Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Cytat: GregWatson w Listopad 10, 2018, 14:50
Teraz na talerzu też dzieło, swego czasu po różnych przewrotach politycznych jakie panowały w tym kraju. Nawiązanie do "Dziwny jest ten świat" tym razem płyta - "Terra Deflorata"  Czesława Niemena.


Kurcze tylko pozazdrościć

amati74

U mnie teraz "spisek sześciu" się kręci

GregWatson

Lubię odpoczywać przy kawałkach jazzowych - jakoś tak nie zajmują myśli a i przyjemnie się to słucha. Swego czasu zakupiłem trochę tego jazzu różnej fajnej maści autorów i wykonawców na ponad 130 MiniDiskach i często podsłuchuję sobie wieczorkami.
Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74

Cytat: GregWatson w Listopad 10, 2018, 15:23
Lubię odpoczywać przy kawałkach jazzowych - jakoś tak nie zajmują myśli a i przyjemnie się to słucha. Swego czasu zakupiłem trochę tego jazzu różnej fajnej maści autorów i wykonawców na ponad 130 MiniDiskach i często podsłuchuję sobie wieczorkami.
To niezła kolekcja 

amati74

#179
Cytat: GregWatson w Listopad 10, 2018, 14:14
Właśnie kręcę na talerzu Marka Bilińskiego z roku 1983 - to jest muzyka aż miło się wraca do takich płyt.




Byłem w tamtych czasach u siebie na wsi na koncercie Exodusu gdzie grali swoje płyty z lat 80-tych. To był czad. A niektóre ich utwory zawierały wątki muzyki elektronicznej.
Tą płytą jest może aktualnie dostępna na jakimś formacie?
Wiem że jest na discogs ale po ostatnim zakupie splesnialej płyty mam traume



GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74

Ostatnio bardzo spodobała mi się polska muzyka elektroniczna z epoki.

GregWatson

Swego czasu wypuszczono trochę płyt z serii "Z reedycji polskich nagrań". Sam pomysł super i dziś byłyby z tego perełki ale jakość tłoczenia do dupy, tak złych tłoczeń dawno nie słyszałem. Aż szkoda, że tak spieprzyli być może już nie było na czym bo wszystkiego wówczas już brakowało.
Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74

Cytat: GregWatson w Listopad 10, 2018, 16:55
Swego czasu wypuszczono trochę płyt z serii "Z reedycji polskich nagrań". Sam pomysł super i dziś byłyby z tego perełki ale jakość tłoczenia do dupy, tak złych tłoczeń dawno nie słyszałem. Aż szkoda, że tak spieprzyli być może już nie było na czym bo wszystkiego wówczas już brakowało.
W ogóle nie rozumiem takich akcji robienie wznowień z złej jakości jaki ma to sens.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

GregWatson

Zaczynamy biedronkowe przesłuchania (teraz w modzie), później powołam komisje.  :)

Na pierwszy rzut idzie trawka.

Fajne kawałki, tylko leżeć z zamkniętymi gałami i marzyć.  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Mam kilka innych płyt Boba ale ta wypada naprawdę dobrze. Wysublimowane basiki i wyraźnie wyczuwalne stereo w kolumnach co daje miłe odczucie słuchania tej muzyki niczym latania w chmurach. Lubię taki charakter.  Zaznaczam, że nic nie wąchałem i  nie wciągałem.  Pełen relaks.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

>nic nie wąchałem i  nie wciągałem. 
>Pełen relaks.

jedno wynika z drugiego;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

To taka muzyka relaksująca po ciężkim dniu. Myślę, że jak ktoś ją nabył to nie będzie żałował. Dobre tłoczenie. Wszystko ładnie i wyraźnie słychać - bez jakiś niespodzianek negatywnych.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A teraz coś zgoła odmiennego - klasyka jazzu ale za to jakiego. To się słucha jak big bandu w małej knajpce z lekka zadymionej od gatunkowych cygar i szklaneczce czegoś dobrego. Kompozycje jakich mało z nutką zadumy.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Paul Simon - płyta wsadzona w kopertę kartonową wymaga natychmiastowej interwencji i wrzucenia do folii antystatycznej. We wnętrzu jeszcze kartonowa wkładka z tekstami zawartych piosenek i z drugiej strony kolorowym logo figur geometrycznych. Płyta ładnie się prezentuje - odpowiednia dynamika, takie laboratorium doświadczeń jak to u Paula bywa. Ja osobiście lubię jego płyty - które są niczym lustrzana osobowość Paula zupełnie inna jak za czasów wspólnych dokonań z Artem.

Jest co słuchać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wsłuchuję się naprzemiennie raz z Lovely Cube Premium i Sennheiser HD600 a raz z zestawu Micro Seiki MX-5  a innym razem znowuż z kolumn (dwie pary KEFów). Ciekawe brzmienia można wyłapać w tych zestawach jedne uwypuklają pewne partie muzyczne, drugie natomiast wygładzają je ale bez przebarwień. Ciekawa baza doświadczeń muzycznych.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Teraz trochę taktów Roya. Stare dobre czasy.

Trochę tego i trochę tamtego też.