Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Zapuszczałem ostatnio raczej odmóżdżacze. Czas na coś ambitniejszego. "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej. Tak zwyczajnie, jakoś pasuje mi to co ta pani tworzy. Na Flmwebie oceny nie są jakieś porażająca, ale jestem bardzo na tak. TAK!

Chili.com. 10 zł

https://www.youtube.com/watch?v=0d3-KxOILaY
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

To może ja polecę coś od siebie, dobra obsada, zaskakująca intryga.
Film ma swoje lata ale nie ustępuje pola i jest do obejrzenia również w streamingu np. na Amazon Prime Video.
Uwaga kategoria wiekowa 18+.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Chciałbym zwrócić uwagę na ten serial. Nie tam, że walę pokłony, ale jest nietuzinkowy, w specyficznej formule realizowany. Jak na dzisiejsze standardy- całkiem obsceniczny. Co najdziwniejsze- szwedzki. No jakoś mi słabo koresponduje to co widzę i słyszę z moją opinia o Szwedach ;)
https://www.filmweb.pl/serial/Clark-2022-853683

https://www.youtube.com/watch?v=L5ER0Pg2TVw
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Czy wiedzieliście, że Daniel Craig ma talent komediowy? Ja nie wiedziałem, z tym większym zaskoczeniem i przyjemnością obejrzałem film "Knives Out" na Amazon Prime. Polecam, dobre kino w stylu noir nigdy się nie nudzi, do tego wyborne aktorstwo i niegłupia intryga - naprawdę warto 👍
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Cytat: Old Man Kensey w Maj 09, 2022, 13:29"Knives Out"
Byłem na nim w kinie. Dobry film.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Ja zaś obejrzałem "Inside Man" (dzięki za polecenie). Kiedyś to już widziałem, ale dawno i we fragmentach... Dobry film, jednak u mnie, a oglądałem na Amazon Prime, była fatalna jakość dźwięku - dialogi niesłyszalne, odgłosy podbite, coś tam pierdziało i rzęziło. Do tego synchronizacja się rozjechała, i z trudem dotrwałem do końca 😖
Wieczorem zaś zakończyłem subskrypcję w tym serwisie i to nie tylko z powodu tego jednego filmu.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Ja gdzie się da stawiam na oryginalna ścieżkę i napisy ale są też i dobre podkłady lektorskie.
Zawsze sprawdzam co lepiej wypada no i koniecznie daje dźwięk na system stereo przez DAC w Esotericu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Tak, ja też zwykle oglądam na oryginalnej ścieżce dźwiękowej z napisami, choć akurat na Amazon nie wszędzie jest to możliwe. Rozjazd synchronizacji, o której pisałem, miał miejsce pomiędzy oryginalną ścieżką audio a obrazem (!). Napisy też nie były "w punkt", no ale to się niekiedy zdarza.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

jjacek


frywolny trucht

Mocna, bardzo mocna rzecz. Stare, ale tak łatwo się przechodzi do porządku dziennego, zapomina. Netflix. Jest też pełna wersja na YT, ale tłumaczeni na język polski będzie pewnie karkołomne.



https://www.youtube.com/watch?v=zCIR9EHRSow
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

Zaliczone... W końcu film wart "kina"...
https://www.youtube.com/watch?v=giXco2jaZ_4  :pij: :pij:
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Nie ma dziś KAiM to kupiłem już bilet do kina ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jjacek

https://www.youtube.com/watch?v=mqqft2x_Aa4

Fajne zdjecia ,dobra muzyka, mroczny  ,dlugi ,nuda ...

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

PatiJ

Nie śledzę repertuaru kin i po przeczytaniu tu że jest już Top Gun 2 zebrałem d... z fotela, małżonkę i wyruszyliśmy na seans. Zrobiłem jej niespodziankę i zakupiłem bilety na 4dx. Sam film już jakąś fabułę ma ;-), świetne momenty lotów, ale najlepsze to jak moja żonka latała na fotelu, który wręcz skakał, drżał, wibrował, wydobywały się świsty powietrza zza głowy i pod siedzeniem, tryskało wodą i robiło się momentami zimno. Małżonka wyszła z kina zmęczona walką ze sterami F14 :-) Ubaw miałem niezły.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PatiJ

Ale nie słuchała moich wskazówek, by głowy nie opierać o fotel. Twardzielka, jak Maverick :-)
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

wiki

Czy to dobry film?
Ogląda się.... 🎭
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Nine w reżyserii Rob Marshall.
Niby taki musical, niby nie.
Przeplatający się film z musicalem.

Dobra obsada, dobrze się ogląda.
Bardzo dobra rola główna, Daniel Day-Lewis.
Muzyka taka sobie, partie wokalne jedne lepsze, drugie takie sobie.
Ogólnie polecam.

Na podstawie filmu Felliniego. I tak się go ogląda, jak film Felliniego.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Old Man Kensey

Cytat: PatiJ w Maj 28, 2022, 18:22
Nie śledzę repertuaru kin i po przeczytaniu tu że jest już Top Gun 2 zebrałem d... z fotela, małżonkę i wyruszyliśmy na seans. Zrobiłem jej niespodziankę i zakupiłem bilety na 4dx. Sam film już jakąś fabułę ma ;-), świetne momenty lotów, ale najlepsze to jak moja żonka latała na fotelu, który wręcz skakał, drżał, wibrował, wydobywały się świsty powietrza zza głowy i pod siedzeniem, tryskało wodą i robiło się momentami zimno. Małżonka wyszła z kina zmęczona walką ze sterami F14 :-) Ubaw miałem niezły.


Ja miałbym przeyebane, gdybym taki seans wymyślił 😁
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

FILM BALKONOWY. HBO MAX.

Podchodziłem sceptycznie. No co można nakręcić ciekawego z balkonu zaczepiając ludzi? Zdaje się- na Saskiej Kępie. Jak się poświęci trochę czasu- można. W sumie jestem zdumiony otwartością ludzi. Gdyby ktoś mnie z góry zaczepił, że chce pogadać o życiu- kazałbym spier. tam gdzie ten sławny, rosyjski okręt.

Powstało niezwykłe dzieło, które zostaje w głowie.

https://www.filmweb.pl/film/Film+balkonowy-2021-877376

https://www.youtube.com/watch?v=ZmCTTXleE9k
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kefas

P.Łoziński, to ten co nakręcił ,,Film życia Paweł i Ewa'' czy coś mi się potenteges?

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93