Jaką wkładkę MC wybrać

Zaczęty przez Marek20, Sierpień 07, 2017, 21:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

PatiJ

Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

frywolny trucht

Ja widzę tylko taką  8)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

PatiJ

Ustawiłem wkładkę jak potrafię na drukowanych szablonach, ale przydałby się ktoś kto zrobi to dokładnie i precyzyjnie, bo szkoda jej potencjału. Znacie kogoś w Bydgoszczy?
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

PatiJ

Cześć Darek.
CD naprawdę super i Twoje lampy, pomimo że 2 lewe w parze :-) nie są do pobicia.... Testuje ale jeszcze lepszych nie usłyszałem.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

audiokawosz

Jak by tak poszperać to może się okazać że są z jednej fabryki i stąd nic Ci nie przeszkadza w kanałach.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

frywolny trucht

Problem polega na tym, że mam dość kowalskie podejście do kalibracji wkładki i w sumie to bałbym się robić komuś z taką wkładką "coś lepiej". Nie chcę brać takiej odpowiedzialności. Trza się uczyć oscyloskopów, oprogramowania- albo walić do piterskiego czy miniabyra. Ja nawet rysika grafitowego nie przykładam :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PatiJ

Rysiki to mam, a jakże - profesjonalne.

Zamówiłem też Dr. Feickert Protractor NG, ale jeszcze czekam na niego. Zupełnie nie znam się na SRA - tu chyba trzeba mikroskopu, czy innych oscyloskopów :-)

No nic. Niech więc Hanka tańczy jak muzyka jej zagra.


Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

juter22

Hej, podbijam temat...
Ma ktoś doświadczenia empiryczne z mc Anna lub mc Anna diamond od Ortofona?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam




burz

#485
@Frywolny, prośba o pomiar: jaka jest wysokość twojej Hanki EL, od wierzchu po czubek igły? 16,7 mm? (15 mm wysokość body?)
I druga sprawa. Rekomendowany nacisk to 2 g, czy po opadnięciu na płytę mocno siada zawieszenie? Czytałem tez w internetach, że Hany po jakimś czasie nisko latają, jak jest u ciebie, od dawna ją masz?

p.s.
Przeglądam wątek od początku i spotkałem twój wpis z 2017 z opinię, że MC LO nie mają dołu. Teraz sam masz taką wkładkę - i jaka opinia?

frywolny trucht

#486
Sprawdzę jutro. Nie lata nisko, więc nie ma tak, że body wyhaczy płytę. Ile to gra u mnie? 150h? Przyjrzę się.
Temat dołu. Już o tym pisałem. Słuchawki zamknięte pompują. Łatwo podkreślić skraje. Otwarte otwierają środek. Czy MC LO nie ma dołu? Pewnie ma, ale dużo więcej dzieje się na środku i to odwraca uwagę od skrajów. Tak to dziś widzę. Co do zasady. Słuchawki zamknięte/otwarte i wkładka MM/ MC LO. Przy czym modelowo może być mniej lub bardziej oczywiste. Hankę odbieram jako bardzo żywiołową, której bliżej do wyrafinowanych MM niż tanich MC LO. Lubię ją i tyle. Mam inne modele MC LO z wyższej półki i grają one wg mnie zbyt zwiewnie, ale może to być winą ramienia, głuchoty słuchacza. Czegokolwiek. Hanka numer jeden jak nie MM. Dla mnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

burz

Dzięki i czekam na wyniki pomiarów :)
Moja obecna lata około półtora milimetra nad płytą.

frywolny trucht

Tak to wygląda. Nacisk 2g. Pewnie, żeby zmierzyć tip top, całkowita wysokość wkładki osiągnęłaby 16mm. Bałem się jednak, że dziabnę igłę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

burz


Piterski

Cytat: burz w Maj 28, 2023, 16:39Moja obecna lata około półtora milimetra nad płytą.
To jest Goldring? Z tymi wkładkami jest coś nie teges bo ja ustawiałem taką co latała 0,5mm nad płytą i wydobywała się z niej dźwiękowa kaszana.
Za to kilka lat wcześniej na wkładce Bartolo wszystko było w normie i grała bardzo ładnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

burz


moon

Mialem G1042 i on dosc nisko faktycznie byl, ale dzwiekowi nic nie dolegalo.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Pboczek

G1042 - u mnie podobnie, chociaż azymut miała przekoszony i trochę trzeba było się naustawiać.

Obecnie słucham na G Elite i tu azymut jest wzorowy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

burz

Mógłbyś zmierzyć wysokość Elite?

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

burz


Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

burz


burz

Dla potomności...
Body Hana SL (a więc również serii E) ma wysokość 15 mm.
Po zmianie maty Regi o grubości 2 mm na matę o grubości 1 mm VTA pozostało bez zmian (wkładki Regi mają 14 mm wysokości). Jest dobrze ;)