Autor Wątek: Dobry transport CD  (Przeczytany 31717 razy)

Offline Pboczek

• maniak
Odp: Dobry transport CD
« Odpowiedź #200 dnia: Listopada 12, 2021, 08:36 »
Wiki, ale ferryty ustawiacie kierunkowo, czy bez osłuchiwania?

Online wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #201 dnia: Listopada 12, 2021, 13:14 »
Masz focie tych ferrytów przed montażem...?
Nie nie mam zdjęć przed.
Płaskie ferryty i tuleje ferrytowe.
Wiele razy pokazywałem na zdjęciach na forum.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Online wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #202 dnia: Listopada 12, 2021, 13:22 »
Wiki, ale ferryty ustawiacie kierunkowo, czy bez osłuchiwania?
Nigdy nie sprawdzaliśmy kierunkowości.
Możesz spróbować i podzielić się wrażeniami....😀

A jak sprawdzamy?
Np. robisz takie same interkonekty. Jedne mają nanizane na całej długości tuleje ferrytowe.
I porównujesz je w systemie.

Np. otwierasz odtwarzacz CD, szukasz scalaka przetwornika, bierzesz płaski ferryt, kładziesz na scalaku, raz słuchasz z ferrytem, raz bez, bardzo prosta czynność.

Przypomnę, że np. Arcam w najwyższych modelach CD stosował ferryty na scalaki przetwornika.

A jak popatrzysz na stare, hiendowe odtwarzacze japońskie, to oni na scalakach umieszczali blaszki z miedzi.
O porównaniach miedzi do ferrytów też pisałem na forum..... 😀😀😀

Online wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #203 dnia: Listopada 12, 2021, 13:28 »
Jest to wersja "na sprawdzenie" działania, na szybko..... 😀😋
To wyprowadzenie srebrnym Yarbo 75 ohm robi bardzo dobrą robotę.....

Spookyghost właśnie siedzi i dłubie wersję finalną. Mnie już tam nie ma. Ja już Sade słucham u siebie..... 😀😀😀
A ja jeszcze nie zamówiłem swojego 1,5 metra.... Bo tyle mi trza aby podmienić obecny niebieski kabel na srebrny.... Buuuuuu

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #204 dnia: Listopada 12, 2021, 15:24 »

Tego Pioneera PD-30AE jako transport słuchaliśmy w trzech systemach (a nawet w czterech, bo w jednym był porównywany do Pioneera PD93 i 95)........
Był obsluchiwany po przeróbkach mudy44 i po przeróbkach mojego kolegi.....
I w każdym zachowywał się tak samo.....
Opisywałem przebieg porównania w jednym z systemów.....
To tyle o historii brzmienia....

Ja tego nie neguje i pewnie się do Ciebie w końcu wproszę by posłuchać jak to u Ciebie gra. Mam jednak wrażenie, że te systemy wszystkie trzy jak i wasze oczekiwania idą w tym samym kierunku. Tak więc skoro macie podobne oczekiwania i dążycie do tego samego celu to jest jak gdyby jedna opinia.

Mój kuzyn ma takiego znajomego, który jest dla niego guru i u mnie mu się nie podoba (tak mi szczerze powiedział), ale jak przywiózł do mnie te swoje rewelacyjne zabawki to niestety nawet mój poprzedni Sony pozamiatał sromotnie jego zmodyfikowanym i rewelacyjnym Teac'em ale on i tak sobie dalej wmawiał ze to była kwestia zmiany kabla.
Żeby nie było słyszałem sprzęt jego kolegi i jest niezły ale tanimi CD nie wiem jak modyfikowanymi się pewnej bariery ni9e przeskoczy. Nawet takim Grundigiem od Lampizatora.

Nie jest to atak na Ciebie, a ten przykład podałem jako dowód na to, że jestem zawsze ostrożny w ferowaniu jednoznacznych wyroków. Podoba mi się twoje dążenie wyciśnięcia ostatnich soków z tych urządzeń ale życie nie jest takie proste jak dołożenie ferytów bo dawno wszyscy by tak robili. Masz swoje jasno określone stanowisko ale nie neguj, że ten sam napęd w innym systemie nie strojonym pod twój gust nie pokaże swej wyższości. U Darka też kiedyś mój Sensor wypadł gorzej niż jego lampowe phono ale w drugą stronę u mnie się to jakoś nie chciało sprawdzić, bo bym Sensora dawno sprzedał i kupił Moona lub lampę.

Jest za dużo czynników i oczekiwań co do dźwięku. Doskonały przykład odczucia Grzegorza po odsłuchu Tanoy i opinie kolegów, że lubi "dyskotekę".

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #205 dnia: Listopada 12, 2021, 16:45 »
Wiki oczywiście że nie osłucham, mogę jedynie posłuchać IC z nimi i bez jeżeli mnie takimi uraczysz 😉 🙂. Widząc co robicie ze sprzętem, wiem że to raczej nie mój kierunek. Poznaję po sposobach dociążenia kolumn, podkładkach pod urządzeniami, wiem jak to działa bo sprawdzałem u siebie. Są różne preferencje czy gusta brzmieniowe, nie że lepsze, czy gorsze, a inne. Można jedynie starać się odnieść je do rzeczywistych instrumentów, żeby nie było całkiem subiektywnie. 🙂

Online ziko369

• maniak
« Odpowiedź #206 dnia: Listopada 13, 2021, 09:29 »
Doskonały przykład odczucia Grzegorza po odsłuchu Tanoy i opinie kolegów, że lubi "dyskotekę".

🙃
Jolida jd1501rc, MaCaBRiaa PIEKIELNA MACHINA😈, ART DJ Pre II, Sony ps2410 I, Grace f8l, Sony nd150g, STX Electrino 250...system plikowy oparty na WD My Cloud Mirror, Netbook z Wild Media Serwer, blu-ray LG i MF M1dac...DLNA...Akai cd55...

Offline GB

• Księciunio
  • maniak
« Odpowiedź #207 dnia: Listopada 13, 2021, 13:08 »
Doskonały przykład odczucia Grzegorza po odsłuchu Tanoy i opinie kolegów, że lubi "dyskotekę".

To przeoczyłem te opinie o dyskotece.

Offline spookyghost

• **
« Odpowiedź #208 dnia: Listopada 18, 2021, 08:48 »
Masz focie tych ferrytów przed montażem...?
Takie również. Tylko nie litera 'u' a proste, ok. 10 cm długości i 3 cm szerokości/grubości.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #209 dnia: Listopada 18, 2021, 20:24 »
Solidne, wygląda że może zakrzywiać fale elektryczne.