Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Zygus

Cytat: audiokawosz w Listopad 09, 2021, 10:23No i panele są już u mnie

Witaj audiokawosz :)
Mam pytanie odnośnie druku na metalu? Przeglądałem stronę drukarni którą podałeś i nigdzie w tekście nie znalazłem info o naniesieniu napisów (drukowaniu) na metalu.
Jaką techniką są wykonane te napisy?

Pozdrawiam

audiokawosz

Nie pamiętam ale to nie jest sitodruk tylko coś nowoczesnego. Oni drukują na wszystkim . To moi klienci z reala . Zadzwoń i się zapytaj.
Mi coś świta że mówili że to druk UV . Na aluminium najpierw kładą pierwszą warstwę przezroczystą a następnie kolor i utwardzają . Mam nadzieję że nie strzeliłem byka bom nie poligraf
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Zygus

Cytat: audiokawosz w Listopad 15, 2021, 17:54
Mi coś świta że mówili że to druk UV .

Dzięki za info. Poczytałem trochę o o druku UV i rzeczywiście jest to bardzo ciekawa alternatywa sitodruku.

Pozdrawiam



jacek-k-wawa

Trzeba tylko nieco z tym uważać, bo:
- taki wydruk UV ma nieco mniejszą wytrzymałość niż sito i - szczególnie na trudnych materiałach - może się zcierać
- takim trudnym materiałem jest np aluminium alodynowane takie jak np stosuje się na frontach urządzeń elektronicznych. Ono jest jakby 'tłuste' i ten tusz się nieco słabo tego trzyma ale w firmie która mi robiła napisy stosowali jakiś aktywator, który przygotowywał powierzchnię i jest sporo lepiej
- taki druk sprawdza się na płaskich powierzchniach o niezbyt wielkich grubościach. Generalnie w zależności od maszyny to może być do około 1-2 cm grubości.

Ale za to szybkość i cena zupełnie nieporównywalna (na płus!) w porównaniu do sita.

Zygus

#1729
Cytat: jacek-k-wawa w Listopad 15, 2021, 23:52Trzeba tylko nieco z tym uważać, bo:
- taki wydruk UV ma nieco mniejszą wytrzymałość niż sito i - szczególnie na trudnych materiałach - może się zcierać

Dziękuję jacek-k-wawa za cenne uwagi. Ile ciekawych informacji można się dowiedzieć od "życzliwych ludzi"  U+1F44D

Wielokrotnie się przekonałem że w teorii wszystko jest proste, dopóki nie dochodzi do realizacji projektu.
Nagle się okazuje że "diabeł tkwi w szczegółach" i to co miało być bezproblemowe zależy od bardzo wielu czynników.
Przerabiałem to wielokrotnie,  dlatego wole się zapytać i doprecyzować szczegóły.

Pozdrawiam

masza19

Da się z tego zdjęcia powiedzieć coś o stanie głowic?
Dla kolegi pytam  :)


GB

#1731
Cytat: masza w Listopad 23, 2021, 18:41
Da się z tego zdjęcia powiedzieć coś o stanie głowic?
Dla kolegi pytam  :)
Słabo widać, ale powiększając środkową widać w centralnej części spłaszczenie - świadczy to o jej zużyciu. Nie oznacza że będzie gorzej, ale może tak być.

PS.
Chyba, że to tylko takie odbicie (w odbycie - małe wtrącenie).
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

romeksz

#1732
Cytat: masza w Listopad 23, 2021, 18:41
Da się z tego zdjęcia powiedzieć coś o stanie głowic?
Dla kolegi pytam  :)
Jestę expertę, da się [emoji6]

A tak serio, to trochę wypiłowane są. Z tym że, o ile producent wziął to pod uwagę, szczelina może być ok.

sonus_fan

Te głowice nie są w najlepszym stanie. Zwróćcie uwagę na to:


masza19

Piszcie, piszcie wszystko co tu widzicie.
To na serio nie ew. mój zakup tylko kolegi, który czyta i kalkuluje czy warto go brać.
To oczywiście B77.

mirek24

#1735
Nieprawda, fabrycznie nowe też tak mają. To na dole to nie są ślady zużycia, wklejam zdjęcia nowych dla porównania.

Spłaszczenie ma ok. 3 mm w tych "zużytych"  i to jest do przyjęcia w/g mnie. (< 4mm jest ok.)

pozdrawiam

[/img][/img]

jacek-k-wawa

Na mój stan wiedzy to jest tak:

w głowicach Revoxa (i niektórych Studerowych) są fabrycznie przygotowane nacięcia w czole głowicy, takie jak na zdjęciach Mirka (BTW - to co pokazał Mirek to nówki sztuki, nie śmigane). Sens tych nacięć jest taki, że krawędź taśmy jest bardzo ostra i  że ona może bardziej agresywnie wycinać w czole głowicy ślad. Dodatkowo, tak wycięty ślad na czole głowicy praktycznie uniemożliwia regulację jej wysokości bo taśma niejako 'wpada' w ślad wycięty już wcześniej i nie da się właściwie tego zmienić próbując regulować położeniem głowicy. No więc postanowiono nacinać czoło głowicy w okolicy krawędzi taśmy co rozwiązuje ten problem. Te nacięcia są płaskie - tj nie odpowiadają kształtowi czoła głowicy ale są jakby cieciwą tej krzywizny.

Natomiast zużycie takich głowic można oszacować mierząc szerokości 'lusterka' - czyli tej części czoła głowicy, która została wyszlifowana na płasko przez taśmę. Gdzieś czytałem, że szerokość tego lusterka nie powinna być większa, niż szerokość tych fabrycznych nacięć.

Z załączonych zdjęć można się domyśleć (bo słabo widać...) że to lusterko ma już prawie szerokości maksymalną.

romeksz

Wtedy wyrównają się też płaszczyzny i dalej już taśma wytnie swój tor na stałe.

rollins

Cytat: mirek24 w Listopad 23, 2021, 23:35Nieprawda, fabrycznie nowe też tak mają. To na dole to nie są ślady zużycia, wklejam zdjęcia nowych dla porównania.

Spłaszczenie ma ok. 3 mm w tych "zużytych"  i to jest do przyjęcia w/g mnie. (< 4mm jest ok.)


nie fabrycznie tak nie mają - nie maja spłaszczenia

mirek24

Nie napisałem że fabryczne maja spłaszczenie, czytaj ze zrozumieniem.
pozdrawiam

rollins

ok, masz rację, źle zrozumiałem, przepraszam:)

audiokawosz

Z myślą o telefunken m 15 kupiłem dwie nowe Alu szpulki . Są większe od standardowych mają 282mm
Szpulki z Ebay z niemiec.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Wygrałem licytacje.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GB

#1743
Cytat: audiokawosz w Grudzień 03, 2021, 07:03
Wygrałem licytacje.
Czy to jest taśma nagrywana przez wytwórnię bezpośrednio czy kopia?

Europejska korekcja ccir, nie powinno być problemu z jej odtworzeniem.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

audiokawosz

W ogłoszeniu było że taśma jest z prywatnej kolekcji . Stawiam że kopia.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GB

Cytat: audiokawosz w Grudzień 03, 2021, 08:17
W ogłoszeniu było że taśma jest z prywatnej kolekcji . Stawiam że kopia.
Daj znać jak gra.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19



kangie

Sławek, w końcu zrobiłeś wpis. Rzadko Cię można czytać... :(

Piekielna machina!  >:D
Life is too short for boring HiFi.