Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Teraz mi przygrywa ten jegomość  :np:


GregWatson

Ja czekam na lampy i zaczynam słuchanie od początku.  :) Coś fajnego składa mi kolega Lenek. Jak przyjdzie to opowiem. Stare płyty zabrzmią jak za swoich starych dobrych lat. Już się nie mogę doczekać.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

To co ma Wojciech?

Jak można w ogóle słuchać winyli bez lamp  :o ;D

GregWatson

Nie wiem jeszcze do końca ale coś w ten sęk. No właśnie jak można słuchać bez lamp.  ;D  Czas nadrobić tę zaległość.
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Ale SUT też być powinien w łańcuchu  :)

GregWatson

Planuję dwa zestawy: jeden na tranzystorach i drugi na lampach. Reszta do szafy na lepsze czasy.  ;) ;D
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Styczeń 28, 2019, 18:50
Planuję dwa zestawy: jeden na tranzystorach i drugi na lampach. Reszta do szafy na lepsze czasy.  ;) ;D

To w zasadzie bedziesz miał trzy... jak pomieszasz klocki to hybryda wyjdzie ;)

Lenek zna się na rzeczy, dobrze Ci doradzi... Trzymam kciuki.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Oby tylko nie występował publicznie  >:D >:D >:D

gratefullde

Cytat: LampowY w Styczeń 28, 2019, 19:02
Oby tylko nie występował publicznie  >:D >:D >:D

Boże uchowaj... :)

Ale zna się skurczybyk. Potrafi również fajne konfiguracje sprzętowe doradzić.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Oj zna, zna. Trochę sobie pogadaliśmy o lampach. No i się zaraziłem.  ;D
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A jakie kolumny polecicie do lampowców? Garaż w którym mieszkam jest dosyć mały jakby co. Na co się nastawiać?
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Lenek będzie polecać JBL jak znam życie i to wcale nie musi być zły wybór. Jakieś monitorki spokojnie u siebie zmieścisz.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

No właśnie monitorki mam jeszcze gdzie pchnąć.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dzień dobry.
Dziś zaczynamy piątkową zabawę od Toma Jonesa.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Byłem w biedrze na zakupach i widziałem jeszcze cały karton winyli za 39,99 jakoś nikt nie tyka. Na początku był szał ale teraz już ochłonęli chyba, w każdym razie jest jakiś wybór. Nawet nie podchodziłem bo obie kieszenie puste po ostatnich zakupach.  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Tych Panów nie trzeba chyba Państwu przedstawiać:


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wcześniej były Dzwonki Rurowe a teraz leci Ray i jego hity.  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Nie wiem co to dalej będzie ale coś takiego do mnie jedzie: pre i wzmak lampowy z deski kreślarskiej kolegi Lenka. Tak to chyba jakoś będzie wyglądało.

Zestaw tylko pod gramofon no i może kiedyś śpulak podejdzie.

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Luty 01, 2019, 18:06
Nie wiem co to dalej będzie ale coś takiego do mnie jedzie: pre i wzmak lampowy z deski kreślarskiej kolegi Lenka. Tak to chyba jakoś będzie wyglądało.

Zestaw tylko pod gramofon no i może kiedyś śpulak podejdzie.




Wzmacniacz na el34 oraz 6sl7, który miałem i grał świetnie. A phono nie znam, to nie ta konstrukcja którą ja czy Wojtek mamy.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Mam nadzieje, że wniesie to sporo nowych i nieznanych dobrych emocji. No i jak tak bardzo chwalone jest Kondo KSL-M7 Line to z pomocą osób trzecich coś z niego wyrzeźbię i będę szczęśliw na starość.  :)  No może, może jeszcze śpulak.  :)  ".... takie sobie wymarzyłem".

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Luty 01, 2019, 18:18No może, może jeszcze śpulak. 

Tak, to opcja, która mnie też bardzo kręci ale boję się kosztów tego przedsięwzięcia.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


GregWatson

Człek za każdym razem sobie mówi, że to jeszcze tylko to i koniec, choć dokładnie wie że wcale nie będzie to koniec.  ;D No cóż - każdy ściga swojego króliczka.

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: LampowY w Luty 01, 2019, 18:23Nie masz już? 

Gra w Szwecji... był u znajomego Wojtka ale nie jestem pewien czy ten kolega Wojtkowi go nie spieniężył..
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Dokładnie ten. Świat jest mały.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.