Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Oooo, czego ja nie mam. 😀 Mam pre Stasia. Gra z MR-711 i jest super. Wkładka Miro M-7000/e wyciska z rowka ile wlezie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

To jakieś porównanie do pre Krzyśka? [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

To zupełnie inna bajka. Pre Stanisława jest razem z jego wzmacniaczem lampowym i brzmi pięknie. Chwilowo pre Krzyśka wstawione jest pod Onkyo FR-435 i kolumny HECO 300. Docelowo wzmacniaczem będzie Pioneer - 88x. To wówczas coś mogę powiedzieć. Teraz jest MaCaBRiaa na dorobku więc jeszcze kilkanaście godzin i myślę że coś na poważnie będę się zachwycał. MaCaBRiaa jest wstawiona w miejsce też Krzycha wyrobu czyli pre forumowe. Samo pre forumowe było dla mnie dobre. Więc wcale się nie ździwię ja po MaCaBRiaa się poszczać z wrażenia.
Teraz mogę przebierać bo mam:
- LAR-LPS1 plus Ortofon Verto,
- pre Stanisława plus jego lampę,
- pre forumowe,
- pre MaCaBRiaa.
No i 4 zestawy patefonów do tego. Wariat. Wiem. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Lata 20 lata 30te i Chicago.   :)


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I taki fajny album Bennego Goodmana mi się trafił. Koncert w Carnegie Hall. 16 styczeń 1938 rok. Stare lata. Pewnie pamiętacie.  :). Piękny jazz tamtych lat. Same perełki.

Wydanie w formie książeczki widać że swoje przeszedł ale płyty grają.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I trochę klasyki na dziś nie zaszkodzi.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No to posłuchajmy Cliffa.
Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Dzięki. Fajnie wiedzieć. Puściłem klasykę i mile mnie zaskoczyło. Dużo nowych dźwięków można słyszeć w bardzo drobnych detalach. Tego wcześniej na wersji forumowej w ogóle nie było.

Jedziemy do przodu. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

ahaja

Ano ... bo nie mogło być ... ;-)
Takie teraz było założenie i 'goal'.
Nie szkodzić i pokazać co to tam wyczyta diamencik ...
... czyli problem zrzuciłem na niego/ramię/napęd . ;-)

GregWatson

No, no. Słuchałem tej płyty wcześniej ale nie wiedziałem, że ma takiego kopa. 😮

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Już po przemeblowaniu. Zestawik wpięty do Pioneera A-88x i wychodzi na kolumienki HECO VICTA 300. W rolach głównych Micro DD-40 wraz z AT-440 MLa i pre MaCaBriaa. Wkładka MC będzie później wpinana na drugie ramię.

Tak miało być od samego początku i tak już zostanie.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Tym razem zmiany techniczne. Podpięty został pre Nudy wersja forumowa pod Micro Seiki DD-1 gdzie zainstalowałem wkładkę też Micro VF-3200. Wrażenie niesamowite. Całą robotę robi właśnie pre. Niby stare pre ale czapki z głów.
Obecnie kręci się Dire Straits - Communique i brzmienie piękna sprawa. Wcześniej wisiał tam Stanton i pre DJPREII.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A gdybym taką szafkę-podstawkę zrobił do mojego MR-711? W drewienko ładnie wygląda.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Byłby wypas retro vintage oldschool  >:D

GregWatson

Strasznie mi się podoba ta szafka. No może bez tej nadstawki. Chociaż okładkę z płyty można zaprezentować. Ale za pomysł Denon należy się medal.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A obok taki stoliczek. 😍
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Czerwiec 06, 2020, 15:06
A gdybym taką szafkę-podstawkę zrobił do mojego MR-711? W drewienko ładnie wygląda.


Miałbyś audiofilsko/professional obsadzony gramofon z możliwością prezentacji właśnie odsłuchiwanych płyt.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

A Franek już dawno przypadł mi do gustu. Znakomita jego płyta. Polecam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Świetna fotka muzyka jak i gramofonu!

GregWatson

Dzięki. No to mi kolorystycznie fajnie wypaliło.

A teraz Brenda, Brenda Lee i jej przeboje.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Pat Benatar kręci się u mnie. A co tam  pozostali słuchają.?
Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Jak co .....ELO  ;)
Pozdrawiam S.CH.

Kangie

Ja? Ptaków śpiew blisko Ślęży plus radio z boomboxa z Lidla (jak na cenę 299zł z drewnianej werandy gra bajecznie). Pozdro!

GregWatson

Elektrycy the Best. Też ich mam sporo.
Kangie dużo ludzi na ślęży? Uważaj bo tam 5G działa. W nocy będziesz świecił i widelce przyciągał. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.