Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

No wreszcie trochę luzu. Wracam do zabawy z magnetofonami. Pioneer CT-959, Onkyo TA-2570 oraz Panasonic RQ-P266. Nagrywamy na pierwszych dwóch i odtwarzamy na tym trzecim. Różne taśmy: oryginały fabrycznie nagrane żelazówki, żelazówki i chromy. Nagrywam na Pionku i Onkyo a odtwarzamy na Panasonicu. Najgorzej wypadła rzecz jasna używana żelazówka, bardzo przyzwoicie wypadły taśmy nagrane firmowo choć trafiły się i lipy. I tu małe zaskoczenie bo myślałem że będzie gorzej.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Najciekawiej wyszło na chromówkach czyli typ II. Tutaj zamykasz oczy i słuchasz. Bardzo przyjemne doświadczenie. I jeszcze jedno - udało mi się kupić za psie pieniądze drugi taki sam Panasonic. Ma trochę spowolnione obroty ale już nad tym pracuję. Największy atut to stan bardzo dobry.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Odsłuch jak pisałem przy użyciu Panasonic RQ-P266 ale do dyspozycji miałem dwa oryginalne zestawy słuchawkowe Panasonica. Różnica w odsłuchu wręcz minimalna ale jest. Z czasem pewnie popróbuję innych rozwiązań słuchawkowych.
Powiem że po tylu latach po włożeniu walkmana do szuflady powrót bardzo miły wręcz z łezką w oku. Posłuchałem kilku kaset jakie słuchałem w latach 80-90tych.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I na koniec to co było najważniejsze a mianowicie czy są różnice w odsłuchu kaset nagranych na Pionierze CT-959 a Onkyo TA-2570?
Odpowiem tak- skoro słychać to gołym uchem z kolumn to podobnie wygląda to przy odsłuchu za pomocą słuchawek. W Pionku nagranie jest jakby bardziej wypieszczone i miłe dla ucha. W Onkyo - nie słychać tych pieszczot ale nie słychać też jakiś specjalnych wad, zniekształceń czy też innych felerów. Sam dźwięk jest jak najbardziej do przyjęcia ale bez fajerwerków.  Jest scena, odległość, detale czyli wszystko co powinno być najkrócej tak by można było to opisać.
W każdym razie w dzień fajnie posłuchać nagrań z Onkyo a wieczorem czy w nocy przy lampce czegoś wytrawnego to z Pionka.

Może spróbuję jeszcze na innych modelach i markach walkmenów. Spodobało mi się. 😀

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Na koniec może jeszcze parametry tego czegoś.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ponieważ wpadło trochę kaset to sobie teraz posłucham.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Znam, miałem. Łaziłem wtedy do podstawówki.

It's my life... ;)

GregWatson

I następna. Stan zaskakująco dobry jak na tyle wieków.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

LOU REED i The Blue Mask

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

GregWatson, fajnie tak posłuchać na walkmanie.....
Super.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Może kupię sobie jeszcze jakiś. W każdym razie z pewnością kupię Minidisc. Idę w miniaturyzację. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Greg, grasz na bateriach 1,5V czy akumulatorkach 1,2V? Mówią, że na tych drugich muzyka gra odrobinę wolniej ;)

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

I dobrze. Co dzisiaj na karuzeli?
U mnie Bajm - "Co mi Panie dasz" oraz King Crimson "Discipline". Genialna płyta.

GregWatson

Jeszcze się wybudzam. Ale coś będzie. 🤔
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i znalazłem coś ciekawego. Kawał historii wspaniała muzyka i jeszcze lepsza stacja. Kto słuchał to pamięta.
Oto mój nabytek. Radio Luxmemburg.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I jeszcze jedna ciekawa kaseta.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie


GregWatson

Zgadza się.
No ale czas na poważniejsze granie. Coś mnie tak tknęło dzisiaj na...

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Maj 02, 2020, 14:19
Zgadza się.
No ale czas na poważniejsze granie. Coś mnie tak tknęło dzisiaj na..

Ta też ładna okładka....
Nawet wizerunek odbił się na płycie... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Stachu Guzek - super płyta. Polecam.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A teraz koncertowy Umberto Tozzi. Stare lata. Radio Luxmemburg i takie tam.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

W ramach docierania takie oto płytki lecą.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A teraz na poważnie. Klasyka jakich mało. Tu słychać dopiero wszystkie smaczki jakie wychodzą z MaCaBRiaa.

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Grzesiu a Ty masz jeszcze chyba pre Stasia, tak?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9