Skóra fura i komóra no właśnie jaka komóra.

Zaczęty przez GregWatson, Luty 29, 2016, 21:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Musisz mieć wciąż niewykorzystane limity usług. Dopytaj ją o to, czego Ci nie daje, a zgodnie z umową powinna.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

U mnie wyjściowo w Nju było tak:

Abonament Bez limitu 29 zł
Nielimitowane rozmowy, SMS/MMS do wszystkich w kraju i w roamingu UE oraz 10GB internetu w kraju (z czego 3,39 GB do wykorzystania w roamingu UE
Drugi numer z tym samym pakietem, wspólnym internetem - 9zł
Usługa im dłużej tym lepiej.

Czyli za 4 numery płacę 76zł
I paczę, że nic się nie zmieniło. Mam tylko wrażenie, że nie było pułapu 25GB po roku, tylko od razu 30GB. Nie jestem w stanie jednak tego zweryfikować.

Pamiętam, że zdarzało mi się dokupować 9GB transferu za 9zł, czyli nie najgorzej, ale wyraźnie w temacie pakietów internetowych zastój.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Kureczka. Play się wozi jak panisko. Za dwa numery 90zł  :o :o Fajnie, że ktoś oferuje internet bez limitu, ale cena 85zł za pojedynczy numer- lekko srogo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Teraz mam 30 GB neta i smsy i rozmowy do oporu za 50 zł. Ale w Play już kilka lat jestem. Myślałem że może gdzieś indziej znajdę podibne warunki za niższą cenę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

christo

Cytat: frywolny trucht w Luty 03, 2021, 11:17Abonament Bez limitu 29 zł
Nielimitowane rozmowy, SMS/MMS do wszystkich w kraju i w roamingu UE oraz 10GB internetu w kraju (z czego 3,39 GB do wykorzystania w roamingu UE
Drugi numer z tym samym pakietem, wspólnym internetem - 9zł
Usługa im dłużej tym lepiej.

Czyli za 4 numery płacę 76zł
Czyli za 9 zł można dokupić tylko jeden numer?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

"Numer nju dodatkowy możesz dokupić, jeśli masz już numer w nju na abonament na planie nju podstawowy. Numer dodatkowy korzysta dokładnie z tej samej usługi co numer główny.
Za połączenia na numery komórkowe i stacjonarne, SMS-y, MMS-y i internet w kraju i w roamingu w UE każdy numer płaci zgodnie z cennikiem w nju na abonament tj.: 19 gr/minuta, 9 gr/SMS, 19 gr/MMS, 19 gr/1 MB do momentu, aż wspólnie osiągną maksymalną kwotę wydatków w ramach usługi numeru głównego np.: 29 zł w usłudze "bez limitu 29 zł". Później obydwa numery korzystają z usług bez limitu zgodnie z usługą numeru głównego.

Opłaty za korzystanie z numeru dodatkowego wraz z opłatą miesięczną pojawią się na fakturze numeru głównego. Numer dodatkowy dokupujesz na takie same dane osobowe jak numer główny. Do jednego numeru na planie nju podstawowy możesz dokupić jeden numer nju dodatkowy."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dyletant

Alternatywnie można spróbować Orange flex:
25 pln
15 GB
No limits poloczenia
Plus standardowo roaming
Możliwość domowienia drugiej kart z tym samym numere. Np do modemu
Siec ta sama co Nju

Oferty rodzinne
Albo np 30 pln za 30 GB


vasa

Jak komóra to i apki. Np. Spotify która to ma być jeszcze lepsza niż jest: https://tonskladowy.pl/artykuly/spotify-pozna-twoja-osobowosc-i-zaproponuje-muzyke/

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Tanio jest w Polsce.  W Niemczech za 10 GB + rozmowy = 40 euro

cortes

Zapłacę chętnie 40 orjo bylebym zarabiał tyle co Goebbelsy  >:D.

masza19

Cytat: rudy-102 w Luty 03, 2021, 18:00
Tanio jest w Polsce.  W Niemczech za 10 GB + rozmowy = 40 euro
Bo u nas jest dotowanie od Pagasusa ;)

frywolny trucht

Parę ładnych lat temu ( z 10?) byłem w Rydze i tam, w centrum miasta budki telefoniczne robiły za hot spoty. Taki fajny miszmasz komunizmu, a z drugiej strony internet bardziej dostępny niż zachodzie Europy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: cortes w Luty 03, 2021, 18:30
Zapłacę chętnie 40 orjo bylebym zarabiał tyle co Goebbelsy  >:D.
A jak to jest w Kaczykistanie jak się skończy limit internetu? Internet znika, czy będzie działał ale bardzo wolno?

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Luty 03, 2021, 18:54
Parę ładnych lat temu ( z 10?) byłem w Rydze i tam, w centrum miasta budki telefoniczne robiły za hot spoty. Taki fajny miszmasz komunizmu, a z drugiej strony internet bardziej dostępny niż zachodzie Europy.
Tu, gdzie mieszkam w zasadzie każdy lidl, aldi itp. mają własne hotspoty.

frywolny trucht

#665
Cytat: rudy-102 w Luty 03, 2021, 18:59Tu, gdzie mieszkam w zasadzie każdy lidl, aldi itp. mają własne hotspoty.

Mówię tylko, że akurat dostępność do internetu była rewolucją, która szła od wschodu na zachód Europy.

Cytat: rudy-102 w Luty 03, 2021, 18:56A jak to jest w Kaczykistanie jak się skończy limit internetu? Internet znika, czy będzie działał ale bardzo wolno?

Działa tak wolno, że pół dnia minęło, a artykuł nadal nie wyświetlił się cały :) Szczególnie, że każdy artykuł dziś jest obciążony jakimiś ruchomymi reklamami, filmikami w tle. To też powoduje, że na dziś 30GB/ miesiąc jest trochę już słabe. Szczególnie po podziale na dwóch, w czasie pandemii, gdy np drugi numer należy do 18- letniego syna :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

#666
Cytat: rudy-102 w Luty 03, 2021, 18:56
Cytat: cortes w Luty 03, 2021, 18:30
Zapłacę chętnie 40 orjo bylebym zarabiał tyle co Goebbelsy  >:D.
A jak to jest w Kaczykistanie jak się skończy limit internetu? Internet znika, czy będzie działał ale bardzo wolno?
Ja mam dyspozycję z automatu 10zł za 10Gb. A jak nie dajesz zgody na to, to zwalnia do podstawowej prędkości GPRS (Orange). Tyle, że nigdy nie udało mi się wychylić za abonamentowe 15Gb w miesiącu.

rudy-102

Ja mam tylko 3 GB miesięcznie i właśnie dzisiaj mi się skończyło. Jutro zaczyna się nowy okres. Forum audiomanicy działa be zmian, ale inne strony to już trochę słabo.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Luty 03, 2021, 19:05rewolucją, która szła od wschodu na zachód Europy.
To się może zgadzać. Pamietam ze kiedyś Estonia jako pierwszy kraj na świcie wprowadził możliwość płacenia za przejazd komunikacją miejską przy pomocy telefonów komórkowych, a wtedy nie było jeszcze smartfonów. 

frywolny trucht

Tymczasem smarkfony dzielnie zmierzają w kierunku 10 koła. Droższy z łamańców Samsunga.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 25, 2021, 19:24
Nie wyczymałem i zamówiłem w przedsprzedaży flipa 3  ::) ::)

https://www.youtube.com/watch?v=DFSOhGV3WY8
Wygląda na ekstra zabawkę.


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

#673
Zostałem wywołany do odpowiedzi. Mam go od tygodnia. Zakupiony w przedsprzedaży. 4800 zł, ale patrzę na to jako firma nieco inaczej, bo wpuszczę sobie gada w koszty. Do tego mają niby zwrócić jeszcze 500 zł na konto. Poznajemy się jeszcze. Ciekawe, że przy takiej kasie nie ma dołączonych słuchawek i ładowarki.
Zaczniemy od wad? Wcurwia mnie, że nie łączy się z komputerem jako nośnik pamięci. Po podłączeniu przez USB Raz mi się udało, ale dziś znowu nie miał ochoty i nie wiem co wtedy zrobiłem, że banglało, a teraz nie chce. I to tyle.
Normalnie łączy się bezprzewodowo przez aplikację i na kompie można sterować telefonem- np wysyłać sms-y, pobierać zdjęcia. A telefon w innym pokoju.

Mówią w internetach, że się grzeje? Nie wiem, nie gram w gry. Mówią, że się długo ładuje? Tyle co i wcześniejsze Samsungi, trochę ponad godzinę. Mówią, że bateria mała i szybko się kończy? Nie wiem, nie gram w gry. Tyle co parę połączeń dziennie wykonam po parę minut, jakiś jutub z pół godziny, parokrotny przegląd prasy i bez żadnych oszczędnych ustawień- dwie doby. Dla mnie OK, a można np wyłączyć okienko always on display, wyłączyć 120 Hz odświeżania ekranu itd, itp.

Poza tym cacuszko, słitaśne cacuszko, które chce się całować. Ekran wielki jak stodoła, jego jakość oszałamiająca, po złożeniu w ogóle nie czuć telefonu w kieszeni, parametry z tych topowych, czasem widać miejsce łamania ekranu, czasem nie- mnie to w ogóle nie przeszkadza.

Z ważnych danych Flip ma tackę na jedną kartę SIM ( można dołączyć e-SIM, tam mi mignęło w ustawieniach, ale to już niech każdy sobie sprawdzi), nie ma możliwości podłączenia karty pamięci ( brak miejsca w tacce), brak wyjścia słuchawkowego Mały Jack. Czytnik linii papilarnych to przycisk z boku, działa rewelacyjnie szybko. Łamana obudowa zatrzymuje się pod kątem jaki zostawicie, można prowadzić wideokonferencję, a rączki są wolne. To rozwiązanie pozwala też postawić gdzieś telefon na balustradzie i zrobić nieporuszone zdjęcie w słabych warunkach oświetleniowych. Jak się nie złamie kiedyś- bomba.
Przed łamańcami widzę przyszłość.

Na zdjęciach Flip3 w porównaniu z S8+, niezłą krową. Flip ma większy ekran i od S8+ i Note 10.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93