NUDAmini- MM/MCHO ; MCLO.

Zaczęty przez ahaja, Marzec 13, 2017, 12:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

ziko369

Cytat: bat73 w Listopad 02, 2021, 18:56których kurz się potem pięknie lepi i w rowkach stopniowo robi się szlamik,
Nic mi się nie lepi... przynajmniej z pół roku nie skrzeczy nawet na milimetr...
Wygląda jak nóweczka...

Kangie

Cytat: bat73 w Listopad 02, 2021, 18:56Wystarczy stary gramofon
Stary, ale mocny, żeby nie stanął.

bat73

Przy rozprowadzaniu płynu mocy nie trzeba. Przy odsysaniu nie ma szans - talerz trzeba obracać ręcznie. Nie jest to problemem. Zresztą dzięki temu można użyć większej siły odsysania.
Skoro nie zauważasz żeby coś Ci się lepiło to super. Ja miałem kilka płyt które poprzedni właściciel potraktował jakimś środkiem antystatycznym. Masakra.

Kangie

#253
Są szanse. Wypróbuj Technicsa SP25. Ma moment obrotowy jak diesel okrętowy. Ciężko palcami zatrzymać. Ma hamulec cierny do zatrzymywania.
Tylko tego Technicsa szkoda na myjkę. Już lepiej zrobić z niego napęd do gramofonu DIY.

ziko369

Zamierzam postawić Uniitrę jako podstawę do picowania winyli...

Kangie

Ja może wrócę do swojego projektu myjki DIY. Wszystko gotowe. Tylko zamówić
zaprojektowane już komponenty i montować.
Paul_67 zrobił, to ja sobie nie poradzę?!?!? ;)

ziko369

Cytat: Kangie w Listopad 03, 2021, 10:51Paul_67 zrobił, to ja sobie nie poradzę?!?!?
To zrób odrazu dwie...dla mnie też 😇

Kangie

Cytat: Franek w Listopad 03, 2021, 10:59Nie długo będzie 40 lat jak wprowadzono standard Cd, po to aby myć nie trzeba :-)
Wiesz, że to jest uzależnienie?
Wiem. Trzy lata przerwy sobie zrobiłem od słuchania z analogu. Analog na poziomie to spore koszty.

Kangie

Cytat: ziko369 w Listopad 03, 2021, 10:59To zrób odrazu dwie...dla mnie też 😇
Testy, testy, testy... Żeby działało perfekcyjnie trzeba dopracować prototyp. Najważniejsze, żeby ssawka myjki nie uszkodziła jakiejś wartościowej czy tam drogiej, trudnodostępnej płyty!

Fuszery nie chcę odpierdziulać. Paul_67 też fuszery nie odstawił.

ziko369

Cytat: Kangie w Listopad 03, 2021, 11:02Analog na poziomie to spore koszty.
Uważasz, że nie trzymam poziomu😟

I na tym forum zaczyna się robić "drogo=dobrze"...
Czas na mnie...

Kangie

Dlaczego Ziko bierzesz to do siebie?
Ja piszę o sobie. Dwa napędy, trzy ramiona, kilka wkładek. Transformatory SUT, pre phono. To kosztuje. Dobre MC LO zostawia w tyle nawet najlepsze MM. Wystarczy puścić jakąś wielką symfonikę.

Kangie

Cytat: ziko369 w Listopad 03, 2021, 11:05I na tym forum zaczyna się robić "drogo=dobrze"...
Czas na mnie...
Nie o to chodzi. Ziko, opanuj się.
Ty chociaż masz porządne pre do MC LO. A ja pożyczone od Sheykka.

Kangie

Chociaż powiem Wam, że po latach przerwy tania MM AT120E zaskakuje mnie na plus.

Kangie

Golą, to fakt.

Każdy chce żyć.

ziko369

Cytat: Kangie w Listopad 03, 2021, 11:08Wystarczy puścić jakąś wielką symfonikę.

Żartuję...nigdy nie brałem do siebie takich dylematów...wiem swoje... słuchałem też...

Wolę iść do Sheyka posłuchać i 🥃 co nieco...
Tannoye będziemy męczyć na Bartkowskim...

kangie

Cytat: Kangie w Wrzesień 28, 2021, 17:16No i przyszedł czas, że Nuda Mini trafiła pod mój dach. Dzięki Sheykk'owi. Ponoć wersja lutowana przez samego Ahaję

Dzisiaj nie dam już rady podłączyć, ustawić, posłuchać. Na pewno jest na czym oko zawiesić. Bardzo ładne skrzynki!
NudaMini spakowana i odesłana Sheykkowi w dniu wczorajszym.
Grzegorz, dzięki za pożyczenie na tak długi okres czasu. Jestem zobowiązany.
Life is too short for boring HiFi.

ziko369

Grzesiu dochodzi do siebie to i za MaCaBRiaa 😈 wypijemy niebawem😇

burz

Czy ktoś porównywał łeb w łeb i na takich samych opampach Nudę mini z Nudą dual mono (MM)? A Nudę dual z MaCaBRiaą?

ahaja

No mła.
Ale to pewnie nie zaskoczenie ... ;-).

burz


ahaja

No i ... pokrótce:
te porównania kończyły się powstaniem kolejnych projektów (Nudamini czy MaCaBRiaa). Bo żal było tego nie zrobić.
Jak chcesz więcej to zadzwoń bo musiałbym długo klepać w klawiaturę ... ;-).

burz

Czy pre makabryczny był projektem forumowym DIY, bo nie kojarzę?

ahaja

Ano nie. Jest bardziej skomplikowana, wymaga również nieco więcej wprawy w lutowaniu bo bazuje głównie na elementach smd.

Jakieś sześć razy robiłem zamówienia forumowe na wcześniejsze projekty - teraz nie mam czasu na to. Doprowadzenie do końca takiego zamówienia to (było) 3-4 miesięcy ... ładnych parę setek godzin.

burz

Trochę szkoda, bo miałem ochotę podłubać ;)

Czyli ostatnim zbiorowym zamówieniem była nuda mini? Zastanawiam się czy warto polować na to PCB z drugiej ręki, skoro jestem zadowolonym użytkownikiem jej poprzedniczki. Choć przecież korci, by posłuchać nowszej wersji.

ahaja

Tak, ostatnia była Nudamini.

Ja też byłem zadowolony z dużej Nudy ... ale mnie korciło co by tu zmienić i czy to zadziała. No i okazało się, że bez problemu. Możliwości ustawień ma dokładnie takie same jak starsza Nuda.
Grzebałem generalnie w zasilaczach, ale z racji tego, że zastosowałem inne rozwiązania musiał powstać nowy projekt.