Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Cytat: GregWatson w Październik 30, 2018, 11:48Leci właśnie taki album trzy płytowy który miał iść do utylizacji ale jak popatrzyłem na cenę na allle..  (tej jakości ok 100 zł)

takie rzeczy tylko w Polsce, na discogs:

https://www.discogs.com/Various-Kuschelrock/release/1426405

Last Sold: 26 Sep 18
Lowest: €4.49
Median: €5.95
Highest: €7.00
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

cos zle spojrzalem, ale jeden czort, cena z allegro to wiadomo-cena zyczeniowa
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Zapuściłem Roberta Palmera - Don't Explain w sumie dawno go nie słuchałem i tak jakoś fajnie mi zabrzmiał na tych płytach aż miło słuchać. Trochę pogoda się zepsułą więc kilka fajnych chwil przy muzyce.  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Na początku lat 90tych kumpel mnie ciągnął do sklepu po płytę Roberta Planta.Zachodzę a tu k.Palmer.Tak mi się przypomniało...

GregWatson

Mnie też się kilka razy pomylił Palmer z Plantem  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

O!  Nie wiedziałem, że Palmer zajął sie moim ulubionym standardem. Całkiem zgrabnie mu wyszło

https://www.youtube.com/watch?v=MC5tYVAnx60
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Teraz kręci się Chris Rea "Dancing With Strangers" a szykuje się Simply Red "A new Flame". Jakoś tak różowo wyszło  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74


GregWatson

Ostatnio tak coś mnie gryzie i spać jakoś nie mogę przez taki jeden patefon MICRO SEIKI RX-2000 RY-2200.   :) Do tego jeszcze jest pompka.

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Piękna sztuka.
I jeszcze mieści się w akceptowalnym zakresie cenowym.
Choć z trudem [emoji849]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: GregWatson w Listopad 05, 2018, 17:40
Ostatnio tak coś mnie gryzie i spać jakoś nie mogę przez taki jeden patefon MICRO SEIKI RX-2000 RY-2200.   :) Do tego jeszcze jest pompka.
Piękny ale czy dostępny?

GregWatson

Cytat: amati74 w Listopad 05, 2018, 22:54Piękny ale czy dostępny?


Dostępny. Ale skąd brać te nerki. Akurat cena jest akceptowalna kurcze. Gdybym opchał DD-40, dwa MR-711 i Monitor Audio ET-500 - to go mam. A ramiączko do niego już czeka w gotowości.
Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74

Cytat: GregWatson w Listopad 10, 2018, 14:04
Cytat: amati74 w Listopad 05, 2018, 22:54Piękny ale czy dostępny?


Dostępny. Ale skąd brać te nerki. Akurat cena jest akceptowalna kurcze. Gdybym opchał DD-40, dwa MR-711 i Monitor Audio ET-500 - to go mam. A ramiączko do niego już czeka w gotowości.
O matko to on tani nie jest.

GregWatson

Właśnie kręcę na talerzu Marka Bilińskiego z roku 1983 - to jest muzyka aż miło się wraca do takich płyt.




Byłem w tamtych czasach u siebie na wsi na koncercie Exodusu gdzie grali swoje płyty z lat 80-tych. To był czad. A niektóre ich utwory zawierały wątki muzyki elektronicznej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: amati74 w Listopad 10, 2018, 14:10O matko to on tani nie jest.

Ponad 10 baniek (to prawie okazyjnie) - wziąwszy pod uwagę że ma już pompe.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Cytat: GregWatson w Listopad 10, 2018, 14:14Właśnie kręcę na talerzu Marka Bilińskiego z roku 1983 - to jest muzyka aż miło się wraca do takich płyt.
Mam, czasami kręcę.Dobrze brzmi i jest wytłoczone, ale chociażby do takiego Jarre sporo mu brakuje.No i instrumentarium ubogie, co jest bolączką krajowych "elektroników" z tamtego okresu.

GregWatson

Ostatnio zakupiłem dwie wkładeczki, jedna MICRO VF-3200 wersja złota bo srebrną już mam (są dwa rodzaje tych wkładek - srebrne i złote). Spróbuję wysłuchać czy są jakieś istotne zmiany w muzyce tych wkładek. W/g poniższej planszy coś jest na rzeczy acz nie wynika to wprost z instrukcji:




Drugą jaką upolowałem to oryginalna MICRO M-7000e - znakomite parametry techniczne i słychać to wyraźnie bo mam taką jedną już na ramieniu. Gra naprawdę znakomicie. Kupiona ma jeszcze oryginalną igłę i zatyczkę zabezpieczającą przed uszkodzeniem. Kiedyś kilka ładnych lat na nią polowałem.




Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74

Cytat: GregWatson w Listopad 10, 2018, 14:17
Cytat: amati74 w Listopad 10, 2018, 14:10O matko to on tani nie jest.

Ponad 10 baniek (to prawie okazyjnie) - wziąwszy pod uwagę że ma już pompe.
10 baniek a co to za waluta. Kiedyś bańka to był milion

amati74

Cytat: GregWatson w Listopad 10, 2018, 14:32
Ostatnio zakupiłem dwie wkładeczki, jedna MICRO VF-3200 wersja złota bo srebrną już mam (są dwa rodzaje tych wkładek - srebrne i złote). Spróbuję wysłuchać czy są jakieś istotne zmiany w muzyce tych wkładek. W/g poniższej planszy coś jest na rzeczy acz nie wynika to wprost z instrukcji:




Drugą jaką upolowałem to oryginalna MICRO M-7000e - znakomite parametry techniczne i słychać to wyraźnie bo mam taką jedną już na ramieniu. Gra naprawdę znakomicie. Kupiona ma jeszcze oryginalną igłę i zatyczkę zabezpieczającą przed uszkodzeniem. Kiedyś kilka ładnych lat na nią polowałem.


Gratulacje w takim razie

GregWatson

Cytat: amati74 w Listopad 10, 2018, 14:3410 baniek a co to za waluta. Kiedyś bańka to był milion

Taka tam denominacja. :)  Deczko ponad 10 tyś.
Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74

Cytat: GregWatson w Listopad 10, 2018, 14:43
Cytat: amati74 w Listopad 10, 2018, 14:3410 baniek a co to za waluta. Kiedyś bańka to był milion

Taka tam denominacja. :)  Deczko ponad 10 tyś.
No to brzmi lepiej bardziej przyziemne i osiągalnie, jak już kupisz ta pochwal się.

GregWatson

Teraz na talerzu też dzieło, swego czasu po różnych przewrotach politycznych jakie panowały w tym kraju. Nawiązanie do "Dziwny jest ten świat" tym razem płyta - "Terra Deflorata"  Czesława Niemena.

Trochę tego i trochę tamtego też.