Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: kangie w Grudzień 15, 2021, 09:22
Moje dzieci chyba wyjadą stąd. Widzą co się dzieje dookoła. Mają własne wizje i marzenia. Nie będę podcinał skrzydeł!
Tylko to się stanie ,a jakieś 10lat. Do tego czasu będą się truły świetnym powietrzem we Wrocławiu. Chyba, że wcześniej coś z tym władza zrobi.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 15, 2021, 10:50
E tam Wrocław. E tam Warszawa. Najbardziej klimatycznie jest w górskich dolinkach. Tam gdzie ściągają od nas opłaty klimatyczne. Chociaż parę dni temu jakiś radny z Katowic wywalczył w sądzie, że taki Szczyrk nie ma prawa tego robić z taką jakością powietrza. Policzyli, że są w dupę kilkaset tysięcy złotych rocznie i drapią się teraz mocno po głowie co z tym zrobić.
Słuchałem tego kierownika ze Szczyrku. Jak zwykle zganiał wszystko na samochody. Nie widział problemu w kopceniu z kominów. Dobrze tak powinni trzymać - przecież tam ludzie nie przyjeżdżają się truć.

A jeśli główny problem to auta - to trzeba zrobić deptak na całej długości Szczyrku i wpuszczać tylko elektryki i gaz.

A turystom wybudować parking i uruchomić komunikację publiczną przed Szczyrkiem.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Oczywiście samochody też smrodzą, ścierają opony, klocki hamulcowe, ale gdyby to był główny problem wskaźniki w Warszawie powinno wysadzić, a jest całkiem, całkiem na tle takich uzdrowiskowych miejscowości jak Szczyrk czy Karpacz. Szczególnie, że jesteśmy przed sezonem urlopowym. Czyli warszawiacy smrodzą samochodami u siebie, a nie w Szczyrku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Czyli palenie kaloszami wychodzi bokiem?
Life is too short for boring HiFi.

frywolny trucht

Też, ale oprócz tego słaby węgiel,  drewno, nieumiejętne rozpalanie, zasyfiona komora spalania i przewód kominowy.

Oto podpowiedź dla naszych górskich "uzdrowisk": https://www.green-news.pl/2288-w-goczalkowicach-zdroj-zanieczyszczone-powietrze-zapiera-dech-w-piersiach-polski-alarm-smogowy-podsumowal-dane-z-2020-roku

"Władze Nowego Targu postanowiły coś z fatalnymi wynikami pomiarów szybko zrobić. Jednak zamiast realnie redukować ilość zanieczyszczeń, lokalne władze wraz z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska (GIOŚ) przeniosły stację monitoringu powietrza. Stacja pomiarowa w Nowym Targu była umieszczona na terenie szkoły podstawowej, niemal w centrum. Urządzenie stało tuż przy boisku i placu zabaw. Zostało przeniesione na obrzeża miasta, nieopodal hali sportowej."

Ciekawe czy są już takie czujniki smogu z GPS, że wstawiasz nadajnik w Puszczy Białowieskiej, a w Nowym Targu wyświetla, że sam świerk pachnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 15, 2021, 13:35
Też, ale oprócz tego słaby węgiel,  drewno, nieumiejętne rozpalanie, zasyfiona komora spalania i przewód kominowy.

Oto podpowiedź dla naszych górskich "uzdrowisk": https://www.green-news.pl/2288-w-goczalkowicach-zdroj-zanieczyszczone-powietrze-zapiera-dech-w-piersiach-polski-alarm-smogowy-podsumowal-dane-z-2020-roku

"Władze Nowego Targu postanowiły coś z fatalnymi wynikami pomiarów szybko zrobić. Jednak zamiast realnie redukować ilość zanieczyszczeń, lokalne władze wraz z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska (GIOŚ) przeniosły stację monitoringu powietrza. Stacja pomiarowa w Nowym Targu była umieszczona na terenie szkoły podstawowej, niemal w centrum. Urządzenie stało tuż przy boisku i placu zabaw. Zostało przeniesione na obrzeża miasta, nieopodal hali sportowej."

Ciekawe czy są już takie czujniki smogu z GPS, że wstawiasz nadajnik w Puszczy Białowieskiej, a w Nowym Targu wyświetla, że sam świerk pachnie.
Kurestwo.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

#606
Myślę sobie, że taki stan rzeczy ma parę przyczyn i sporo nabroił nasz kochany rząd.

1. Niby szerzy się rozdawnictwo, ale tak udolne, że liczba Polaków żyjących skrajnym ubóstwie rośnie, jedzenie zdrożało rok do roku o 10-20%, wywóz śmieci o kilkadziesiąt i koszty ciągle rosną:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bieda-w-Polsce-2-mln-Polakow-zyje-w-skrajnym-ubostwie-8229978.html
Wiadomo, że nie stać na węgiel to pali lakierowanymi meblami znalezionymi na śmietniku. Nawet jak ktoś dojedzie raz na ruski rok z przysłowiową szlachetną paczką to komora i przewód kominowy i tak są już w lakierze i dalej będzie emitował truciznę do powietrza.

2. Do tego trzeba dodać cwaniaków, co wolą spalić niż wynająć przyczepkę, transport i pojechać na PSZOK ze starymi gratami.

3. Segregacja śmieci jest skomplikowana i pracochłonna. Sporo ludzi pamięta czasy gdy wszystko szło do jednego wora i sru. Teraz trzeba przeczytać prawdziwą książkę co gdzie powinno trafić. Często widuję w kontenerze na papier kartony zatłuszczone po pizzy, a w takim stanie powinny trafić- wg mojej wiedzy- do zmieszanych. Jest jeszcze ciekawiej, bo do zmieszanych ma też lądować paragon. Kto wiedział? :) W tej sytuacji zamiast się pierniczyć- lepiej spalić.

Czyli mamy ubóstwo, cwaniactwo ( kurewstwo), lenistwo. Coś jeszcze?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 15, 2021, 14:20
Czyli mamy ubóstwo, cwaniactwo ( kurewstwo), lenistwo. Coś jeszcze?
PiS jeszcze mamy. Czyli głupotę narodową .
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Old Man Kensey

A to u mnie, w tym momencie, 800 m od punktu pomiarowego mieszkam. Dziś odpaliłem swój oczyszczacz powietrza 🤮
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

U mnie zasuwa drugi miesiąc. Sposób na wietrzenie? Bo wietrzyć trzeba. Szybko.

Jak sądzicie ,gdzie jest więcej samochodów? W Londynie czy Warszawie?

"Londyn (ang. London) – stolica Anglii i Wielkiej Brytanii, największe miasto królestwa, położone w jego południowo-wschodniej części nad Tamizą. Jest trzecim co do wielkości miastem Europy, po Moskwie i Stambule; jest jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta, jak i całej aglomeracji. Liczba mieszkańców Londynu (w granicach tzw. Wielkiego Londynu) wynosi ok. 8,982 mln. (2019 r.) na obszarze 1572 km²; cała zaś aglomeracja londyńska, łącznie ze wszystkimi przyległymi miejscowościami w 2015 liczyła prawie 14 milionów mieszkańców."

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wg tej mapy https://airly.org/map/pl/ dziś w Londynie nie ma samochodów ( zielono). W Warszawie, takiej Bydgoszczy- po trzy jeżdżą i smrodzą ( żółto), a bracia Koral powycinali w całej rodzinie DPF, nie śpią i jeżdżą. Mało tego, zrobili zlot samochodów bez DPF i proszę co wyszło:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

"Alert RCB: Dnia 27.12 prognozowana jest zla jakosc powietrza w zakresie pylu zawieszonego. Zrezygnuj z aktywnosci na zewnatrz." Takiego sms dostałem. Tak, bez polskich znaków.

Jestem niezmiernie wdzięczny, że Państwo nic nie robi w temacie ograniczenia smogu, za to dobrotliwie mnie ostrzega, że mogę zdechnąć wdychając truciznę. Dziś odpalono oczyszczacz powietrza w biurze. Po świątecznej przerwie. Okna PCV. 143 mikrogramów na m3 dało radę jakoś wejść. PM 2.5.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Tak to wygląda. Coś mi dziś tak śmierdziało podczas biegania.


______________
Pozdrawiam
Grzegorz

romeksz

Cytat: GB w Grudzień 27, 2021, 13:38
Tak to wygląda. Coś mi dziś tak śmierdziało podczas biegania.

Biegajo, pierdzo, to i śmierdzi [emoji854]


frywolny trucht

Jeszcze siem pocom :) W Londynie nikt nie biega i nie truje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 27, 2021, 14:08
Jeszcze siem pocom :) W Londynie nikt nie biega i nie truje.
Przed tv rzeźbią ciało.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

romeksz

Ależ oczywiście, że w Szkocji tak.

Ponieważ Święta były w weekend, to dziś i jutro wolne.

Podobnie z Nowym Rokiem i 2 stycznia, który też jest wolnym dniem w Szkocji. Czyli następny poniedziałek i wtorek wolne.

Serio [emoji106][emoji56]

https://www.gov.uk/bank-holidays#scotland

frywolny trucht

Poza tym najpierw masa, potem rzeźba  >:D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 27, 2021, 17:12
Poza tym najpierw masa, potem rzeźba  >:D
Kuchnia zapomniałem, że to tak działa.  Liczba świąt w UK sprzyja  wyrabianiu masy.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Spójrzcie na Włochy kropek mało ale stosunek kolorów nie lepszy niż u nas.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: Piterski w Grudzień 27, 2021, 20:35
Spójrzcie na Włochy kropek mało ale stosunek kolorów nie lepszy niż u nas.
Są, ale to dla nas w sumie żadne pocieszenie.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Smutno To wygląda.

frywolny trucht

Opcja niemiecka znowu nam zazdrości sukcesów >:D Z foliarskim pozdrowieniem.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93