeltoreel

A co myślicie na temat Lenco może by mi wystarczył do moich magnetofonów, tylko jaki model brać pod uwagę?
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

frywolny trucht

Współczesne Lenco to chińskie plasticzaki, stare idlery- z audiofilskiego punktu widzenia- nie miały oszałamiających osiągów, ale... skopiujesz sobie na taśmy ducha tamtych czasów  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Magreeltoreel

Miałem kiedyś Thorensa 150 mk2 czym różni się od 125.
Czy warto wchodzić w takie archaizmy jak Thorens 124? :(
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

kawosz

Podłączę się do wątku . Przytargałem do domu Denona Dp 2000 . Mogę w rozliczeniu dać Dp 59L . Wkładka to 103 lub 103 r nie wiem bo się na MC nie znam . Na ramionach też się nie znam . Proszę o radę .
Wkleję zdjęcie ramienia może to pomoże .

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Dlaczego ? Ja się nie znam na gramiakach tak jak Wy  :) . Z wyglądu podoba mi się bardziej 59L ale trzeba go doinwestować . Wkładka i ramię . Szukam szczerej porady  :)

MAC

Czy to ramię to 10" DA-790?