Fotografia

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 16, 2017, 19:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: GP412 w Marzec 26, 2020, 21:29Ludzie radzieccy/rosyjscy/chińscy nie zadają sobie trudu wymyślania..ot kopiują i tyle  ;D ;D
Japończycy też tak zaczynali i zobacz co osiągneli.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Witam.  Znów dostałem skarby.  Pokaże i powiecie mi co to jest.

Mikut1982

Zeiss icon baby-box

Mikut1982

....

Mikut1982

Obiektyw, nic wiecej nie wiem.

Mikut1982

I to też nie wiem od czego

Mikut1982

...

Mikut1982

...

Mikut1982

Myślałem że ten obiektyw jest od aparatu a to jest od kamery krasnogorsk.   

jjacek

#409
 8)

frywolny trucht

Piknie. Dawno się tu coś działo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

To prawda szalu nie ma..:)

tomasz_pianista

Nowa zabaweczka:) Chyba jeden z lepszych aparatów APS-C, mam sporo obiektywów po Nikona, z przejściówką FTZ można podpiąć każdy obiektyw z mocowaniem F.

Na drugim zdjęciu Sigma 17-50 2.8, czyli "ekwiwalent" 24-75 na pełnej klatce. Jakość obrazu - żyleta.

Największą różnica wobec starej lustrzanki to niskie szumy w słabym świetle no i EVF (czyli elektroniczny wizjer). A, no i robi 11 klatek na sekundę:D Matryca jest bliźniacza z topowym D500, tylko procesor lepszy. Autofocus rozpoznaje ludzkie i zwierzęce oko,  bardzo ułatwia to portrety i "wildlife". Ergonomia jak w topowych Z6/Z7.

Polecam 8) Dla mnie już nie ma powrotu do lustrzanki.
Grupa ratowania poziomu.

rudy-102

Cytat: tomasz_pianista w Listopad 28, 2021, 15:39Nowa zabaweczka:)
Fajnie.
Zawsze lubiłem Nikona, ale latem na szybko potrzebowałem do pracy aparat dla moich pracowników. Kupiłem Canona EOS 2000D.Totalna porażka. Tylko z powodu braku czasu nie oddałem tego młotka z powrotem do sklepu. Robi niewyraźne i matowe zdjęcia.
Z dwóch Nikonów, które wcześniej kupiłem byłem zawsze zadowolony.

Bartolo

Aparat sam z siebie nie robi "niewyraźnych", czy też "matowych" zdjęć. Albo jest uszkodzony, albo ktoś nie ogarnia..
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

#415
Trochę robi. Szczególnie gdy nie stoi na statywie. Jakość soczewek, jasność obiektywu, ISO, Szybkość i pewność AF, stabilizacja...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Z50 niestety nie ma stabilizacji matrycy, czyli IBIS, ale ze stabilizacją w obiektywie można robić zdjęcia nawet 1/15 z ręki i jest ostro.

Użytkownicy poprzednich lustrzanek DX Nikona (czyli właśnie ASP-C) liczą na model Z70 ze stabilizacją matrycy. Poprzednia seria D7xxx to były całkiem fajne semi-pro aparaty, nawet trochę fajnego szkła było do tego formatu.

Z obiektywów serii Z do DX są tylko 3 modele, więc ewidentnie ten format nie jest priorytetowy dla firmy i wolą ściągnąć ludzi do pełnej klatki.

Niestety ceny obiektywów do pełnej klatki są kilka razy wyższe, np. 24-70 2.8 S kosztuje prawie 10k PLN. A ja takiego obiektywu i jego możliwości nie wykorzystam jako amator, ale jednak światło 2.8 to dla mnie konieczność. Ta Sigma, którą mam zapiętą kosztuje chyba 1500 cebulionów.

Taki dziwny to jest trochę rynek, ewidentnie branża dostała po dupie przez smartfony, które z roku na rok robią coraz lepsze zdjęcia. Ale może dzięki temu będzie większa konkurencyjność w aparatach i branża się rozwinie.
Grupa ratowania poziomu.

rudy-102

Cytat: Bartolo w Listopad 28, 2021, 16:50
Aparat sam z siebie nie robi "niewyraźnych", czy też "matowych" zdjęć. Albo jest uszkodzony, albo ktoś nie ogarnia..
Sam tez nim robiłem zdjęcia. Wychodzą na prawdę kiepsko.

Portreciarz

Fotografuję aparatem Pentax K3 II który mam od nowości.
Specjalizuję się w portretach owadów w makrofotografii, od której pomału zaczynam odchodzić i skupiam się na portretach ludzi.
Wiele nagród i wyróżnień z różnych konkursów fotograficznych z całego świata.
Publikacja w National Geographic i wielu pism poświęconych fotografii.

Fotograf lubiący muzykę i pasjonat płyt winylowych
https://portreciarze.pl/piotr-golebiowski-galeria/

GregWatson

No coś pięknego. Gratuluję pasji. 👍😲👍😲👍
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Ło. Taka zdolna gadzina  :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Zdolny to mało, świetne!  U+1F44D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jjacek

Piekne zdjecia! U+1F44D

cortes

Cytat: Portreciarz w Czerwiec 06, 2022, 19:15Fotografuję aparatem Pentax K3 II który mam od nowości.
Pochwal się jeszcze jakie  makro szkło zapinasz do puszki? Czy to już połączone z ,,mieszkiem".

Portreciarz

[Pochwal się jeszcze jakie  makro szkło zapinasz do puszki? Czy to już połączone z ,,mieszkiem".

Dziękuję za pochwały.
A więc obiektyw to Carl Zeiss Jena Semiplan 3,2x
Obiektyw mikroskopowy połączony adapterem do tego zrobione na zamówienie sanki automatyczne z silnikiem krokowym sterowane przez aplikację na tel.
Żeby uzyskać takie zbliżenie i szczegóły robię jednemu owadowi w zależności od jego wielkości od 30 do 120 zdjęć i potem je łączę w programie do tego przeznaczonym.
Jest to technika focus stacking a prościej uzyskanie jak największej głębi ostrości.
Na sankach ustawia się aparat i wybiera od jakiego punktu do jakiego ma być fotografowany owad.
Każde wykonane zdjęcie aparatem przesuwa o ileś aparat na sankach i znowu robi zdjęcie.
Najmniejszy możliwy krok to 0,005 mm
Więcej o samych sankach i jak wyglądają które sprzedałem na allegro można zobaczyć w ich archiwum.
https://archiwum.allegro.pl/oferta/automatyczne-sanki-do-makrofotografii-i8894529372.html

[/quote]
Fotograf lubiący muzykę i pasjonat płyt winylowych
https://portreciarze.pl/piotr-golebiowski-galeria/