Menu główne

Tidal

Zaczęty przez MAC, Październik 21, 2016, 17:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

audiokawosz

Cytat: ziko369 w Listopad 19, 2021, 11:33jak masz.dobry dekoder nie ma różnicy...
Pocieszaj się tak dalej.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Bacek

Spiskolubowie zawsze nimi pozostaną. Bez  względu na fakty techniczne lub inne. Temat i dziedzina nie są ważne.

ziko369

Cytat: audiokawosz w Listopad 19, 2021, 16:41Pocieszaj się tak dalej.
Nie muszę się pocieszać...

Pboczek

Zejdę z abonamentu i sprawdzę. W sumie, i tak słucham przez dac bez atencji na jakimś popierdku (MFV-90), a od dłuższego czasu nawet po wifi z telefonu. Nie pamiętam kiedy ostatnio podpinałem kablem tu źródło ::). Co mi tam.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

Weście się skrzyknijcie w 6-ciu, załóżcie "rodzine" i będziecie mieli MQA po 10 zł...

wiki

Cytat: masza w Listopad 19, 2021, 19:05
Weście się skrzyknijcie w 6-ciu, załóżcie "rodzine" i będziecie mieli MQA po 10 zł...
Ja bym tak zrobił, ale zapisałem żonę i dwóch synów na rodzinnym....
Więc wydatek we własnym gnieździe...
U mnie o tyle dobrze, że ja Tidala praktycznie tylko na działce....
A tam system wystarczający na takie źródło, czyli pakiet podstawowy.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

sonus_fan

Cytat: Piterski w Listopad 19, 2021, 08:34Doszliśmy do wniosku że "procesor" z wave ma mniej roboty co przekłada się na wyższa jakość dźwięku.

Jest to wniosek błędny, ponieważ proces dekodowania plików wave i plików flac wykorzystuje ułamek mocy procesora.
Wszystkie domniemane różnice brzmieniowe pomiędzy tymi rodzajami kodowania wynikają ze złudzeń i sugerowania się  pacułologią :D

Pboczek

Jakoś nie zakochałem się w cyfrowym źródle. Te cyferki, bity, kompresje, straty, zegary, jittery ..., jaki humanista by się w tym połapał. Wolę wkładkę wyjustować, pre zmienić. Nie mam też potrzeby, żeby każdy tory grał na najwyższym poziomie. Wyleczyłem się, to i abonamentu nie muszę dzielić.  ;)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

Cytat: Pboczek w Listopad 19, 2021, 19:48wyjustować
Nie znoszę tego słowa w odniesieniu do gramofoniarstwa. Często miniabyr tego słowa używa.
Związek z audio ma tylko w odniesieniu do Andrzeja Zauchy i jego wyuczonego zawodu - zecera. ;)
Life is too short for boring HiFi.

vasa



Cytat: sonus_fan w Listopad 19, 2021, 19:44pacułologią :D

Cudne [emoji3]
Kradnę i będę nadużywał [emoji481]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

sonus_fan

Cieszę się!
Pozdrawiam bratnią duszę!
:np:

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bacek

Cytat: wiki w Listopad 19, 2021, 22:43
.
Nie ma to jak postawić kropkę nad i.

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Poniosło mnie wczoraj.... i pisałem posty, aż trzy....
Całe szczęście, że treść ich skasowałem....
Pozostały trzy kropki...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Cytat: kangie w Listopad 19, 2021, 19:59
Cytat: Pboczek w Listopad 19, 2021, 19:48wyjustować
Nie znoszę tego słowa w odniesieniu do gramofoniarstwa. Często miniabyr tego słowa używa.
Związek z audio ma tylko w odniesieniu do Andrzeja Zauchy i jego wyuczonego zawodu - zecera. ;)


Wg słownika PWN, to także wyregulowanie przyrządów pomiarowych. Musisz z tym żyć.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

merlin1973

Jeden mówił, że ten Flac podobno zbliża się do winyla  :o ciekawe czy to prawda  ;)
Pozdrawiam S.CH.

kangie

Cytat: Pboczek w Listopad 20, 2021, 15:19Wg słownika PWN, to także wyregulowanie przyrządów pomiarowych.
To nadal nic wspólnego z ustawianiem przesięgu oraz kąta styczności wkładki gramofonowej. Ale rację masz - muszę umieć z tym żyć. :)
Life is too short for boring HiFi.

vasa

Cytat: merlin1973 w Listopad 20, 2021, 15:24
Jeden mówił, że ten Flac podobno zbliża się do winyla  :o ciekawe czy to prawda  ;)
Wybaczmy mu bo nie wie o czym mówi [emoji87]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19

Ja sobie w tym roku naprawdę poprawiłem system plikowy. Niestety analogowy tez i mimo, że jest juz mniejszy dystans ale w dalszym ciągu pliki / Tidal MQA wąchają spaliny czarnych placków  :-\

Piterski

Cytat: sonus_fan w Listopad 19, 2021, 19:44
Cytat: Piterski w Listopad 19, 2021, 08:34Doszliśmy do wniosku że "procesor" z wave ma mniej roboty co przekłada się na wyższa jakość dźwięku.

Jest to wniosek błędny, ponieważ proces dekodowania plików wave i plików flac wykorzystuje ułamek mocy procesora.
Wszystkie domniemane różnice brzmieniowe pomiędzy tymi rodzajami kodowania wynikają ze złudzeń i sugerowania się  pacułologią :D

No to inne czynniki techniczne wpływają na ten stan rzeczy i nie mają one związku z omamami i Pacułą.
.
.
.
Już to raz pisałem, że mi się już ulewa od tego nawracania więc proszę uwagi o omamach słuchowych zachować dla siebie i nie kierować ich personalnie pod moim adresem. Mogę przestać być miły.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ziko369

Nie wiem jak Wy tych plików słuchacie...ale akurat Cugowskiego tylko z winyla mogę słuchać 😇

masza19

Nie słucham Cugowskiego  >:D