Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: vasa w Październik 23, 2020, 18:50To co mam zrobić z tym półtorej tony winylu na regałach?
Sprzedać kolegom z forum ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kowacz

Dzisiaj w końcu mogłem
na spokojnie posłuchać i porównać
pre-phono Lyngdorfa oraz mojego
użytkowanego klona EAR 834 na dwóch lampach Phylips 12ax7
oraz Haltron 12AT7
Różnice są i na niekorzyść Lyngdorfa. porównywałem na LP DIDO Still On My Mind
Lyngdorf jest przygaszony, wszystkiego jest mniej, przede wszystkim nie ma basu to najgorsza
wada tego phono MM. Ogólnie jakby dźwięk siadł na wszystkich zakresach.
Jeśli chodzi o źródła pozorne to są prawidłowo rozplanowane, Stereofonia też jest poprawna.
Dla kogo ten pre MM zbudowano, zapewne dla popytu i zapotrzebowania na takie zunifikowane
konstrukcje. Dla kogoś kto ma wzmacniacz cyfrowy i chce sobie posłuchać winyli.
Ja zostaje przy EAR na lampach i z wadami zasilania  ;)
Może to brumienie kiedyś zniszczę ;)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

audiokawosz

Ciekawe jak by się to wbudowane pre zachowało gdybyś podłączył po nie trafa i wkładkę MC . Ja mam w swoim Coktail Audio x 45 wbudowany przedwzmacniacz. Wg testujących to dość słabe pre . Testowali na wkładkach MM . Ja ponieważ mam trafa z ciekawości je podpiąłem. No i jestem pod bardzo dużym wrażeniem.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

kowacz

Nie mam MC. Może w przyszłości
Ale wtedy mój EAR pojdzie na giełdę 
Dobry phono kosztuje.
Np taki The Big Phono RCM jak się nie mylę 100 tyś
to absurd dla mnie.
Ludzie zwariowali.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Listopad 01, 2020, 22:39Różnice są i na niekorzyść Lyngdorfa. porównywałem na LP DIDO Still On My Mind
Lyngdorf jest przygaszony, wszystkiego jest mniej, przede wszystkim nie ma basu to najgorsza
wada tego phono MM. Ogólnie jakby dźwięk siadł na wszystkich zakresach.
Uff...
Dzięki Kowacz.
To znaczy że nie muszę nic robić. A to jest dla mnie decyzja optymalna ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

audiokawosz

Cytat: kowacz w Listopad 01, 2020, 23:42Np taki The Big Phono RCM jak się nie mylę 100 tyś
Po co zaraz Big. Piotrek ma sensora 2 Tomek właśnie zmienił na sensora 2mk2 . To są urządzenia w realnych cenach. Ale jak kogoś stać na te referencyjne to czemu nie.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

kowacz

Nie słyszałem Sensora nie wypowiem się.
Generalnie chodziło mi o te ceny.
Ja rozumiem patenty, myśl techniczno-inżynierska
materiały użyte do wytworzenia produktu oraz zysk i środki
na badania. Ale ludzie sto tysięcy za przedwzmacniacz kto to
wycenia!!!
No ale pewnie zlecenia są.  ;)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

kowacz

Cytat: vasa w Listopad 02, 2020, 00:20Uff...
Dzięki Kowacz.
To znaczy że nie muszę nic robić. A to jest dla mnie decyzja optymalna

Vasa
mam propozycję, chcesz przetestować u siebie.
Może mam gumowe ucho i nie słyszę
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Listopad 02, 2020, 07:53chcesz przetestować u siebie.
Kusisz :)
Ale co trzeba popsuć żeby wymienić jedną na drugą?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

Cytat: vasa w Listopad 02, 2020, 11:36Kusisz
Ale co trzeba popsuć żeby wymienić jedną na drugą?

Trzeba mieć łeb zryty.
Ja już zdecydowałem, karta wraca albo do dystrybutora, albo pójdzie
do ludzi.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Ciepło [emoji3]
A jak uruchomiłem lampę to zrobiło się jeszcze cieplej [emoji26]
No to wymieniłem lampę na Lyngdorfa, skalibrowałem i znowu mi się podoba [emoji4]
A ponieważ Lyngdorf ma wejście liniowe zbalansowane a ja mam nowe kabelki przejściówki to podłączę nimi pre gramofonowe i posłucham czy to cokolwiek daje lub zabiera [emoji41]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

audiokawosz

Stawiam że kabel przejściówka nic nie da.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

vasa

Cytat: audiokawosz w Czerwiec 30, 2021, 15:00
Stawiam że kabel przejściówka nic nie da.
Ale moja deklaracja że będę kabli słuchał bezcenna [emoji16]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

audiokawosz

Bardziej mi chodziło o to że XRL- RCA jest niekoszerne. Różnicę odczujesz jak byś miał XRL-XRL v RCA-RCA .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Pboczek

Ja myślę tak jak Kawosz. Nic nie usłyszysz, chyba że degradacje dźwięku.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: audiokawosz w Czerwiec 30, 2021, 15:30
Bardziej mi chodziło o to że XRL- RCA jest niekoszerne. Różnicę odczujesz jak byś miał XRL-XRL v RCA-RCA .
Cytat: Pboczek w Czerwiec 30, 2021, 15:46
Ja myślę tak jak Kawosz. Nic nie usłyszysz, chyba że degradacje dźwięku.
No i rację Panowie mają.
Różnic brak [emoji846]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ziko369

Cytat: kowacz w Listopad 02, 2020, 07:52Ale ludzie sto tysięcy za przedwzmacniacz kto to
wycenia!!!
Ci sami co druciki 😈

Piterski

Mariuszu nie pamiętam czy Ty używasz CD, ale jest model dedykowany do twojego systemu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Październik 27, 2022, 13:12
Mariuszu nie pamiętam czy Ty używasz CD, ale jest model dedykowany do twojego systemu.
Wiem.
Zawsze był.
CD czasami słucham. Używam do tego DVD za 200zeta w roli transportu.

Ps. Robiłem testy porównawcze różnych transportów [emoji16]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Tak myślałem. Vasa a czy to DVD jest chociaż pod kolor?
Piterski, powinieneś zrobić test, bo masz na czym. Podepnij pod swojego wypaśnego cedeka, transport komputerowy cd albo jakieś DVD i napisz nam, czy słyszysz różnicę.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Sprawdzałem kiedyś DAC-i jak miałem Sony i największa różnica była w graniu BluRaya, Sony nie zyskiwało tyle by inwestować w DAC. To były stosunkowe nie drogie DAC-i.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dyletant

#596
Jakiś czas temu robiłem porównanie na paru płytach w tym Amused to Death z bliżej nieokreślonego wydania.


  • Panasonic  DMP BDT500  - średnio budżetowy bluray z hajeendowskim daciem Panasonica i wysokiej jakości wyjsciem analogowym (parafrazując materiały prasowe)

  • Raspiberry3 >> USB >> RME ADI2 FS 

Wpięte tymi samymi przewodami do Audia Flight 3fs aby wyrównać szanse. No może jeden komplet przewodów trochę dłuższy o 10 cm.

Wynik:

  • przestrzenność + triki QSound z plyty Watersa  +1 Panasonic
  • dynamika + 1 Panasonic

    • analogowość grania -  + 1 RME (blurej ciut za krzykliwy na górze)





    opcja 3:  blurej > coax > RME > AF 3fs  bez zauważalnych różnic = dzwięk analogowy, bez wpływu na przestrzeń czyli analogicznie jak Volumio > RME > AF

    Przyznam byłem trochę zaskoczony wynikami. Lekko zdezorientowany. Szybko porzuciłem rozważania gdyż jeszcze mogłyby mnie doprowadzić do wniosku, że  wyższość daca nad blurejem i wzrost jakości dźwięku we wszystkich aspektach nie uzasadnia poczynionych nakładów.

    Dodatkowo znormalizowałem wyniki w oparciu o współczynnik skuteczności kolumn i z wynikiem funkcji = system jest zbyt mało wrażliwy na zmiany przez co porównania są niemiarodajne poszedłem spać po paru ostrzejszych utworach :smok:.  :o

vasa

Cytat: Pboczek w Październik 27, 2022, 19:30Tak myślałem. Vasa a czy to DVD jest chociaż pod kolor?
Pod kolor. Jak najbardziej.
Tylko wymiary się kompletnie rozjeżdżają ;D

A co do porównania transportów to przy okazji sprawdziłem kto wygrywa w starciu coax vs optyk jako połączenie.
I pewnie już wiecie jaki był wynik starcia? ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Piotr, co tam Sony, nie jesteś ciekawy czy coś usłyszysz na tak fajnym cdplayer jak obecny? Ja bym był.

Dyletant, chyba nadaję się do muzeum. Nie do końca rozumiem co u Ciebie grało i zagrało lepiej. 🙄
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Mogę podpiąć BluRay optykiem z Esoterikiem i porównac oba "napędy' bo DAC będzie z Esoterica.
Co zaś do porównań samego Esoterika, to chyba o tym pisałem, że miałem DAC dedykowany do Diablo i robiłem porównanie Esoteric i Diablo.
Wynik był nieznacznie na korzyść Esoterica, szczegółów porównania nie pamiętam ale stwierdziłem, że plików nie słucham, telewizor łączę optycznie z Esotericiem więc nie będę wydawał kilku tysięcy na DAC z którego nie skorzystam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.