Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Rozpoczynamy wieczorek jazzowy.

Na początek  Ray Drummond Quintet - Camera in a Bag

Ray Drummond (urodzony 23 listopada 1946 w Brookline w stanie Massachusetts) jest basistą jazzowym i nauczycielem. Posiada również tytuł MBA na Uniwersytecie Stanforda, stąd jego powiązanie z Stanford Jazz Workshop. Można go usłyszeć na setkach albumów i współprowadzi The Drummonds z Renee Rosnes i (nie spokrewnionym) Billy Drummondem.

Drummond jest mieszkańcem Teaneck w stanie New Jersey od 1980 roku wraz z żoną Susan i córką Mayą. Jest starszym bratem Davida Drummonda, starszego wiceprezesa ds. Rozwoju korporacyjnego i dyrektora prawnego w Google Inc.

Słuchamy tak jak poprzednio z MiniDisca Sony JA20ES.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jeszcze jeden ciekawy album w ramach wieczoru jazzowego.

Album studyjny Ala Di Meoli - World Sinfonia

World Sinfonia – dziesiąty album studyjny amerykańskiego gitarzysty jazzowego Ala Di Meoli, wydany w 1991 roku nakładem wytwórni płytowej Tomato Records.

Słuchamy tak jak poprzednio z MiniDisca Sony JA20ES.

Trochę tego i trochę tamtego też.

masza19


wiki

GregWatson, a jak tam Ci gra ten nowy CD 501 Sony?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Jeszcze nie przywiozłem. Ale zara będzie nowy wątek o nim. Składam zestaw Sony  - amplituner, deck i CD.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Listopad 20, 2020, 19:19
Jeszcze nie przywiozłem. Ale zara będzie nowy wątek o nim. Składam zestaw Sony  - amplituner, deck i CD.
To widziałem, że składasz.... Bardzo fajnie składasz... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Zapraszam na wieczorej jazzowy u Grega.

Dziś zaczynamu od:
Speak No Evil – szósty album studyjny amerykańskiego saksofonisty jazzowego Wayne'a Shortera, wydany po raz pierwszy w 1966 roku z numerem katalogowym BLP 4194 i BST 84194 nakładem Blue Note Records. To trzecia płyta nagrana przez Shortera dla tej wytwórni.

Oprócz Shortera na okładce albumu uwieczniona została jego pierwsza żona, urodzona w Chicago Teruko (Irene) Nakagami (vel Irene Shorter), z którą miał córkę Miyako. Po jej narodzinach saksofonista napisał utwór, który, zatytułowany Infant Eyes, trafił na Speak No Evil.

Materiał na płytę został zarejestrowany 24 grudnia 1964 roku przez Rudy'ego Van Geldera w należącym do niego studiu (Van Gelder Studio) w Englewood Cliffs w stanie New Jersey. Produkcją albumu zajął się Alfred Lion.


Słuchamy tak jak poprzednio z MiniDisca Sony JA20ES.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dziś na tapecie Waglewski i Fisz Emade - Matka Syn Bóg

Dawno tego nie słuchałem wiem że bardzo fajnie akustycznie to brzmi. Przy okazji przesiadłem się z Denona DL-103R na Micro SLC-80WX (najwyższa wkładka Micro jaka kiedykolwiek została wypuszczona przez tą firmę na rynek). Różnica spora jeśli chodzi o detale.

Matka, Syn, Bóg – drugi album studyjny Wojciecha Waglewskiego, Emade i Fisza. Wydawnictwo ukazało się 25 października 2013 roku nakładem Agora S.A
Kto nie słuchał albumu to zachęcam. Zupełnie inny odbiór niż z radia. Niesamowita akustyka oraz brzmienie instrumentów o detalach już pisałem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Chief Sunday Adeniyi Adegeye MFR (urodzony 22 września 1946), zawodowo znany jako King Sunny Adé, to nigeryjski piosenkarz jùjú, autor tekstów i multiinstrumentalista. Uważany jest za jednego z pierwszych afrykańskich muzyków pop, który odniósł międzynarodowy sukces, i jest nazywany jednym z najbardziej wpływowych muzyków wszechczasów.

Adé założył własny zespół wspierający w 1967 roku, znany jako African Beats. Po osiągnięciu narodowego sukcesu w Nigerii w latach 70. i założeniu własnej niezależnej wytwórni, Adé podpisał kontrakt z Island Records w 1982 roku i osiągnął międzynarodowy sukces dzięki albumom Juju Music (1982) i Synchro System (1983); ten ostatni przyniósł mu nominację do Grammy, pierwszą dla artysty z Nigerii. Jego album Odu z 1998 roku również otrzymał nominację do nagrody Grammy. Obecnie Adé jest przewodniczącą Musical Copyright Society of Nigeria.

Płyta jest niesamowita. Czyste afrykańskie rytmy znakomicie zagrane i robiące spore wrażenie na słuchaczu. Dla mnie super.

Już ją kiedyś słuchałem ale nie wiedziałem że ona taka zajefajna. Polecam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Listopad 22, 2020, 16:20Dziś na tapecie Waglewski i Fisz Emade - Matka Syn Bóg

Dawno tego nie słuchałem wiem że bardzo fajnie akustycznie to brzmi.
Bo wszystkie wypusty, a zwłaszcza ostatnie, Waglewskiego są bardzo dobrze nagrane....
Az chce się słuchać.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: GregWatson w Listopad 22, 2020, 16:44Już ją kiedyś słuchałem ale nie wiedziałem że ona taka zajefajna. Polecam
Kurde już chcę to mieć !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Cytat: wiki w Listopad 22, 2020, 16:49GregWatson, słuchasz na JBL-ach?
Nie. Na KEFach bo akurat tak podłączonony jest ten zestaw. Gennett wzmacniacz lampowy, Ortofon Verto i LAR-LPS-1.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: miniabyr w Listopad 22, 2020, 16:50Kurde już chcę to mieć !
Znakomita. Dźwięki jeszcze bardziej afrykańskie niż na płycie Paul Simona - Graceland.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

A u mnie dziś pinkfloydowo na JBL-ach.... 😀

Ciekaw jestem Twojego opisu jak je wreszcie wepniesz w set gramofonowy....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

One(Jble) są wpięte w gramofon tylko inny. Gramofon Micro DD-1 podłączony pod pre forumowe ahaji i gra fajowo. Ostatnio miałem gości i byli zachwyceni. Niesądzili że takie dźwięki można usłyszeń w pomieszczeniu. Nawiasem mówiąc gramofony goście widzieli tylko w filmie czy prasie - nigdy w realu.  :D :D :D.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Zaczynamy wieczór jazzowy u Grega.

Dziś Joshua Redman – amerykański saksofonista jazzowy.
Ukończył studia na uniwersytecie Harvarda na kierunku nauk społecznych. Drogę do kariery otworzyła mu wygrana w Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Saksofonowym im. Theloniousa Monka w 1991 roku.
Wtedy zaczął grać ze sławami jazzu i wygrywać ankiety czytelników sławnych magazynów muzycznych – Jazz Time, Rolling Stone czy Down Beat. Początkowo współpracował z ojcem – znanym saksofonistą Deweyem Redmanem – a w 1993 roku nagrał swoją pierwszą płytę.

17 lutego 2011, w mieszczącym się w bielskiej galerii Sfera klubie Klimat, dał wraz z Reubenem Rogersem (kontrabas) i Gregory Hutchinsonem (perkusja) koncert w ramach Bielskiej Zadymki Jazzowej 2011. 18 listopada 2012 wystąpił w Jazz Clubie pod Filarami w Gorzowie Wielkopolskim wraz z projektem James Farm.

Dziś posłuchamy Beyond z roku 2000. Świetny, prosty album jazzowy Joshuy Redmana nagrany w 1999 roku. Zespół jest kwartetem.

Słuchamy na MiniDiscu Sony JA20ES.



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dzisiejszy wieczór rozpoczynam pięknym albumem na poważnie. Wydanie Made in England.
Trochę tego i trochę tamtego też.

ziko369

Greg, u Ciebie jak zawsze świetnie...😋

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Lisa Stansfield - Affection

Lisa Jane Stansfield (ur. 11 kwietnia 1966 w Heywood, Anglia) – brytyjska wokalistka R&B i soul.

W 1982 wzięła udział w telewizyjnym konkursie wokalnym, który wygrała wykonując utwór ,,The Things That Dreams Are Made of" grupy The Human League. Następnie pojawiła się w kilku programach dla nastolatków i wydała kilka singli, nie odnosząc jednak sukcesu.

Debiutancki album, pt. Affection, wydała w 1989 roku. Znalazł się na nim przebój ,,All Around the World", który dotarł do pierwszego miejsca brytyjskiej listy singli. Rok później piosenka trafiła także na trzecie miejsce listy Billboard Hot 100 w USA. Płyta Affection spotkała się z sukcesem, zdobywając status platynowej w Stanach Zjednoczonych, potrójnie platynowej w Wielkiej Brytanii i sprzedając się w ilości ponad 5 milionów egzemplarzy na całym świecie. Promowano ją kolejnymi przebojowymi singlami, m.in. ,,This Is the Right Time" i ,,Live Together". Drugi krążek, Real Love, ukazał się w 1991 roku. Największymi przebojami z niego pochodzącymi zostały single ,,Change" i ,,All Woman". Płyta otrzymała status podwójnej platyny w Wielkiej Brytanii. Rok później Lisa otrzymała Brit Award w kategorii Najlepsza Brytyjska Wokalistka.

W kwietniu 1992 Stansfield wzięła udział w The Freddie Mercury Tribute Concert, gdzie wystąpiła obok George'a Michaela. Wspólnie wykonana przez nich piosenka ,,These Are the Days of Our Lives" została wydana rok później na minialbumie Five Live. W 1993 piosenkarka wydała trzeci album, So Natural. Singel "In All the Right Places" dotarł do 8. miejsca na brytyjskiej liście przebojów i było to jej najwyższe osiągnięcie w tym zestawieniu od 1989 roku. Wydawnictwo So Natural zostało certyfikowane jako złota płyta w Wielkiej Brytanii, choć nigdy nie zostało wydane w Stanach Zjednoczonych. Jej następny album, zatytułowany Lisa Stansfield pojawił się w 1997 roku. Pochodziły z niego dwa przeboje, które dotarły do brytyjskiego Top 10: ,,People Hold On" i ,,The Real Thing".

Album Face Up z 2001 roku spotkał się z nieco mniejszym sukcesem. Stansfield eksperymentowała na nim z bardziej współczesnymi dźwiękami R&B. Promowano go singlami ,,Let's Just Call It Love" i ,,8-3-1". W 2003 roku ukazała się kompilacja Biography, zawierająca jej największe przeboje, a jesienią 2004 – kolejny album studyjny, The Moment. Pierwszym singlem zostało nagranie ,,Treat Me Like a Woman".

W sierpniu 2013 roku wydała singel Can't Dance promujący album Seven.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

CARLO MONTEVERDI ET SONS GRAND ORCHESTER - JOVE SIMON & GARFUNKEL (1970)
Cudowny i czarujący album z nieograniczonym hołdem autorstwa Simon & Garfunkel, głównie piękne aranżację instrumentale na orkiestrę Carlo Monteverdi, jako album zatytułowany ,,Jove Simon & Garfunkel", wydany we Francji w 1970.

1. Mrs. Robinson;
2. Scarborough fair;
3. Leaves that are green;
4. Feelin' groovy;
5. At the zoo;
6. Bridge over troubled water;
7. The sound of silence;
8. The boxer;
9. April, come she will;
10. Homeward bound;
11. I'm a rock;
12. El condor pasa.

Pany to trzeba posłuchać - piękne.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Ja tam słucham u Ciebie..... oczami..... tak pięknie, że hej..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Miło słyszeć. A Ty tam fajne płyty też nadajesz. Większość z nich nie mam i nawet nie słyszałem. Ale to fajnie posłuchać co inni słuchają i co warto mieć. Dzięki wiki teraz człowiek wie czego słuchać i co warto mieć.
Trochę tego i trochę tamtego też.