Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Wiem, że SHERWOODA S-5000 mk II już pokazywałem ale tam jest jeszcze fajna rzecz jaka mnie zaintrygowała.
Jest tam piękny JVC BR-7000ERA.

Legendarny duplikator firmy JVC, model BR-7000ERA. Jest to profesjonalny magnetowid VHS służący do duplikacji kaset w studiach nagraniowych. Waga okolo 20KG, najlepsze komponenty (kondensatory elna), transformator sieciowy wiekszy niz w niejednym wzmacniaczu lampowym, wejscia XLR. Wyróżnia sie tym że nagrywa dźwięk audio na taśmy video w tzw. zapisie helikalnym, pasmo przenoszenia 20hz-20Khz, wybitna jakość nagrywania.

To jest jeden z wielu ciekawych opisów jakie znalazłem w necie a słyszałem już o tym dawno.



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I co ciekawe razem z zestawem otrzymałem oryginalną taśmę VHS z nagraniami Queenów. Został mi w samochodzie ale jutro zrobię fotki i zamieszczę. I to jest dosyć ciekawe że wypuszczano takie kasety w ogóle.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Melepeta

Też mi to wpadło w oko. Chociaż nie wiedziałem co to.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

GregWatson

Tymczasem rozkręciłem Sherwooda. Tragedii chyba nie ma. Jeszcze od spodu muszę się dobrać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dziś spróbuję odpalić JVC BR-7000ERA i posłuchać jak to gra z kasety.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Do JVC w prezencje otrzymałem taką kto kasetę.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Golden

#1281
A ja mam coś takiego: Fisher 1800 i Sherwood S5000II na el84:-)

Golden

Sherwood jest wolny do wzięcia, stan idealny, fabryczny:-)

GregWatson

U mnie od jakiegoś czasu rewolucje - ułożyć cały ten sprzęt w logiczny sposób to nie taka prosta sprawa.

Replikator JVC podpięty pod NADa C 356bee i pierwsze takty muzyczne kasety Queenów.



Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Wrzesień 05, 2020, 17:52Replikator JVC podpięty pod NADa C 356bee i pierwsze takty muzyczne kasety Queenów.
GregWatson, miałeś wcześniej słuchać, trochę Ci zeszło jak widzę.
No i jak wrażenia?

Ja kiedyś działałem na megnetowidzie Sony stereo, na którym nagrywałem tylko muzykę. Wiem, że było dobrze a nawet bardzo, a jak wysoki poziom tej dobrości był to nie wiem bo sprzęt towarzyszący wtedy słaby miałem.
Ale do decka jakiego miałem to ten sposób nagrywania/odtwarzania brzmiał wyśmienicie.
A Ty dorwałeś coś z najwyższej półki... myślę, że niejednego szpulaka by pogonił....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

No tak, trochę mi zeszło ale myślałem że szybciej to ogarnę. Jeszcze deczko technicznych ulepszeń mnie czeka ale ogólnie wygląd całości już jest.
Może mi się uda zgrać szpulaka i JVC na jednym wzmacniaczu to będzie co porównywać. Kaseta Queenów trochę zjechana ale da się słuchać. Następny ciekawy eksperyment z tym JVC.
Spróbuje samemu coś nagrać i wówczas porównam. Ale zabawa jest. 😀
Jutro kończe ustawianie zestawu Onkyo. Już gra tylko jeszcze porządek z kablami mnie czeka. Od dawna śniły mi się wycieraczki.


Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

No właśnie.... wycieraczki....
Sliniłem się zawsze i co..... i kupiłem V-kę na diodach..... Hihihihihihihu....

Co do JVC to ja bym go dał na jakiś porządny przegląd bo on może być zajechany i nie pokaże Ci prawdziwych jego możliwości....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Wracając do wycieraczek....
Tak zawsze sobie myślałem, są piękne ale z miejsca odsłuchowego to tych cieniutkich wskazówek ja nie widzę (cienki wzrok i okulary)..... Więc podświetlane okna są super ale efekt nie do końca...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Jasne - dobrzy by było by się jakiś "serwisant" przyjrzał jemu i paru innym moim gratom. Wszak to wiekowe i dobrze by je odświeżyć i pewnie tak będzie tylko wszystko po kolei. Sporo papierków mnie ta cała inwestycja kosztowała. Jeszcze czeka mnie ściągnięcie tych JBLów.
Puściłem u kolegi melomana moją płytę CD na zestawie Onkyo i JBLach. Szczena mi opadła. Zamontowałem całe Onkyo u siebie i też puściłem ten sam CD ale na Kefach Q5. Różnica kosmiczna oczywiście na rzecz JBLów. 😀
Oj będzie się działo. 😀😀😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

No niestety te Kefy to nie ta liga....
Ale cieszę się z Twoich zakupów.... ja nie mogę ale inny audio maniak działa.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Dzięki wiki. Z pewnością z Twego wątku będę korzystał.  Jutro podpinam Sherwooda i posłucham jak ta lampka śpiewa. 
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Wrzesień 05, 2020, 18:48Z pewnością z Twego wątku będę korzystał. 
Już niedługo porobię jakieś zakupy to i modyfikacje będą.... w wątku relację umieszczę... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

ziko369

#1293
I jak dźwięk?
Dzięki za przypomnienie takich wydawnictw 😋.
Mam fajną kolekcję, całkiem fajnie brzmiącą...Golden Rock Ballads, i ciągle o niej zapominam...pójdzie dzisiaj na tapetę 💪🏼

GregWatson

Dźwięk rewelacja ale czekam jeszcze na JBL 250 TI i wówczas będę szalał. Ja mam takie ballady.

Trochę tego i trochę tamtego też.

ziko369


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: GregWatson w Wrzesień 06, 2020, 12:51Dźwięk rewelacja ale czekam jeszcze na JBL 250 TI i
GregWatson, czekam także z Tobą.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

#1299
Najpierw k.... trzeba je na odpowiednie pięterko wnieść. Przepuklina gwarantowana!!! :P ;)