Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

sheykk

A to teraz poniał !


miniabyr

Jedna z płyt którą wykorzystywałem dziś do niecnych celów testów tfu tfu kabli . A na serio to jest to płyta z serii Acoustic Sound Series . Płyta w mono . Starannie przygotowana jak konkurencyjna seria Tone Poet . Poleca z całego jazzowego serca . Sarah Vaughan z nieodżałowanym Cliffordem Brownem ( zginął w bardzo młodym wieku w wypadku samochodowym ) O ile sie nie mylę to Brown był wyzwaniem dla Davisa.  Ta płyta to elegancki jazz wokalny bez cepelii. Polecam ! 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bacek

Fajna. Po powrocie do domu muszę wrzucić na ruszt.

Kangie

Kupiona wczoraj podczas 57. JAZZu NAD ODRĄ solowa płyta kontrabasisty Dariusza "Oles" Oleszkiewicza, mieszkającego od lat w USA w Los Angeles, urodzonego we Wrocławiu w 1963 r.
@GregWatson, zawsze wiedziałem że te roczniki są bardzo dobre.
Przyjaciel rodziny Hadenów - Charliego i jego żony (menadżerki).
Materiał solowy z najnowszej płyty, jedyne  33min23s muzyki, ale za to jakiej!
Granie melodyjne, doskonała artykulacja, nieprzeciętne wibrato, wyczucie kiedy dźwięk zgasić, a kiedy połechtać, żeby połechtało ucho słuchacza. Są to kompozycje Johna Coltrana, ale zagrane w sposób, że czuć osobowość i styl instrumentalisty.
Bardzo dobra realizacja dźwięku. Mam wrażenie, że Dariusz gra u mnie w pokoju, a trzeba przyznać że wczorajsze niewielkie "zamroczenie" alkoholowe minęło i zwidów jako takich z pewnością brak ;)

Polecam fanom Coltrana oraz kontrabasu wszelakiej maści.

miniabyr

To była pierwsz płyta Jana Garbarka którą miałem na kasecie magnetofonowej . Oprócz Garbarka ,jak się później przekonałem, są  CH. Haden i Egberto Gismontii . Płyta magiczna ,daleka od pop jazzu ,z bliżej nieokreślonym klimatem i myslę sobie ,że to za sprawą Gismontiiego. Piękne trio ,piękna płyta . Folk Songs -ECM 1981 rok produkcji
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Nocne słuchanie......

Kolekcja 20 płyt Rvg....

Jedna z nich.....
Yusef Lateef
"Eastern Sounds" 1961

Się słucha.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Taka trochę moja płyta testowa. Znam na pamięć.

Kangie

Lubię wracać tam, gdzie byłem. A byłem na ich koncercie w klubie Vertigo w 2015 r. Ale Cezary Konrad wtedy grał! Siedziałem jakieś 3,5m od niego i obserwowałem co wyczynia. Mistrz!

vasa

Po raz pierwszy słucham muzyki Bałdycha.
Słucham i, na razie, nie wylączam. A ponieważ to nie jest moja ulubiona muzyka to już nieźle [emoji4]
Na razie podoba mi się brzmienie. Jest takie ... audiofilskie. Starannie nagrane, dźwięczne i dobrze podzielone na instrumenty.
Ciekawe czy się rozsmakuję?

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

 U+1F44D U+1F44D U+1F44D

wiki

Kupiona przypadkiem.... po prostu była tania .... 😋

Bardzo fajna płyta, polecam jeśli nie znacie.....
Dobra muzyka, dobra realizacja i dobrzy muzycy....
3 x dobrze daje bardzo dobrze.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Dla mnie kozak płyta. Muzycznie QJP
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Moriarty

Cytat: miniabyr w Grudzień 23, 2021, 23:01Dla mnie kozak płyta. Muzycznie QJP

Zgadzam się, świetna płyta! Ale się wstrzeliłeś z tym wpisem - Shorter nagrywał "Speak No Evil" w Wigilię. Tu fajnie o tym mówi:

https://www.facebook.com/watch/?v=1522586918116761
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

winylowy_luke

Cała ta seria Blue Note Classic Vinyl jest QJP:)

miniabyr

Dziś z serii Acoustic Sound Series płyta która zalicza się to top topów albumów jazzowych . John Coltrane i " A Love Supreme " z 1964 wydana w tej znakomitej serii w 2021. Płyta opracowana jest dźwiękowo wspaniale i wszyscy to potwierdzają, ponieważ została znaleziona inna ,mniej zużyta taśma "matka" -przynajmniej tak twierdzą ludzie z wydawnictwa. To jest oczywiście istotne i efekt tego jest słyszalny. W porównaniu do tych starych wersji tam muzyka została "przewietrzona" . Fantastyczna rozdzielczość w porównaniu do starszych pressów ! Polecam choć trzeba się postarać aby to nowe wydawnictwo zdobyć. Płyta arcydzieło ale nie jest łatwa -to nie Ballady !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

#2666
Ja mam swój wzorzec, który przy okazji możemy porównać  U+1F44D
Impulse 72 rok.

Te nowe wydania czasami serio walcują stare klasyki  :o

tomasz_pianista

Cytat: miniabyr w Styczeń 20, 2022, 20:22ponieważ została znaleziona inna ,mniej zużyta taśma "matka" -przynajmniej tak twierdzą ludzie z wydawnictwa

Ja bym nie wierzył w żadne opowieści o odnajdywanych matkach, taśmach itd.

Zwłaszcza po pożarze w Universal...
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Pożar czy inny Harry Poter nie zmienią faktu ,że ta nowa edycja tej płyty jest klasą ! Nie spierdzielili tego !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Czy mi się wydaje czy ta nowa płyta Wasilewskiego nudą zalatuje?  :o


sheykk

Masza zgadzam się z tobą ta płyta nie powinna się ukazać.Nic nie wnosi do ich dokonań a może nawet zaszkodzić.Już kiedyś to pisałem została nagrana z nudów gdy Panowie czekali na Lovano którego przyjazd z powodu covida przesuwał się w nieskończoność .Panowie brzdąkali ktoś nagrywał a Manfred widocznie nie lubi tracić kasy.W końcu studio opłacił.

masza19

Ano właśnie...
A z nadzieją na nią czekałem. Jak dzisiaj dostałem maila z ECMu poleciałem do naszego forumowego sklepu za rogiem z płytami ;), paczam JEST! Wrzuciłem do koszyka ale coś mnie tknęło aby odpalić Tidala. No i właśnie dupcia...  :(

miniabyr

Ja mam tak z każdą płytą Wasilewskiego . Dla mnie są nudne. Od kiedy zabrakło leadera jak Stańko, to nie ma czego u niego słuchać . A przecież to znakomity pianista i towarzyszą mu świetni instrumentaliści.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

sonus_fan

Cytat: masza w Styczeń 28, 2022, 19:48Czy mi się wydaje czy ta nowa płyta Wasilewskiego nudą zalatuje?

Bo nie ma  na niej chwytliwych melodii?

masza19

#2674
Tak, coś z zielonych oczu mi brakuje bo ja prostak tylko w czymś takim gustuje...

Po prostu nie słyszę tam emocji, chęci, zapału...