Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Negotiations and Love Songs to album kompilacji piosenek amerykańskiego piosenkarza i autora piosenek Paula Simona, wydany w 1988 roku i składający się z utworów wydanych w latach 1971–1986. Tytuł kompilacji pochodzi z wiersza utworu "Train in the Distance."





Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Chief Sunday Adeniyi Adegeye MFR (urodzony 22 września 1946), zawodowo znany jako King Sunny Adé, to nigeryjski piosenkarz jùjú, autor tekstów i multiinstrumentalista.  Uważany jest za jednego z pierwszych afrykańskich muzyków pop, który odniósł międzynarodowy sukces, i jest nazywany jednym z najbardziej wpływowych muzyków wszechczasów. Ze względu na swoją długowieczność, płynne ruchy, nieograniczoną energię sceniczną i ogromną różnorodność współpracy, jest afrykańskim Mickiem Jaggerem.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Beverly Grace Jones, właściwie Grace Mendoza – jamajska piosenkarka i aktorka, była modelka; ikona światowej popkultury lat 70. i 80., znana ze swojego oryginalnego stylu i androgynicznego wizerunku.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A tetaz trochę mocniejsze rytmy.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Philip Bailey (ur. 8 maja 1951 w Denver) – amerykański wokalista i muzyk jazzowy oraz soulowy.

Posiada charakterystyczną barwę głosu, określaną jako "radosny falset". Na scenie muzycznej pojawił się na początku lat 70. XX wieku, wstępując w szeregi grupy Earth, Wind & Fire, jako zmiennik Maurice'a White'a. Oprócz śpiewu i gry na instrumentach perkusyjnych, był współautorem niektórych z najwcześniejszych hitów grupy, m.in. Evil i Shining Star, a pod koniec lat 70. zajął się również produkcją nagrań.

Równolegle z występami z Earth, Wind & Fire, na początku lat 80. rozpoczął karierę solową, wykonując muzykę charakterystyczną dla gatunków R&B, jazz, gospel, soul oraz pop. W 1984 r. nagrał wspólnie z Phillem Collinsem utwór Easy Lover, który dotarł na drugie miejsce amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100 oraz przez 4 tygodnie zajmował pierwsze miejsce na liście przebojów w Wielkiej Brytanii. W 1987 r. album Philipa Baileya Triumph zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Gospel Performance, Male. W swoim dorobku posiada łącznie 7 nagród Grammy oraz 21 nominacji.

Okładka zastępcza.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Children of the World to album Bee Gees z 1976 roku. Pierwszy singiel ,,You Should Be Dancing" trafił na pierwsze miejsce w USA i Kanadzie i znalazł się w pierwszej dziesiątce na wielu innych terytoriach. Album sprzedał się w ponad 2,5 miliona.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Vangelis, właśc. Ewangelos Odiseas Papatanasiu – grecki twórca muzyki elektronicznej i muzyki filmowej. Charakterystyczną cechą muzyki artysty jest bogate brzmienie instrumentów elektronicznych.

Twórczość solową Vangelis rozpoczął pisząc muzykę do dwóch filmów Frederica Rossifa w 1973 roku. Pierwszym oficjalnym solowym albumem Vangelisa był Earth z 1974 roku. W tym okresie Vangelis odbywał też próby z zespołem Yes, do którego jednak nie dołączył. Zaprzyjaźnił się jednak z Jonem Andersonem, wokalistą zespołu, z którym później wielokrotnie współpracował.

Po przeprowadzce do Londynu Vangelis podpisał kontrakt z RCA Records, założył własne studio (Nemo Studios) i rozpoczął nagrywanie własnych albumów elektronicznych. Razem z Jonem Andersonem wydał w latach 80. i 90. kilka albumów jako Jon & Vangelis.

W 1982 roku Vangelis dostał Oscara za muzykę do filmu Rydwany ognia. W tym samym roku rozpoczął współpracę z Ridleyem Scottem, co zaowocowało stworzeniem muzyki do filmów Łowca androidów i 1492. Wyprawa do raju. Vangelis jest również autorem muzyki do wielu filmów dokumentalnych Jacques'a Cousteau.

Zasiadał w jury konkursu głównego na 44. MFF w Cannes (1991). W 1992 Francja uhonorowała go Orderem Sztuki i Literatury.

Wydana w 2001 roku Mythodea (pierwotnie napisana w roku 1993) została użyta przez NASA jako motyw marsjańskich misji kosmicznych. W roku 2004 został autorem ścieżki dźwiękowej do filmu ,,Aleksander". Jest także twórcą hymnu piłkarskich mistrzostw świata, które odbyły się w 2002 roku w Korei i Japonii.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#1358
Ktoś może wie - jaka jest różnica między Sony CDP-501 a CDP-501ES?

Różne lasery czy więcej miedzi w tym drugim?

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Wg mojej wiedzy różnią się kolorem.
Może się mylę.

To już miałbyś druga rzecz taka samą jak ja.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Ceny obu są bardzo rozbierzne więc coś w tym musi być.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

wiki - masz nosa. Faktycznie go "nabyłem" razem z oilotem. Zaciekawiła mnie waga - 9 kg. Znalazłem fotkę z całym zestawem ale nie planuje nic więcej oprócz tego CD.

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Październik 27, 2020, 15:09
Ceny obu są bardzo rozbierzne więc coś w tym musi być.
GregWatson
W instrukcji serwisowej są podane te dwa modele i nic nie jest opisane, że się czymś różnią (chyba, że coś przeoczyłem). Tam są jeszcze 400 i 610ES.
W takich przypadkach zawsze serwisówki mówią o takich rzeczach (różnicach konstrukcyjnych).

Moim zdaniem to było tak.
Wyprodukowali srebrny 501. Potem sobie wymyślili, że będą dodawać do tych top ES. Ale moda na srebrne już się skończyła więc czarny wyszedł 501ES.

Myślę, że będziesz bardzo zadowolony z dźwięku. To były odtwarzacze, gdzie starano się aby grały lepiej niż płyta analogowa. Więc mają bardzo fajne dźwięki wydobywające się z nich. I obecnie trzebaby bardzo dużo wydać aby uzyskać taki dźwięk w nowym odtwarzaczu CD.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Od CDP-501ES jest jeszcze lepszy 701ES. Jako fabryczny. Porównywałem to wiem. Nie jest to wielka różnica ale jest. 701 osiąga niebotyczne ceny (moim zdaniem).
Natomiast obydwa fabryczne 501 i 701 bardzo dobrze grają.
Jest to spowodowane pierwszymi przetwornikami od Sony, które nie wiedzieć z jakich powodów zostały porzucone. Były trzy wypusty tych przetworników.
CX890 (mono), CX20017 (ten jest w 501) i CX20152.
Ja już od dłuższego czasu gram na CD z tymi przetwornikami (zaczęło się od odtwarzacza Kenwooda skończyło na Sony). Wszystkie modyfikowałem. Najlepszy dźwięk uzyskałem na Sony CDP501ES.
A wcześniej były odtwarzacze na TDA1541, 1540 i jeszcze inne.
Baardzo długą drogę przeszedłem z odtwarzaczami CD i z ich modyfikacjami.

Niestety w 701ES pokusili się o inny napęd i ma zwykle problemy z czytaniem niektórych płyt. Dlatego sobie go odpuściłem.
I dobrze. Bo okazało się że 501 można więcej zmodyfikować niż 701. Taki dobry układ do modyfikacji.
I po modyfikacjach 501 bije 701. Też słuchałem obydwu zmodowanych. Ja mam 501ES, kolega ma 701ES. Zdziwił się, że mój gra lepiej.

W 501 jest problem z scalakiem sterującym napęd, nagrzewa się i często pada. Opisywane w internecie, znajdziesz sobie jak będziesz chciał.
W związku z tym zrobiłem dodatkowy radiator do niego i jak na razie chodzi u mnie już wiele lat.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Dzięki wiki. Faktycznie serwisówka jest identyczna dla jednych i drugich. Cieeszy mnie to bardzo.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

 Czyli kupiłeś srebrny.
Ładny.  :)
Ile dałeś, jeśli to nie tajemnica.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Dziś pogadałem z Panem Tadeuszem....
Bardzo sympatyczny człowiek....
Az ciężko było się rozłączać.... 😀
Dzięki za namiary....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Super. Bardzo miły człowiek. Jeszcze jakieś skarby mu zostały. Ja zaklepałem sobie jeszcze winyle bo posiada sporo ciekawych wydań.
Meloman jakich mało.

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Październik 28, 2020, 20:28
Nie, nie ma ale czyta nas.  :)
Że czyta to wiem bo dużo gadaliśmy.... 😀
Ale nie dopytałem o konto...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Johny Cash  i te kolumny są wręcz niesamowite. Dziś mam wole więc coś sobie pobrzdąkam i poprzestawiam wreszcie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Październik 30, 2020, 09:09
Johny Cash  i te kolumny są wręcz niesamowite. Dziś mam wole więc coś sobie pobrzdąkam i poprzestawiam wreszcie.
Ja też dziś planuje dluzsze słuchanie na popołudnie😁
Kolumny świetne to i muzyka świetnie brzmi...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Ten Pronto co proponował masza jest rewelacyjny. Pięknie wydobywa fakture forniru z leksza je nabłyszcza ale bez przesady no i widzę że jest antystatyczny bo nic mi się na nich nie gromadzi czego nie mogę powiedzieć o czarnych moich klockach.
Miłego słuchania wiki.
Trochę tego i trochę tamtego też.